Wesleyan University 
           Wesleyan vs. Conn College, Clark, Colby-Sawye - 1/24/2004           
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connecticut College  'A'                          1:56.48    1:54.35  
     1) Goettsche, Molly SO             2) Derr, Kate SO                  
     3) Kovenock, Kate JR               4) Franczyk, Kata FR              
      30.41   32.07   26.47   25.40                                
  2 Wesleyan University  'A'                               NT    1:56.61  
     1) Columbus, Mikki JR              2) Gordon, Amanda FR              
     3) Jones, Eliza FR                 4) Tice, Joanna FR                
      30.55   33.34   28.35   24.37                                
  3 Colby-Sawyer College  'A'                              NT    1:58.07  
     1) Milton, Breien                  2) Jaescke, Susan                 
     3) Hawkins, Cailee                 4) Bordeau, Kara                  
      27.96   34.17   28.96   26.98                                
  4 Wesleyan University  'B'                               NT    2:00.55  
     1) Cluck, Alyson FR                2) Schaffer, Nell                 
     3) Andrews, Chris FR               4) Daen, Laurel JR                
      31.37   34.55   28.31   26.32                                
  5 Wesleyan University  'C'                               NT    2:03.57  
     1) Sewell, Bryn SR                 2) Schoendorf, Katie SR           
     3) Jacobs, Miriam JR               4) McCrery, Kate SO               
      31.71   35.56   29.10   27.20                                
  6 Colby-Sawyer College  'B'                              NT    2:06.74  
     1) Cox, Jen                        2) Stravitsch, Jamie              
     3) Kamal, Jessie                   4) Lull, Bonnie                   
      32.90   34.52   32.06   27.26                                
  7 Clark University  'A'                             2:08.16    2:07.17  
     1) Olson, Liz SR                   2) Stephenson, Sara SO            
     3) Dorsey, Morgan SO               4) Jolley, Anna SO                
      32.84   35.73   31.72   26.88                                
  8 Clark University  'B'                                  NT    2:15.41  
     1) Kamm, Mackenzie FR              2) Lied, Kate FR                  
     3) Clement, Lauren FR              4) Labadorf, Margo FR             
      35.38   37.66   34.16   28.21                                
  9 Colby-Sawyer College  'C'                              NT    2:19.60  
     1) Koch, Brianne                   2) Smith, Meaghan                 
     3) O'Leary, Heather                4) Sullivan, Jackie               
      36.25   38.42   33.02   31.91                                
 10 Clark University  'C'                                  NT    2:26.78  
     1) Sullivan, Nora JR               2) Siladi, Kristina SO            
     3) Crowley, Abby FR                4) Mieczkowska, Barbara SO        
      36.18   41.04   34.02   35.54                                
 11 Colby-Sawyer College  'D'                              NT    2:37.14  
     1) Rogers, Jenna                   2) Listewnik, Sarah               
     3) Hutton, Lindsay                 4) Toomey, Cailin                 
      35.46   45.90   41.98   33.80                                
 
Event 2  Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'B'                               NT    1:40.49  
     1) Byers, Ben FR                   2) Devine, Dan SO                 
     3) Tanz, Josh SO                   4) Cleveland, Tom JR              
      27.21   27.51   24.23   21.54                                
  2 Connecticut College  'A'                               NT    1:43.60  
      26.30   28.41   26.20   22.69                                
  3 Wesleyan University  'A'                               NT    1:45.75  
     1) Webster, Zach SO                2) Zebrowski, Alec SO             
     3) Schleusener, Luke FR            4) Haley, John FR                 
      27.22   30.09   25.69   22.75                                
  4 Wesleyan University  'C'                               NT    1:50.50  
     1) Mitchell, Rob SO                2) Brownstein, Matt FR            
     3) Klothen, Erich FR               4) Heynen, Domink JR              
      28.36   31.29   27.48   23.37                                
  5 Colby-Sawyer College  'A'                              NT    2:08.17  
     1) Valle, Brian                    2) St. Lawrence, Ryan             
     3) Blaszka, Jeff                   4) Snow, Andrew                   
      37.65   31.29   32.07   27.16                                
 
