Licensed to Wesleyan University        Hy-Tek's Meet Manager 1/20/2007 06:15 PM
                Conn vs Wesleyan Clark Colby-Sawyer - 1/20/2007                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connecticut College  'A'                          1:55.03    1:54.00  
     1) Watson, Mallory                 2) Brochu, Katie                  
     3) Palmer, Alyssa                  4) Franczyk, Kata                 
                  30.00     1:01.98 (31.98)     1:29.21 (27.23)     1:54.00 (24.79)
  2 Connecticut College  'B'                               NT    1:55.69  
     1) Costello, Maureen               2) Dufek, Claire                  
     3) Zarba, Kristen                  4) Lindberg, Catherine            
                  30.11     1:03.65 (33.54)     1:31.20 (27.55)     1:55.69 (24.49)
  3 Wesleyan University  'A'                               NT    1:56.84  
     1) Bethlahmy, Caitlin              2) Shapiro, Amanda                
     3) Krems, Kate                     4) Koczo, Agnes                   
                  31.75     1:03.97 (32.22)     1:31.19 (27.22)     1:56.84 (25.65)
  4 Clark University  'A'                             2:00.90    2:02.78  
     1) Akerfelds, Dana                 2) Roman, Alicia                  
     3) Lagasse, Kayleigh               4) Stone, Lindsey                 
                  30.32     1:05.65 (35.33)     1:36.28 (30.63)     2:02.78 (26.50)
  5 Colby-Sawyer College  'A'                         2:00.35    2:04.50  
     1) Milton, Breien                  2) Hawkins, Cailee                
     3) O'Leary, Heather                4) Bourne, Rachel                 
                  29.52     1:05.09 (35.57)     1:36.87 (31.78)     2:04.50 (27.63)
  6 Clark University  'B'                                  NT    2:10.62  
     1) Cullen, Jessica                 2) Lied, Kate                     
     3) Moise, Jessica                  4) Banulski, Laura                
                  33.16     1:10.48 (37.32)     1:42.69 (32.21)     2:10.62 (27.93)
  7 Wesleyan University  'B'                               NT    2:10.67  
     1) Horvath, Dede                   2) Kast, Catherine                
     3) Bollinger, Carly                4) Un, Ashley                     
                  36.45     1:13.49 (37.04)     1:42.31 (28.82)     2:10.67 (28.36)
  8 Clark University  'D'                                  NT    2:11.20  
     1) Stewart, Corri                  2) Foley, Chelsea                 
     3) Stephenson, Sara                4) Broad, Maggie                  
                  32.94     1:11.85 (38.91)     1:43.56 (31.71)     2:11.20 (27.64)
  9 Clark University  'E'                                  NT    2:16.14  
     1) Danchise-Curtis, Korin          2) Hanson, Caitlin                
     3) Petroni, Danielle               4) Rogers, Nicole                 
                  34.68     1:11.05 (36.37)     1:46.07 (35.02)     2:16.14 (30.07)
 10 Colby-Sawyer College  'B'                              NT    2:16.49  
     1) Smith, Kallyn                   2) Dulmage, Kyra                  
     3) Smith, Stephanie                4) Auger, Arin                    
                  35.67     1:15.89 (40.22)     1:47.53 (31.64)     2:16.49 (28.96)
 -- Connecticut College  'C'                               NT   X2:01.78  
     1) Goettsche, Molly                2) Heier, Julie                   
     3) Smith, Lacie                    4) Landry, Paige                  
                  30.87     1:06.37 (35.50)     1:34.71 (28.34)     2:01.78 (27.07)
 -- Clark University  'C'                                  NT        XDQ  
     1) Clement, Lauren 22              2) Crowley, Abby 21               
