Licensed to Amherst College / N. Nichols
                                      Hy-Tek's Meet Manager 11/22/2004 09:22 PM
                             Amherst vs. Wesleyan                              
                               November 22, 2004                               
                                    Results                                    
 
Event 2  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hasty, Will               FR Wesleyan                  NT      26.15    9  
  2 Ghazal, Elan              SR Amherst                   NT      26.39    4  
  3 Vasta, Andrew             FR Amherst                   NT      26.83    3  
  4 Webster, Zach             JR Wesleyan                  NT      27.98    2  
  5 Chow, Joe                 SO Amherst                   NT      29.32    1  
 
Event 4  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ancona, John              SO Amherst                   NT      28.12    9  
  2 Prill, Derek              FR Amherst                   NT      28.18    4  
  3 Devine, Dan               JR Wesleyan                  NT      28.66    3  
  4 Stein, Jeff               FR Wesleyan                  NT      29.45    2  
  5 Stanton, James            SO Amherst                   NT      29.75    1  
  6 Brownstein, Matt          SO Wesleyan                  NT      32.06  
 
Event 6  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woo, Bryan                JR Amherst                   NT      23.56    9  
  2 Tanz, Josh                JR Wesleyan                  NT      24.14    4  
  3 Federico, Nick            SR Amherst                   NT      24.67    3  
  4 Cleveland, Tom            SR Wesleyan                  NT      24.84    2  
  5 Porter, Colin             SR Amherst                   NT      25.34    1  
  6 Donne, Matt               SO Wesleyan                  NT      25.95  
 
Event 8  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Ben                SO Wesleyan                  NT    9:45.38    9  
  2 Mitchell, Rob             JR Wesleyan                  NT   10:12.61    4  
  3 Gach, Dan                 SR Amherst                   NT   10:38.40    3  
  4 McClellan, Sean           SO Wesleyan                  NT   11:00.12    2  
  5 Chow, Joe                 SO Amherst                   NT   11:24.31    1  
  6 Bernstein, Mike           FR Amherst                   NT   11:45.22  
 
Event 10  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clinton, Charles          SR Amherst                   NT    1:49.25    9  
  2 Devine, Dan               JR Wesleyan                  NT    1:50.71    4  
  3 Vey, Alek                 SO Amherst                   NT    1:53.62    3  
  4 Stanton, James            SO Amherst                   NT    1:53.63    2  
  5 Webster, Zach             JR Wesleyan                  NT    1:55.02    1  
  6 Chamberlain, Adam         SO Wesleyan                  NT    1:55.04  
 
Event 12  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woo, Bryan                JR Amherst                   NT      21.47    9  
  2 Kaplan, Adam              SO Amherst                   NT      22.48    4  
  3 Cleveland, Tom            SR Wesleyan                  NT      22.86    3  
  4 Pepi, Mike                FR Wesleyan                  NT      23.06    2  
  5 Haley, John               SO Wesleyan                  NT      23.48    1  
  6 Ancona, John              SO Amherst                   NT      23.92  
 
Event 14  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treat, Ethan              SO Amherst                   NT    4:11.22    9  
  2 Byers, Ben                SO Wesleyan                  NT    4:20.94    4  
  3 Ghazal, Elan              SR Amherst                   NT    4:31.22    3  
  4 Stein, Jeff               FR Wesleyan                  NT    4:34.27    2  
  5 Vasta, Andrew             FR Amherst                   NT    4:43.86    1  
  6 Brownstein, Matt          SO Wesleyan                  NT    4:53.43  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowling, Jordan           JR Amherst                   NT     254.17    9  
  2 Boyd, Connor              FR Amherst                   NT     215.75    4  
  3 Altneu, Eric              SO Wesleyan                  NT     171.60    3  
  4 Bookman, Adam             FR Amherst                   NT     130.95    2  
 
Event 18  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Woo, Bryan                JR Amherst                   NT      52.55    9  
  2 Tanz, Josh                JR Wesleyan                  NT      53.21    4  
  3 Federico, Nick            SR Amherst                   NT      53.90    3  
  4 Porter, Colin             SR Amherst                   NT      56.04    2  
  5 Donne, Matt               SO Wesleyan                  NT      57.92    1  
  6 Schleusener, Luke         SO Wesleyan                  NT      58.92  
 
Event 20  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Clinton, Charles          SR Amherst                   NT      48.87    9  
  2 Heynen, Domink            SR Wesleyan                  NT      50.00    4  
  3 Pepi, Mike                FR Wesleyan                  NT      50.24    3  
  4 Kaplan, Adam              SO Amherst                   NT      50.29    2  
  5 Prill, Derek              FR Amherst                   NT      50.67    1  
  6 Molina, Mike              SO Wesleyan                  NT      54.21  
 
Event 22  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treat, Ethan              SO Amherst                   NT      55.76    9  
  2 Hasty, Will               FR Wesleyan                  NT      55.78    4  
  3 Vasta, Andrew             FR Amherst                   NT      57.83    3  
  4 Webster, Zach             JR Wesleyan                  NT      58.89    2  
  5 Chow, Joe                 SO Amherst                   NT    1:05.57    1  
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Ben                SO Wesleyan                  NT    4:44.55    9  
  2 Mitchell, Rob             JR Wesleyan                  NT    4:58.96    4  
  3 Ghazal, Elan              SR Amherst                   NT    5:08.27    3  
  4 Gach, Dan                 SR Amherst                   NT    5:08.46    2  
  5 Vey, Alek                 SO Amherst                   NT    5:16.58    1  
  6 McClellan, Sean           SO Wesleyan                  NT    5:17.61  
 
Event 26  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowling, Jordan           JR Amherst                   NT     222.00    9  
  2 Boyd, Connor              FR Amherst                   NT     171.75    4  
  3 Altneu, Eric              SO Wesleyan                  NT     164.25    3  
  4 Bookman, Adam             FR Amherst                   NT     150.37    2  
 
Event 28  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brownstein, Matt          SO Wesleyan                  NT    1:07.49    9  
  2 Zebrowski, Alec           JR Wesleyan                  NT    1:10.59    4  
 -- Prill, Derek              FR Amherst                   NT   X1:01.90  
 -- Ancona, John              SO Amherst                   NT   X1:02.23  
 -- Stanton, James            SO Amherst                   NT   X1:04.97  
 
Event 30  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'A'                               NT    1:28.60   11  
     1) Heynen, Domink SR               2) Tanz, Josh JR                  
     3) Cleveland, Tom SR               4) Devine, Dan JR                 
  2 Wesleyan University  'B'                               NT    1:32.46    4  
     1) Chamberlain, Adam SO            2) Pepi, Mike FR                  
     3) Haley, John SO                  4) Zebrowski, Alec JR             
 -- Amherst College  'A'                                   NT   X1:29.41  
     1) Clinton, Charles SR             2) Kaplan, Adam SO                
     3) Porter, Colin SR                4) Federico, Nick SR              
 -- Wesleyan University  'C'                               NT   X1:38.55  
     1) Molina, Mike SO                 2) Hasty, Will FR                 
     3) Donne, Matt SO                  4) Schleusener, Luke SO