Event 3  Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ali               FR Conn College        10:40.85   10:52.21  
      29.75   31.96   32.51   32.87   32.89   32.55   32.64   33.03
      32.68   32.48   32.42   32.91   33.26   33.02   33.12   33.14
      32.91   33.10   32.92   32.05                                
  2 Lasby, Stephanie          SO Wesleyan                  NT   11:04.67  
      30.37   32.45   32.93   33.04   33.11   33.44   33.59   33.38
      33.74   33.66   33.73   33.55   33.96   33.55   33.81   33.88
      33.70   33.13   33.26   32.39                                
  3 Almony, Puni              FR Conn College        11:05.55   11:10.03  
      31.45   33.11   33.53   33.59   33.95   33.63   33.80   33.95
      33.76   33.74   33.74   33.69   33.71   33.71   33.73   33.50
      33.63   33.51   33.59   32.71                                
  4 Clark-Spohn, Katy         JR Wesleyan                  NT   11:20.91  
      31.04   33.54   33.83   34.20   34.41   34.06   34.22   34.44
      34.25   34.18   33.89   33.99   34.19   34.21   34.32   34.48
      34.52   34.98   34.41   33.75                                
  5 Linville, Signe              Csc                       NT   11:29.77  
      29.90   33.27   33.18   33.58   34.44   34.38   34.63   34.46
      35.06   35.27   35.66   35.47   35.05   35.00   34.96   35.11
      35.46   35.07   35.38   34.44                                
  6 Myksin, Sarah             SO Wesleyan                  NT   11:44.13  
      32.74   34.83   35.05   35.54   35.47   35.35   35.27   35.48
      35.46   35.23   35.68   35.54   35.35   35.60   35.85   35.90
      35.39   35.09   35.08   34.23                                
  7 Sullivan, Nora            JR Clark               12:02.12   12:22.35  
      34.60   36.73   37.53   38.04   37.46   37.74   37.88   37.26
      37.43   37.73   37.57   37.19   37.60   37.59   37.33   36.94
      36.96   36.48   36.40   35.89                                
  8 Kamm, Mackenzie           FR Clark               12:51.85   12:54.36  
      33.92   37.74   38.71   38.96   38.79   39.17   38.49   39.23
      39.10   39.24   39.63   39.08   39.33   39.06   39.60   39.58
      39.17   38.90   38.65   38.01                                
  9 Listewnik, Sarah             Csc                       NT   13:50.65  
      36.08   39.58   41.23   41.86   42.54   41.84   42.35   42.21
      42.75   42.58   42.87   42.14   42.58   42.12   42.49   42.07
      41.89   41.77   40.92   38.78                                
 10 Petroni, Danielle         FR Clark                     NT   14:05.59  
 
Event 4  Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Ben                FR Wesleyan                  NT    9:40.05  
      26.06   28.21   29.06   29.04   28.98   29.24   29.13   29.41
      29.32   29.61   29.47   29.49   29.43   29.31   29.47   29.32
      29.33   29.31   28.98   27.88                                
  2 Garner, Sam               FR Conn College        10:20.10   10:15.90  
      28.16   30.72   31.41   31.50   31.62   31.64   31.28   31.57
      31.27   31.31   31.07   31.14   31.00   30.90   30.79   30.65
      30.81   30.71   30.03   28.32                                
  3 Phillips, Adam            FR Conn College              NT   10:36.13  
      29.12   31.80   32.36   32.33   32.04   32.21   32.11   31.83
      32.41   32.63   31.33   31.89   31.60   32.10   31.58   31.68
      32.54   32.55   31.70   30.32                                
  4 McClellan, Sean           FR Wesleyan                  NT   10:40.15  
      28.63   31.16   31.59   31.57   32.21   32.36   31.87   32.16
      32.15   32.10   32.05   31.68   31.74   32.33   32.41   32.60
      32.87   32.80   33.18   32.69                                
  5 Bausell, Jesse            SO Clark               11:13.49   11:33.21  
      31.14   34.00   34.22   35.28   35.34   35.23   35.44   35.71
      35.32   35.25   35.08   34.83   35.60   35.20   34.60   34.33
      34.22   34.63   34.24   33.55                                
  6 Snow, Andrew                 Csc                       NT   13:17.63  
      33.17   37.26   39.21   40.18   40.76   40.93   41.07   41.21
      40.55   41.53   41.09   41.06   41.08   40.35   40.52   39.95
      40.14   40.29   39.49   37.79                                
  7 Fernadez-Goodman, Mosah   SR Wesleyan                  NT   13:37.81  
      33.79   37.42   39.13   40.22   40.65   41.20   41.15   42.66
      42.33   41.88   42.29   41.86   41.89   42.96   41.71   42.13
      42.03   41.96   40.72   39.83                                
 
Event 5  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovenock, Kate            JR Conn College         1:53.94    1:55.77  
      27.00   29.11   29.90   29.76                                
  2 Andrews, Chris            FR Wesleyan                  NT    2:00.70  
      28.18   30.27   31.04   31.21                                
  3 Lingo, Liz                FR Conn College         2:04.22    2:04.70  
      28.62   31.41   32.78   31.89                                
  4 Cluck, Alyson             FR Wesleyan                  NT    2:05.10  
      28.99   30.92   32.25   32.94                                
  5 Bartels, Lisa             SR Conn College         2:06.18    2:06.33  
      29.54   32.05   32.51   32.23                                
  6 Murphy, Rysia             FR Conn College         2:09.00    2:07.36  
      30.59   32.77   32.42   31.58                                
  7 Teeter, Anna              SR Wesleyan                  NT    2:08.19  
      30.45   32.53   32.79   32.42                                
  8 McCrery, Kate             SO Wesleyan                  NT    2:08.38  
      29.13   32.61   33.62   33.02                                
  9 Lull, Bonnie                 Csc                       NT    2:13.73  
      30.51   33.93   34.92   34.37                                
 10 Bordeau, Kara                Csc                       NT    2:14.90  
      31.68   34.60   35.23   33.39                                
 11 Olson, Liz                SR Clark                2:19.90    2:15.42  
      30.82   34.72   35.13   34.75                                
 12 Clements, Jessie          FR Clark                2:32.40    2:28.13  
      33.89   37.48   38.73   38.03                                
 13 el Khazen, Mayssa         SO Clark                2:51.81    2:37.78  
      33.20   38.72   43.15   42.71                                
 14 Ghiorse, Kim                 Csc                       NT    2:41.00  
      36.84   40.82   42.73   40.61                                
 15 Sullivan, Jackie             Csc                       NT    2:43.95  
      36.14   41.53   44.41   41.87                                
 16 Mieczkowska, Barbara      SO Clark                3:06.31    3:03.72  
      38.14   45.72   49.07   50.79                                
 