     3) Hyatt, Chelsea                  4) Whalen, Marjorie               
                  41.24     1:19.61 (38.37)     1:52.15 (32.54)          DQ (29.51)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connecticut College  'A'                          1:40.37    1:39.49  
     1) Wood, Alex                      2) Barnes, Ian                    
     3) Bartro, Kyle                    4) Moryan, Grant                  
                  26.51       54.78 (28.27)     1:18.54 (23.76)     1:39.49 (20.95)
  2 Wesleyan University  'A'                               NT    1:42.37  
     1) Brown, Jordan                   2) Altneu, Eric                   
     3) Lee, Jae                        4) Becker, Chris                  
                  26.34       55.80 (29.46)     1:20.52 (24.72)     1:42.37 (21.85)
  3 Connecticut College  'B'                               NT    1:44.24  
     1) Stadnyk, Al                     2) Perley, Sam                    
     3) Smith, Jamie                    4) Finnerty, Brian                
                  27.95       56.49 (28.54)     1:22.25 (25.76)     1:44.24 (21.99)
  4 Colby-Sawyer College  'A'                         1:45.96    1:49.04  
     1) Huyler, Chris                   2) Lyons, Billy                   
     3) McCarthy, Wil                   4) Martin, Ryan                   
                  29.65     1:00.42 (30.77)     1:24.67 (24.25)     1:49.04 (24.37)
  5 Clark University  'A'                             1:48.53    1:49.66  
     1) Jackson, Drew                   2) Smith, Mike                    
     3) French, Timmy                   4) Walsh, Brian                   
                  27.70       58.59 (30.89)     1:25.98 (27.39)     1:49.66 (23.68)
  6 Clark University  'B'                                  NT    2:00.02  
     1) Auger, Chris                    2) Blanchard, Sam                 
     3) Jayakody, Chatura               4) Page, Joe                      
                  30.41     1:04.89 (34.48)     1:32.72 (27.83)     2:00.02 (27.30)
  7 Colby-Sawyer College  'B'                              NT    2:00.49  
     1) Driver, Eric                    2) O'Neil, Brian                  
     3) DeGray, John                    4) Bristol, John                  
                  31.16     1:03.74 (32.58)     1:32.67 (28.93)     2:00.49 (27.82)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ali                  Conn                11:02.22   10:54.91  
                  30.08     1:02.44 (32.36)     1:35.28 (32.84)     2:08.94 (33.66)
        2:41.94 (33.00)     3:15.20 (33.26)     3:48.65 (33.45)     4:22.06 (33.41)
        4:55.20 (33.14)     5:27.98 (32.78)     6:00.64 (32.66)     6:33.22 (32.58)
        7:05.78 (32.56)     7:38.50 (32.72)     8:11.28 (32.78)     8:44.47 (33.19)
        9:17.02 (32.55)     9:50.01 (32.99)    10:22.76 (32.75)    10:54.91 (32.15)
  2 Bethlahmy, Caitlin           Wes                       NT   11:06.47  
                  30.19     1:02.21 (32.02)     1:35.12 (32.91)     2:08.62 (33.50)
        2:42.28 (33.66)     3:15.51 (33.23)     3:48.84 (33.33)     4:22.27 (33.43)
        4:55.60 (33.33)     5:29.35 (33.75)     6:02.61 (33.26)     6:36.66 (34.05)
        7:10.47 (33.81)     7:44.70 (34.23)     8:18.81 (34.11)     8:53.14 (34.33)
        9:27.17 (34.03)    10:00.49 (33.32)    10:34.20 (33.71)    11:06.47 (32.27)
  3 Haring, Cate                 Wes                       NT   11:18.61  
                  29.83     1:02.94 (33.11)     1:36.65 (33.71)     2:10.60 (33.95)
        2:45.03 (34.43)     3:19.20 (34.17)     3:53.57 (34.37)     4:28.21 (34.64)
        5:02.33 (34.12)     5:36.63 (34.30)     6:10.87 (34.24)     6:45.83 (34.96)
        7:20.11 (34.28)     7:54.50 (34.39)     8:28.60 (34.10)     9:02.87 (34.27)
