WESLEYAN INTRAMURAL Basketball - B League

2013-14 B League Playoffs 

Congratulations to the Gold Dome (7-1) on winning the B League basketball championship!

Semifinals  
2/23 Silloway Gym 12:00 #1 Big Erns (6-0) W #4 Corn Squad (4-1) Lbf 
2/23 Silloway Gym 12:00 #2 Slammer Seven (5-1) 30 #3 Gold Dome (5-1) 34
Championship Game
2/23 Silloway Gym 2:15 #12 Big Erns (7-0) 22 #3 Gold Dome (6-1) 35
2013-14 B-League Basketball

All games played on near court, except ** (played on center court)

11/17 1:00 #1 Big Data 20 #2 Big Erns 69
2:00 #3 Da Beatles 49 #4 Brick Squad Affiliates 44
3:00 #5 Tenacious Teal Turtles Lbf #6 Portland Trail Blazers W
4:00 #7 The Freight Train 50 #8 The Jayvee Team 32
** 4:00 #9 Topher Loko 45 #10 XY Dentistry 50
5:00 #11 Gold Dome 32 #12 The Slammer Seven 37
11/24 1:00 #8 The Jayvee Team 42 #12 The Slammer Seven 54
2:00 #10 XY Dentistry 36 #11 Gold Dome 55
3:00 #7 The Freight Train 30 #9 Topher Loko 33
4:00 #2 Big Erns 45 #6 Portland Trail Blazers 27
** 4:00 #4 Brick Squad Affiliates 38 #5 Tenacious Teal Turtles 41
5:00 #1 Big Data LBF #3 Da Beatles W
** 5:00 #13 WesTennis 19 #14 Corn Squad 34
12/8 1:00 #3 Da Beatles Lbf #6 Portland Trail Blazers W
2:00 #1 Big Data Lbf #4 Brick Squad Affiliates W
 3:00 #2 Big Erns 20 #5 Tenacious Teal Turtles 19
4:00 #9 Topher Loko 16 #11 Gold Dome 32
** 4:00 #7 The Freight Train 40 #10 XY Dentistry 48
5:00 #8 The Jayvee Team 47 #13 WesTennis 54
#12 The Slammer Seven 37 #14 Corn Squad 42
1/26 1:00 #7 The Freight Train 27 #11 Gold Dome 32
2:00 #8 The Jayvee Team 31 #9 Topher Loko 56
3:00 #10 XY Dentistry 43 #12 The Slammer Seven 56
4:00 #1 Big Data W #5 Tenacious Teal Turtles Lbf
** 4:00 #2 Big Erns 55 #3 Da Beatles 27
5:00 #4 Brick Squad Affiliates 35 #13 WesTennis 19
** 5:00 #6 Portland Trail Blazers 34 #14 Corn Squad 22
2/2 1:00 #2 Big Erns 37 #4 Brick Squad Affiliates 32
2:00 #3 Da Beatles 48 #5 Tenacious Teal Turtles 51
3:00 #1 Big Data Lbf #6 Portland Trail Blazers W
4:00 #8 The Jayvee Team 48 #11 Gold Dome 67
** 4:00 #9 Topher Loko 59 #13 WesTennis 27
5:00 #7 The Freight Train 30 #12 The Slammer Seven 37
** 5:00 #10 XY Dentistry Lbf #14 Corn Squad W
2/9 1:00 #1 Big Data Lbf #13 WesTennis W
2:00 #2 Big Erns 45 #8 The Jayvee Team 28
3:00 #3 Da Beatles 29 #9 Topher Loko 28
4:00 #4 Brick Squad Affiliates W #10 XY Dentistry Lbf
** 4:00 #5 Tenacious Teal Turtles 31 #11 Gold Dome 40
5:00 #6 Portland Trail Blazers Lbf #12 The Slammer Seven W
** 5:00 #7 The Freight Train Lbf #14 Corn Squad W
2/23 TBA Playoffs-Silloway Gym
"B" League W L

1. Big Data

Wei Wang (Hi-Rise)

1 5

2. Big Erns

Ty Holzschuh (Fauver)

6 0

3. Da Beatles

Zach Scheinfeld (Prog. House)

3 3

4. Brick Squad Affiliates

Matt McGleughlin (Foss)

3

3

5. Tenacious Teal Turtles

Jesse Brooks (Pearl St.)

2 4

6. Portland Trail Blazers

Mikhiel Tareen (Hi-Rise)

4 2

7. The Freight Train

Emmett McConnell (Lo-Rise)

1 5

8. The Jayvee Team

Jayvee Salunga (Butterfield)

0 6

9. Topher Loko

Chris Roth (Lo-Rise)

3 3

10. XY Dentistry

Jon Dennett (Fraternities)

2

4

11. Gold Dome

Chris Kafina

5

1

12. The Slammer Seven

Derek Grammer (Bennett)

5

1

13. WesTennis

Alex Rachlin (Butterfield)

2

3

14. Corn Squad

Dylan Keegan (Fountain)

4 1