Event 6  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devine, Dan               SO Wesleyan                  NT    1:48.12  
      24.97   27.94   27.52   27.69                                
  2 Barnum, Roy               SR Clark                1:53.54    1:49.00  
      25.08   27.94   28.05   27.93                                
  3 Mitchell, Rob             SO Wesleyan                  NT    1:49.93  
      25.71   27.55   28.06   28.61                                
  4 McCue, Will               SO Wesleyan                  NT    1:54.02  
  5 Landry, Zach              SO Conn College         1:55.31    1:57.49  
      26.22   29.71   31.75   29.81                                
  6 Swartwout, Sam            JR Clark                1:58.34    2:00.00  
  7 Abuhoff, Granger          SO Conn College              NT    2:02.90  
      26.76   31.06   31.83   33.25                                
  8 Molina, Mike              FR Wesleyan                  NT    2:03.40  
  9 Moore, Brett              FR Clark                2:01.86    2:04.00  
 10 Blaszka, Jeff                Csc                       NT    2:05.00  
 11 Valle, Brian                 Csc                       NT    2:17.28  
      30.78   35.06   36.14   35.30                                
 
Event 7  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milton, Breien               Csc                       NT    1:00.55  
      29.08   31.47                                                
  2 Columbus, Mikki           JR Wesleyan                  NT    1:04.72  
      31.71   33.01                                                
  3 Goettsche, Molly          SO Conn College         1:04.29    1:05.16  
      31.52   33.64                                                
  4 Sewell, Bryn              SR Wesleyan                  NT    1:07.20  
      32.37   34.83                                                
  5 Zukowski, Lexie           SO Conn College         1:08.10    1:07.52  
      32.08   35.44                                                
  6 Ouimette, Laura           SO Wesleyan                  NT    1:09.13  
      32.74   36.39                                                
  7 Chapman, Becca            JR Wesleyan                  NT    1:13.12  
      35.13   37.99                                                
  8 Clement, Lauren           FR Clark                     NT    1:15.75  
      37.12   38.63                                                
  9 Rogers, Jenna                Csc                       NT    1:17.05  
      37.01   40.04                                                
 10 Koch, Brianne                Csc                       NT    1:19.66  
      38.44   41.22                                                
 11 Guilbault, Kate           JR Clark                     NT    1:20.39  
      39.55   40.84                                                
 12 Petroni, Danielle         FR Clark                1:20.71    1:23.06  
      40.01   43.05                                                
 -- Assefa, Sarah             FR Clark                1:26.53   X1:26.69  
      42.52   44.17                                                
 
Event 8  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hoyt, Alex                SO Conn College           57.23      57.16  
      27.92   29.24                                                
  2 Webster, Zach             SO Wesleyan                  NT      57.30  
      27.84   29.46                                                
  3 Viotti, Mike              SO Clark                1:06.28    1:05.89  
      31.73   34.16                                                
  4 Chin, Andrew              FR Wesleyan                  NT    1:13.30  
      35.03   38.27                                                
 
Event 9  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derr, Kate                SO Conn College         1:09.81    1:11.00  
      33.18   37.82                                                
  2 Gordon, Amanda            FR Wesleyan                  NT    1:12.21  
      34.36   37.85                                                
  3 Jaescke, Susan               Csc                       NT    1:14.83  
      35.06   39.77                                                
  4 Schaffer, Nell               Wesleyan                  NT    1:15.30  
      35.51   39.79                                                
  5 Schoendorf, Katie         SR Wesleyan                  NT    1:17.66  
      37.22   40.44                                                
  6 Zandan, Brie              SO Conn College         1:17.51    1:18.08  
      37.04   41.04                                                
  7 Stravitsch, Jamie            Csc                       NT    1:21.24  
      38.23   43.01                                                
  8 Lied, Kate                FR Clark                1:24.27    1:22.61  
      38.36   44.25                                                
  9 Smith, Meaghan               Csc                       NT    1:25.48  
      39.81   45.67                                                
 10 Crowley, Abby             FR Clark                1:27.76    1:29.24  
      41.70   47.54                                                
 11 Siladi, Kristina          SO Clark                1:32.44    1:32.79  
      44.50   48.29                                                
 12 Hutton, Lindsay              Csc                       NT    1:32.98  
      43.94   49.04                                                
 
Event 10  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kyne, Bob                 FR Conn College         1:01.43    1:03.74  
      30.36   33.38                                                
  2 Blondin, Nick             SR Wesleyan                  NT    1:04.82  
      30.80   34.02                                                
  3 Brownstein, Matt          FR Wesleyan                  NT    1:08.23  
      32.37   35.86                                                
  4 Zebrowski, Alec           SO Wesleyan                  NT    1:08.44  
      31.28   37.16                                                
  5 Heynen, Domink            JR Wesleyan                  NT    1:13.66  
      33.82   39.84                                                
  6 Blaszka, Jeff                Csc                       NT    1:20.27  
      35.92   44.35                                                
 