        9:37.25 (34.38)    10:11.31 (34.06)    10:45.25 (33.94)    11:18.61 (33.36)
  4 Lagasse, Kayleigh            Clark               11:44.39   11:37.32  
                  32.09     1:06.33 (34.24)     1:41.29 (34.96)     2:16.26 (34.97)
        2:51.40 (35.14)     3:26.69 (35.29)     4:02.03 (35.34)     4:37.15 (35.12)
        5:12.54 (35.39)     5:47.93 (35.39)     6:23.08 (35.15)     6:58.41 (35.33)
        7:33.79 (35.38)     8:09.09 (35.30)     8:44.58 (35.49)     9:19.25 (34.67)
        9:53.96 (34.71)    10:28.75 (34.79)    11:03.54 (34.79)    11:37.32 (33.78)
  5 Almony, Puni                 Conn                11:55.77   11:40.38  
                  31.58     1:05.78 (34.20)     1:40.59 (34.81)     2:15.81 (35.22)
        2:50.92 (35.11)     3:25.95 (35.03)     4:01.14 (35.19)     4:36.38 (35.24)
        5:11.70 (35.32)     5:46.73 (35.03)     6:21.87 (35.14)     6:57.13 (35.26)
        7:32.29 (35.16)     8:07.77 (35.48)     8:43.04 (35.27)     9:18.62 (35.58)
        9:54.36 (35.74)    10:30.10 (35.74)    11:05.95 (35.85)    11:40.38 (34.43)
  6 Kamm, Mackenzie           21 Clark                     NT   12:22.27  
                  33.39     1:10.43 (37.04)     1:48.22 (37.79)     2:25.81 (37.59)
        3:03.02 (37.21)     3:40.39 (37.37)     4:17.45 (37.06)     4:54.52 (37.07)
        5:32.04 (37.52)     6:09.76 (37.72)     6:47.00 (37.24)     7:24.54 (37.54)
        8:02.17 (37.63)     8:39.68 (37.51)     9:17.58 (37.90)     9:55.45 (37.87)
       10:32.64 (37.19)    11:09.64 (37.00)    11:46.32 (36.68)    12:22.27 (35.95)
  7 Buonanno, Jillian            Csc                 12:55.34   12:47.50  
                  33.22     1:10.09 (36.87)     1:48.81 (38.72)     2:27.22 (38.41)
        3:05.81 (38.59)     3:44.29 (38.48)     4:23.06 (38.77)     5:02.24 (39.18)
        5:41.02 (38.78)     6:19.86 (38.84)     6:58.98 (39.12)     7:38.08 (39.10)
        8:17.43 (39.35)     8:56.47 (39.04)     9:35.31 (38.84)    10:14.29 (38.98)
       10:53.19 (38.90)    11:31.99 (38.80)    12:10.77 (38.78)    12:47.50 (36.73)
  8 Dulmage, Kyra                Csc                       NT   13:04.82  
                  35.08     1:13.04 (37.96)     1:52.07 (39.03)     2:31.24 (39.17)
        3:10.80 (39.56)     3:50.21 (39.41)     4:30.01 (39.80)     5:09.90 (39.89)
        5:49.96 (40.06)     6:29.74 (39.78)     7:09.54 (39.80)     7:49.39 (39.85)
        8:29.08 (39.69)     9:08.59 (39.51)     9:47.97 (39.38)    10:27.81 (39.84)
       11:07.46 (39.65)    11:47.04 (39.58)    12:26.71 (39.67)    13:04.82 (38.11)
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Ben                   Wes                       NT    9:58.53  
                  26.89       56.17 (29.28)     1:26.14 (29.97)     1:56.28 (30.14)
        2:26.71 (30.43)     2:57.03 (30.32)     3:27.46 (30.43)     3:57.98 (30.52)
        4:27.95 (29.97)     4:57.76 (29.81)     5:28.10 (30.34)     5:58.44 (30.34)
        6:28.78 (30.34)     6:59.26 (30.48)     7:29.82 (30.56)     7:59.75 (29.93)
        8:29.34 (29.59)     8:59.69 (30.35)     9:29.43 (29.74)     9:58.53 (29.10)
  2 Wood, Alex                   Conn                 9:53.92   10:01.52  
                  27.39       56.85 (29.46)     1:26.37 (29.52)     1:56.41 (30.04)
        2:26.33 (29.92)     2:56.46 (30.13)     3:26.95 (30.49)     3:57.41 (30.46)
        4:28.06 (30.65)     4:58.31 (30.25)     5:28.84 (30.53)     5:59.37 (30.53)
        6:29.99 (30.62)     7:00.41 (30.42)     7:30.93 (30.52)     8:01.26 (30.33)
        8:31.14 (29.88)     9:00.86 (29.72)     9:31.67 (30.81)    10:01.52 (29.85)
  3 Garner, Sam                  Conn                10:19.35   10:04.02  
                  27.44       57.21 (29.77)     1:27.25 (30.04)     1:57.08 (29.83)