Event 11  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ali               FR Conn College         2:13.68    2:13.61  
      30.30   33.86   34.36   35.09                                
  2 Lasby, Stephanie          SO Wesleyan                  NT    2:19.23  
      30.90   34.40   35.97   37.96                                
  3 Lingo, Liz                FR Conn College              NT    2:23.22  
      31.31   35.95   37.83   38.13                                
  4 Myksin, Sarah             SO Wesleyan                  NT    2:24.53  
      32.31   36.63   37.75   37.84                                
  5 Clark-Spohn, Katy         JR Wesleyan                  NT    2:25.40  
      33.36   36.77   37.78   37.49                                
  6 Sluis, Sarah              FR Wesleyan                  NT    2:29.57  
      32.94   38.11   39.67   38.85                                
  7 Cox, Jen                     Csc                       NT    2:32.98  
      33.16   37.85   40.79   41.18                                
  8 Stephenson, Sara          SO Clark                     NT    2:36.31  
      34.19   39.94   39.90   42.28                                
  9 O'Leary, Heather             Csc                       NT    2:43.78  
      34.07   40.29   43.43   45.99                                
 10 Assefa, Sarah             FR Clark                3:16.83    3:07.02  
      40.25   47.67   50.28   48.82                                
 11 Clements, Jessie          FR Clark                     NT    3:07.14  
      40.92   47.05   49.24   49.93                                
 12 Rosa, Meghan              SO Clark                     NT    3:08.90  
      43.50   48.59   48.85   47.96                                
 
Event 12  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tanz, Josh                SO Wesleyan                  NT    2:02.09  
      26.35   30.45   32.04   33.25                                
  2 Dutton, Andrew            SO Conn College         2:06.88    2:10.68  
      26.97   31.38   34.65   37.68                                
  3 Nasuti, Sam               FR Conn College              NT    2:14.53  
      28.52   33.65   35.43   36.93                                
  4 Schleusener, Luke         FR Wesleyan                  NT    2:18.02  
      30.33   35.09   36.00   36.60                                
  5 Abuhoff, Granger          SO Conn College         2:24.35    2:22.44  
      29.72   36.24   38.67   37.81                                
  6 Bausell, Jesse            SO Clark                2:25.67    2:24.01  
      31.29   36.38   37.84   38.50                                
  7 Klothen, Erich            FR Wesleyan                  NT    2:24.97  
      30.08   35.78   38.06   41.05                                
 
Event 13  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovenock, Kate            JR Conn College           23.87      23.61  
  2 Tice, Joanna              FR Wesleyan                  NT      25.19  
  3 Franczyk, Kata            FR Conn College           25.38      25.34  
  4 Jones, Eliza              FR Wesleyan                  NT      25.96  
  5 Daen, Laurel              JR Wesleyan                  NT      26.79  
  6 Murphy, Rysia             FR Conn College           26.43      26.90  
  7 Jacobs, Miriam            JR Wesleyan                  NT      27.52  
  8 Hawkins, Cailee              Csc                       NT      27.53  
  9 Jolley, Anna              SO Clark                  26.65      27.56  
 10 Labadorf, Margo           FR Clark                  27.34      27.63  
 11 Kamal, Jessie                Csc                       NT      28.26  
 12 MacBride, Kristen         JR Conn College              NT      29.17  
 13 Dorsey, Morgan            SO Clark                  29.38      29.59  
 14 el Khazen, Mayssa         SO Clark                  30.96      31.02  
 15 Sullivan, Jackie             Csc                       NT      32.13  
 16 Harris, Jess                 Csc                       NT      32.57  
 
Event 14  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland, Tom            JR Wesleyan                  NT      22.07  
  2 Chamberlain, Adam         FR Wesleyan                  NT      23.06  
  3 Haley, John               FR Wesleyan                  NT      23.14  
  4 Borgelt, Nate             FR Conn College           23.18      23.52  
  5 Heynen, Domink            JR Wesleyan                  NT      23.71  
  6 Swartwout, Sam            JR Clark                  23.41      23.99  
  7 St. Lawrence, Ryan           Csc                       NT      24.56  
  8 Veneziano, David          FR Clark                  29.37      29.03  
 
Event 15  Girls 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Ali             JR Conn College              NT     229.60  
  2 Zorn, Janina              SO Wesleyan                  NT     165.55  
  3 Morrison, Suzy               Wesleyan                  NT     162.60  
  4 Goldberg, Zoe             SR Wesleyan                  NT     160.85  
  5 Ohmart, Hilary            SO Clark                     NT     153.20  
  6 Brooks, Carissa           FR Conn College              NT     151.60  
  7 Fagan, Ari                FR Wesleyan                  NT     144.05  
  8 Martin, Amy               FR Conn College              NT     142.85  
  9 Ross, Meg                    Csc                       NT     121.50  
 10 O'Brien, Heidi               Csc                       NT      86.80  
 
Event 16  Boys 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Altneu, Eric              FR Wesleyan                  NT     142.10  
  2 Stubbs, Stu               SO Conn College              NT     136.55  
  3 Veneziano, David          FR Clark                     NT     108.90  
 
Event 17  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kovenock, Kate            JR Conn College           51.67      51.73  
      24.95   26.78                                                
  2 Tice, Joanna              FR Wesleyan                  NT      56.02  
      26.39   29.63                                                
  3 Franczyk, Kata            FR Conn College           55.81      56.33  
      27.48   28.85                                                
  4 Andrews, Chris            FR Wesleyan                  NT      56.64  
      27.61   29.03                                                
  5 Murphy, Rysia             FR Conn College           57.21      57.78  
      28.06   29.72                                                
  6 Daen, Laurel              JR Wesleyan                  NT      58.24  
      27.78   30.46                                                
  7 Bordeau, Kara                Csc                       NT    1:00.23  
      28.77   31.46                                                
  8 Jolley, Anna              SO Clark                  58.47    1:00.79  
      29.49   31.30                                                
  9 Labadorf, Margo           FR Clark                  59.77    1:00.93  
      29.55   31.38                                                
 10 Kamal, Jessie                Csc                       NT    1:02.36  
      30.30   32.06                                                
 11 Engst, Lauren             JR Conn College         1:02.50    1:03.45  
      30.25   33.20                                                
 12 Dorsey, Morgan            SO Clark                1:07.80    1:04.56  
      30.71   33.85                                                
 13 el Khazen, Mayssa         SO Clark                1:09.90    1:09.62  
      34.07   35.55                                                
 14 Harris, Jess                 Csc                       NT    1:11.78  
      34.04   37.74                                                
 15 Toomey, Cailin               Csc                       NT    1:18.48  
      36.00   42.48                                                
 
Event 18  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Devine, Dan               SO Wesleyan                  NT      48.98  
      23.62   25.36                                                
  2 Cleveland, Tom            JR Wesleyan                  NT      49.20  
      23.27   25.93                                                
  3 Barnum, Roy               SR Clark                  49.87      49.64  
      24.06   25.58                                                
  4 Haley, John               FR Wesleyan                  NT      50.24  
      24.20   26.04                                                
  5 Chamberlain, Adam         FR Wesleyan                  NT      50.42  
      23.90   26.52                                                
  6 Borgelt, Nate             FR Conn College           52.37      52.08  
      24.91   27.17                                                
  7 Phillips, Adam            FR Conn College           51.11      52.58  
      25.09   27.49                                                
  8 Moore, Brett              FR Clark                  53.78      54.15  
      25.63   28.52                                                
  9 St. Lawrence, Ryan           Csc                       NT      55.40  
      26.19   29.21                                                
 
Event 19  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milton, Breien               Csc                       NT    2:13.60  
      29.78   33.70   35.22   34.90                                
  2 Columbus, Mikki           JR Wesleyan                  NT    2:19.37  
      32.31   35.21   36.03   35.82                                
  3 Goettsche, Molly          SO Conn College         2:19.68    2:22.52  
      32.91   35.51   36.72   37.38                                
  4 Cluck, Alyson             FR Wesleyan                  NT    2:22.73  
      33.51   35.84   36.46   36.92                                
  5 Sewell, Bryn              SR Wesleyan                  NT    2:24.47  
      33.17   36.11   37.86   37.33                                
  6 Zukowski, Lexie           SO Conn College         2:27.02    2:25.24  
      33.27   36.45   37.43   38.09                                
  7 McCrery, Kate             SO Wesleyan                  NT    2:26.45  
      33.97   37.47   37.72   37.29                                
  8 Cox, Jen                     Csc                       NT    2:32.06  
      35.37   38.05   39.39   39.25                                
  9 Kamm, Mackenzie           FR Clark                2:35.84    2:36.25  
      36.23   38.48   40.22   41.32                                
 10 Clements, Jessie          FR Clark                2:40.85    2:50.34  
      40.06   43.00   44.20   43.08                                
 11 Guilbault, Kate           JR Clark                2:59.03    3:00.73  
      41.54   46.92   47.70   44.57                                
 
Event 20  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webster, Zach             SO Wesleyan                  NT    2:04.63  
      28.55   31.24   32.43   32.41                                
  2 Hoyt, Alex                SO Conn College         2:07.32    2:07.26  
      30.29   32.08   33.00   31.89                                
  3 McClellan, Sean           FR Wesleyan                  NT    2:08.66  
      31.05   32.08   32.43   33.10                                
  4 Swartwout, Sam            JR Clark                2:17.76    2:21.42  
      33.97   35.36   36.38   35.71                                
  5 Molina, Mike              FR Wesleyan                  NT    2:30.68  
      34.66   37.76   39.68   38.58                                
 
Event 21  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Derr, Kate                SO Conn College         2:33.70    2:34.89  
      35.33   39.02   39.36   41.18                                
  2 Gordon, Amanda            FR Wesleyan                  NT    2:35.33  
      36.26   39.78   39.99   39.30                                
  3 Schoendorf, Katie         SR Wesleyan                  NT    2:41.25  
      36.96   41.33   41.11   41.85                                
  4 Schaffer, Nell               Wesleyan                  NT    2:41.85  
      36.01   40.72   42.72   42.40                                
  5 Jaescke, Susan               Csc                       NT    2:48.51  
      37.33   42.83   44.69   43.66                                
  6 Zandan, Brie              SO Conn College         2:51.04    2:50.65  
      39.70   43.95   44.49   42.51                                
  7 Stephenson, Sara          SO Clark                2:54.06    2:52.10  
      39.00   43.26   45.76   44.08                                
  8 Rosa, Meghan              SO Clark                2:58.90    3:01.24  
      41.98   45.42   46.84   47.00                                
  9 Lied, Kate                FR Clark                3:11.50    3:03.39  
      39.69   45.36   48.26   50.08                                
 10 Smith, Meaghan               Csc                       NT    3:05.58  
      41.50   47.60   48.51   47.97                                
 11 Siladi, Kristina          SO Clark                3:23.11    3:14.80  
      44.83   49.37   50.03   50.57                                
 