        2:27.04 (29.96)     2:57.22 (30.18)     3:27.58 (30.36)     3:58.23 (30.65)
        4:28.75 (30.52)     4:59.26 (30.51)     5:29.78 (30.52)     6:00.44 (30.66)
        6:31.23 (30.79)     7:02.18 (30.95)     7:32.81 (30.63)     8:03.59 (30.78)
        8:34.33 (30.74)     9:04.96 (30.63)     9:35.17 (30.21)    10:04.02 (28.85)
  4 Lovett, Tom                  Wes                       NT   10:55.31  
                  28.45     1:00.25 (31.80)     1:32.57 (32.32)     2:05.26 (32.69)
        2:38.12 (32.86)     3:11.06 (32.94)     3:44.04 (32.98)     4:17.39 (33.35)
        4:50.49 (33.10)     5:23.91 (33.42)     5:57.09 (33.18)     6:30.54 (33.45)
        7:03.76 (33.22)     7:36.73 (32.97)     8:09.59 (32.86)     8:43.02 (33.43)
        9:16.53 (33.51)     9:50.10 (33.57)    10:23.68 (33.58)    10:55.31 (31.63)
  5 Walsh, Brian                 Clark               10:55.08   11:07.68  
                  30.43     1:03.86 (33.43)     1:37.71 (33.85)     2:12.31 (34.60)
        2:47.19 (34.88)     3:21.54 (34.35)     3:56.22 (34.68)     4:31.05 (34.83)
        5:05.42 (34.37)     5:40.20 (34.78)     6:13.80 (33.60)     6:47.33 (33.53)
        7:20.63 (33.30)     7:54.01 (33.38)     8:26.71 (32.70)     8:59.66 (32.95)
        9:33.14 (33.48)    10:06.36 (33.22)    10:38.35 (31.99)    11:07.68 (29.33)
  6 DeGray, John                 Csc                 11:08.22   11:07.74  
                  30.75     1:03.38 (32.63)     1:36.76 (33.38)     2:10.40 (33.64)
        2:44.19 (33.79)     3:18.04 (33.85)     3:51.73 (33.69)     4:25.66 (33.93)
        4:59.60 (33.94)     5:33.38 (33.78)     6:07.21 (33.83)     6:40.84 (33.63)
        7:14.72 (33.88)     7:48.71 (33.99)     8:22.57 (33.86)     8:56.16 (33.59)
        9:29.98 (33.82)    10:03.92 (33.94)    10:36.84 (32.92)    11:07.74 (30.90)
  7 Martin, Ryan                 Csc                 11:10.63   11:07.80  
                  28.87     1:00.44 (31.57)     1:33.22 (32.78)     2:06.67 (33.45)
        2:40.05 (33.38)     3:13.79 (33.74)     3:47.84 (34.05)     4:21.56 (33.72)
        4:55.52 (33.96)     5:29.60 (34.08)     6:03.68 (34.08)     6:38.04 (34.36)
        7:12.48 (34.44)     7:46.68 (34.20)     8:21.11 (34.43)     8:54.92 (33.81)
        9:29.03 (34.11)    10:02.52 (33.49)    10:35.86 (33.34)    11:07.80 (31.94)
  8 O'Keefe, Tim                 Clark               11:05.41   11:19.81  
                  30.75     1:04.00 (33.25)     1:37.88 (33.88)     2:12.41 (34.53)
        2:47.11 (34.70)     3:21.29 (34.18)     3:55.68 (34.39)     4:30.09 (34.41)
        5:04.42 (34.33)     5:38.85 (34.43)     6:13.52 (34.67)     6:48.02 (34.50)
        7:22.26 (34.24)     7:56.60 (34.34)     8:31.00 (34.40)     9:05.42 (34.42)
        9:39.84 (34.42)    10:14.01 (34.17)    10:47.68 (33.67)    11:19.81 (32.13)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Munns, Caitlin               Conn                 1:59.84    1:58.66  
                  28.63       58.56 (29.93)     1:28.56 (30.00)     1:58.66 (30.10)
  2 Zarba, Kristen               Conn                 2:01.09    2:00.00  
                  28.55       59.36 (30.81)     1:30.16 (30.80)     2:00.00 (29.84)
  3 Krems, Kate                  Wes                       NT    2:01.15  
                  28.63       58.79 (30.16)     1:29.67 (30.88)     2:01.15 (31.48)
  4 MacDonald, Erica             Conn                 2:03.01    2:02.09  
                  29.03       59.64 (30.61)     1:30.52 (30.88)     2:02.09 (31.57)
  5 Landry, Paige                Conn                 2:05.89    2:07.95  
                  30.30     1:02.19 (31.89)     1:35.15 (32.96)     2:07.95 (32.80)
  6 Jones, Eliza                 Wes                       NT    2:11.45  