Event 22  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kyne, Bob                 FR Conn College         2:15.44    2:19.02  
      31.77   36.93   36.20   34.12                                
  2 Blondin, Nick             SR Wesleyan                  NT    2:19.64  
      31.59   34.89   36.37   36.79                                
  3 Brownstein, Matt          FR Wesleyan                  NT    2:29.39  
      33.09   37.72   38.32   40.26                                
  4 Zebrowski, Alec           SO Wesleyan                  NT    2:33.42  
      33.25   38.52   40.04   41.61                                
 
Event 23  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ali               FR Conn College         5:14.54    5:17.21  
      29.63   31.97   32.22   32.28   32.04   31.54   31.67   31.97
      32.13   31.76                                                
  2 Andrews, Chris            FR Wesleyan                  NT    5:20.63  
      29.16   31.45   32.27   32.57   32.62   32.73   32.65   33.03
      32.88   31.27                                                
  3 Lasby, Stephanie          SO Wesleyan                  NT    5:27.95  
      29.88   31.94   32.36   32.67   33.12   33.44   33.79   33.85
      34.15   32.75                                                
  4 Clark-Spohn, Katy         JR Wesleyan                  NT    5:30.01  
      30.19   32.79   33.58   33.57   33.71   33.20   33.37   33.81
      33.42   32.37                                                
  5 Bartels, Lisa             SR Conn College         5:32.38    5:30.39  
      30.88   33.15   33.42   33.90   33.59   33.66   33.65   33.46
      33.10   31.58                                                
  6 Almony, Puni              FR Conn College         5:28.76    5:31.11  
      30.35   32.54   33.08   33.39   33.56   33.89   33.68   33.71
      34.11   32.80                                                
  7 Linville, Signe              Csc                       NT    5:35.49  
      29.79   32.88   33.53   33.89   34.15   34.69   34.63   34.13
      34.32   33.48                                                
  8 Teeter, Anna              SR Wesleyan                  NT    5:45.81  
      32.32   34.80   35.12   35.28   35.22   35.03   34.74   35.08
      34.77   33.45                                                
  9 Sullivan, Nora            JR Clark                5:49.10    5:59.61  
      32.95   35.70   36.67   36.64   36.54   36.63   35.99   36.34
      36.38   35.77                                                
 10 Olson, Liz                SR Clark                6:02.66    6:04.00  
      32.23   35.61   36.42   36.53   36.72   37.30   37.83   37.56
      37.75   36.05                                                
 11 Lull, Bonnie                 Csc                       NT    6:04.33  
      32.14   36.01   37.22   37.14   36.89   37.20   37.18   37.19
      37.08   36.28                                                
 12 Petroni, Danielle         FR Clark                6:51.50    6:46.47  
      34.22   38.96   41.30   42.37   42.49   42.25   42.54   41.97
      41.90   38.47                                                
 13 Listewnik, Sarah             Csc                       NT    6:49.42  
      36.43   40.56   41.84   41.53   42.59   41.56   42.37   41.42
      41.57   39.55                                                
 
Event 24  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Ben                FR Wesleyan                  NT    4:50.52  
      26.02   28.69   29.65   29.67   29.69   29.59   29.54   29.81
      29.29   28.57                                                
  2 Garner, Sam               FR Conn College         5:00.59    5:02.60  
      27.29   29.06   29.95   30.41   31.29   31.52   31.53   31.29
      30.99   29.27                                                
  3 McCue, Will               SO Wesleyan                  NT    5:13.17  
      28.27   31.71   32.70   32.32   31.10   31.17   31.61   31.71
      31.92   30.66                                                
  4 Landry, Zach              SO Conn College         5:12.84    5:14.90  
      27.54   31.41   32.45   32.85   32.68   32.27   32.96   32.92
      30.94   28.88                                                
  5 Schleusener, Luke         FR Wesleyan                  NT    5:26.50  
      30.67   33.53   34.57   33.32   32.76   34.15   33.28   31.53
      32.88   29.81                                                
  6 Viotti, Mike              SO Clark                5:42.71    5:38.45  
      30.84   34.13   34.35   34.42   34.36   34.88   33.91   34.47
      33.92   33.17                                                
  7 Moore, Brett              FR Clark                     NT    5:44.66  
      28.88   32.79   34.05   35.04   35.10   36.12   36.62   35.37
      35.76   34.93                                                
  8 Valle, Brian                 Csc                       NT    6:16.51  
      33.21   37.09   38.58   38.18   39.23   38.90   38.90   38.66
      38.05   35.71                                                
  9 Fernadez-Goodman, Mosah   SR Wesleyan                  NT    6:41.40  
      33.68   38.60   39.34   41.33   42.23   41.28   41.41   42.70
      41.17   39.66                                                
 
Event 25  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Eliza              FR Wesleyan                  NT    1:03.65  
      30.10   33.55                                                
  2 Lingo, Liz                FR Conn College         1:04.57    1:03.81  
      29.98   33.83                                                
  3 Myksin, Sarah             SO Wesleyan                  NT    1:05.76  
      31.31   34.45                                                
  4 Jacobs, Miriam            JR Wesleyan                  NT    1:05.87  
      30.29   35.58                                                
  5 Linville, Signe              Csc                       NT    1:06.81  
      31.39   35.42                                                
  6 Ouimette, Laura           SO Wesleyan                  NT    1:07.05  
      30.47   36.58                                                
  7 Hawkins, Cailee              Csc                       NT    1:08.93  
      32.17   36.76                                                
  8 Dorsey, Morgan            SO Clark                1:09.65    1:11.33  
      33.21   38.12                                                
  9 Wandner, Laura            FR Conn College              NT    1:12.88  
      32.35   40.53                                                
 10 O'Leary, Heather             Csc                       NT    1:14.29  
      34.18   40.11                                                
 11 Gerry, Kristy                Csc                       NT    1:15.22  
      34.48   40.74                                                
 12 Clement, Lauren           FR Clark                1:21.09    1:20.12  
      36.77   43.35                                                
 13 Crowley, Abby             FR Clark                1:19.34    1:21.19  
      37.65   43.54                                                
 14 Assefa, Sarah             FR Clark                1:25.44    1:26.89  
      40.22   46.67                                                
 
Event 26  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tanz, Josh                SO Wesleyan                  NT      53.90  
      25.35   28.55                                                
  2 Cleveland, Tom            JR Wesleyan                  NT      54.62  
      25.39   29.23                                                
  3 Dutton, Andrew            SO Conn College           55.95      55.33  
      25.93   29.40                                                
  4 Hoyt, Alex                SO Conn College           55.40      55.94  
      26.58   29.36                                                
  5 Barnum, Roy               SR Clark                  57.00      57.85  
      26.52   31.33                                                
  6 Nasuti, Sam               FR Conn College           59.09      58.99  
      27.62   31.37                                                
  7 Abuhoff, Granger          SO Conn College         1:03.68    1:01.80  
      27.74   34.06                                                
  8 Bausell, Jesse            SO Clark                1:00.93    1:02.07  
      28.78   33.29                                                
  9 Klothen, Erich            FR Wesleyan                  NT    1:02.90  
      28.81   34.09                                                
 
Event 27  Girls 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDonald, Ali             JR Conn College              NT     235.85  
  2 Zorn, Janina              SO Wesleyan                  NT     187.35  
  3 Morrison, Suzy               Wesleyan                  NT     174.80  
  4 Brooks, Carissa           FR Conn College              NT     174.46  
  5 Martin, Amy               FR Conn College              NT     155.80  
  6 Ohmart, Hilary            SO Clark                     NT     152.85  
  7 Fagan, Ari                FR Wesleyan                  NT     144.40  
  8 Whalen, Allie             FR Clark                     NT     142.05  
  9 Goldberg, Zoe             SR Wesleyan                  NT     139.55  
 
Event 28  Boys 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Altneu, Eric              FR Wesleyan                  NT     144.40  
  2 McKay, Marc                  Wesleyan                  NT     138.10  
 
Event 29  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Columbus, Mikki           JR Wesleyan                  NT    2:19.12  
      30.02   35.11   41.96   32.03                                
  2 Goettsche, Molly          SO Conn College         2:23.61    2:26.02  
      31.48   36.24   44.16   34.14                                
  3 Teeter, Anna              SR Wesleyan                  NT    2:26.77  
      32.54   38.70   42.93   32.60                                
  4 Sewell, Bryn              SR Wesleyan                  NT    2:27.14  
      31.85   37.44   44.68   33.17                                
  5 Sluis, Sarah              FR Wesleyan                  NT    2:28.86  
      32.22   39.09   43.92   33.63                                
  6 Stephenson, Sara          SO Clark                2:31.94    2:32.03  
      33.05   39.95   43.67   35.36                                
  7 Schwartz, Jessica         SO Conn College         2:37.68    2:39.63  
      35.09   41.75   46.73   36.06                                
  8 O'Leary, Heather             Csc                       NT    2:40.54  
      34.39   40.84   47.88   37.43                                
  9 Gerry, Kristy                Csc                       NT    2:41.35  
      34.19   42.53   45.84   38.79                                
 10 Rosa, Meghan              SO Clark                2:43.41    2:51.48  
      42.43   43.25   47.22   38.58                                
 11 Guilbault, Kate           JR Clark                2:57.14    2:56.75  
      41.23   43.14   53.27   39.11                                
 12 Assefa, Sarah             FR Clark                     NT    3:06.33  
      41.31   48.42   54.10   42.50                                
 13 Smith, Meaghan               Csc                       NT    3:13.32  
      46.61   53.09   47.97   45.65                                
 
Event 30  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dutton, Andrew            SO Conn College         2:05.25    2:05.35  
      27.30   32.71   35.98   29.36                                
  2 Mitchell, Rob             SO Wesleyan                  NT    2:06.94  
      27.16   32.72   38.13   28.93                                
  3 Webster, Zach             SO Wesleyan                  NT    2:07.16  
      27.19   31.14   39.58   29.25                                
  4 Brownstein, Matt          FR Wesleyan                  NT    2:13.53  
      28.04   35.03   38.86   31.60                                
  5 Kyne, Bob                 FR Conn College         2:10.33    2:17.07  
      30.66   38.89   36.29   31.23                                
 -- Swartwout, Sam            JR Clark                2:18.00   X2:18.33  
      30.00   36.11   41.12   31.10                                
 -- Bausell, Jesse            SO Clark                2:21.68   X2:21.46  
      30.28   37.09   40.70   33.39                                
 
Event 31  Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'A'                               NT    1:42.42  
     1) Jones, Eliza FR                 2) Daen, Laurel JR                
     3) Cluck, Alyson FR                4) Tice, Joanna FR                
      25.71   26.09   26.16   24.46                                
  2 Connecticut College  'A'                          1:43.98    1:43.48  
     1) Wilson, Ali FR                  2) Lingo, Liz FR                  
     3) Murphy, Rysia FR                4) Franczyk, Kata FR              
      26.43   25.91   25.99   25.15                                
  3 Colby-Sawyer College  'A'                              NT    1:46.61  
     1) Bordeau, Kara                   2) Milton, Breien                 
     3) Cox, Jen                        4) Linville, Signe                
      27.35   25.42   27.14   26.70                                
  4 Wesleyan University  'B'                               NT    1:47.49  
     1) Ouimette, Laura SO              2) Jacobs, Miriam JR              
     3) McCrery, Kate SO                4) Lasby, Stephanie SO            
      27.24   26.87   26.68   26.70                                
  5 Wesleyan University  'C'                               NT    1:50.80  
     1) Clark-Spohn, Katy JR            2) Myksin, Sarah SO               
     3) Gordon, Amanda FR               4) Teeter, Anna SR                
      27.92   28.51   27.44   26.93                                
  6 Connecticut College  'B'                               NT    1:51.28  
     1) Engst, Lauren JR                2) Almony, Puni FR                
     3) Bartels, Lisa SR                4) Zandan, Brie SO                
      28.99   28.08   27.40   26.81                                
  7 Clark University  'A'                             1:51.19    1:51.95  
     1) Jolley, Anna SO                 2) Kamm, Mackenzie FR             
     3) Sullivan, Nora JR               4) Labadorf, Margo FR             
      27.94   27.84   29.15   27.02                                
  8 Colby-Sawyer College  'B'                              NT    1:53.32  
     1) Stravitsch, Jamie               2) Kamal, Jessie                  
     3) Gerry, Kristy                   4) Lull, Bonnie                   
      28.46   29.12   27.68   28.06                                
  9 Clark University  'B'                                  NT    2:02.28  
     1) Clement, Lauren FR              2) el Khazen, Mayssa SO           
     3) Olson, Liz SR                   4) Clements, Jessie FR            
      30.10   32.21   28.73   31.24                                
 10 Colby-Sawyer College  'C'                              NT    2:07.55  
     1) Listewnik, Sarah                2) Koch, Brianne                  
     3) Hutton, Lindsay                 4) Sullivan, Jackie               
      33.06   29.67   33.71   31.11                                
 11 Colby-Sawyer College  'D'                              NT    2:12.17  
     1) Rogers, Jenna                   2) Toomey, Cailin                 
     3) Harris, Jess                    4) Ghiorse, Kim                   
      30.86   35.45   32.54   33.32                                
 12 Clark University  'C'                                  NT    2:14.11  
     1) Petroni, Danielle FR            2) Mieczkowska, Barbara SO        
     3) Crowley, Abby FR                4) Guilbault, Kate JR             
      32.03   44.54   24.34   33.20                                
 
Event 32  Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'A'                               NT    1:30.02  
     1) Tanz, Josh SO                   2) Haley, John FR                 
     3) Chamberlain, Adam FR            4) Devine, Dan SO                 
      22.39   22.76   22.96   21.91                                
  2 Wesleyan University  'B'                               NT    1:32.85  
     1) McCue, Will SO                  2) Zebrowski, Alec SO             
     3) Heynen, Domink JR               4) Byers, Ben FR                  
      23.19   22.86   22.97   23.83                                
  3 Connecticut College  'A'                          1:34.26    1:33.97  
     1) Borgelt, Nate FR                2) Phillips, Adam FR              
     3) Landry, Zach SO                 4) Dutton, Andrew SO              
      23.61   23.34   23.62   23.40                                
  4 Clark University  'A'                             1:35.71    1:36.35  
     1) Barnum, Roy SR                  2) Swartwout, Sam JR              
     3) Viotti, Mike SO                 4) Moore, Brett FR                
      23.16   23.81   25.16   24.22                                
  5 Wesleyan University  'C'                               NT    1:40.11  
     1) Schleusener, Luke FR            2) McClellan, Sean FR             
     3) Molina, Mike FR                 4) Chin, Andrew FR                
      25.62   24.53   24.15   25.81                                
  6 Colby-Sawyer College  'A'                              NT    1:44.40  
     1) St. Lawrence, Ryan              2) Valle, Brian                   
     3) Snow, Andrew                    4) Blaszka, Jeff                  
      25.11   26.78   27.02   25.49