                  30.28     1:03.50 (33.22)     1:37.49 (33.99)     2:11.45 (33.96)
  7 Horvath, Dede                Wes                       NT    2:12.26  
                  30.95     1:04.78 (33.83)     1:39.04 (34.26)     2:12.26 (33.22)
  8 Foley, Chelsea               Clark                2:10.91    2:14.60  
                  30.01     1:03.60 (33.59)     1:39.08 (35.48)     2:14.60 (35.52)
  9 Hanson, Caitlin              Clark                2:16.40    2:15.63  
                  31.68     1:05.69 (34.01)     1:40.73 (35.04)     2:15.63 (34.90)
 10 Danchise-Curtis, Korin       Clark                2:18.90    2:18.61  
                  31.60     1:06.60 (35.00)     1:42.77 (36.17)     2:18.61 (35.84)
 11 Bowen, Danielle              Csc                  2:14.97    2:20.23  
                  31.49     1:06.99 (35.50)     1:44.08 (37.09)     2:20.23 (36.15)
 12 MacDowell, Katie             Clark                     NT    2:24.03  
                  30.99     1:07.13 (36.14)     1:46.05 (38.92)     2:24.03 (37.98)
 13 Buonanno, Jillian            Csc                  2:23.97    2:27.73  
                  34.43     1:11.84 (37.41)     1:50.05 (38.21)     2:27.73 (37.68)
 14 Migliaccio, Katie            Csc                  2:31.89    2:32.02  
                  34.18     1:12.61 (38.43)     1:52.65 (40.04)     2:32.02 (39.37)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moryan, Grant                Conn                 1:44.65    1:42.72  
                  23.62       49.14 (25.52)     1:15.52 (26.38)     1:42.72 (27.20)
  2 Gundry, Alex                 Conn                 1:50.29    1:47.19  
                  24.42       50.89 (26.47)     1:18.49 (27.60)     1:47.19 (28.70)
  3 Byers, Ben                   Wes                       NT    1:48.25  
                  25.26       52.76 (27.50)     1:20.64 (27.88)     1:48.25 (27.61)
  4 Storms, Dan                  Wes                       NT    1:49.54  
                  24.90       52.30 (27.40)     1:20.89 (28.59)     1:49.54 (28.65)
  5 Garner, Sam                  Conn                 1:50.05    1:50.65  
                  26.87       55.25 (28.38)     1:23.48 (28.23)     1:50.65 (27.17)
  6 Beck, Ryan                   Wes                       NT    1:52.34  
                  26.67       55.76 (29.09)     1:24.39 (28.63)     1:52.34 (27.95)
  7 Rode, John                   Conn                 1:58.81    1:55.81  
                  26.97       56.64 (29.67)     1:26.40 (29.76)     1:55.81 (29.41)
  8 Martin, Ryan                 Csc                  1:55.35    2:00.07  
                  28.01       58.69 (30.68)     1:29.19 (30.50)     2:00.07 (30.88)
  9 French, Timmy                Clark                1:59.24    2:04.37  
                  27.45       58.80 (31.35)     1:31.12 (32.32)     2:04.37 (33.25)
 10 Auger, Chris                 Clark                2:08.05    2:11.62  
                  30.31     1:03.63 (33.32)     1:37.97 (34.34)     2:11.62 (33.65)
 11 Reeves, Clarke               Clark                2:30.87    2:20.95  
                  30.04     1:04.83 (34.79)     1:43.18 (38.35)     2:20.95 (37.77)
 -- Morono, Taylor               Clark                1:58.98   X1:59.78  
                  27.60       57.44 (29.84)     1:28.56 (31.12)     1:59.78 (31.22)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Milton, Breien               Csc                  1:03.31    1:02.60  
                  30.41     1:02.60 (32.19)                                        
  2 Costello, Maureen            Conn                 1:03.46    1:03.14  
                  31.17     1:03.14 (31.97)                                        
  3 Watson, Mallory              Conn                 1:03.60    1:03.44  
                  30.79     1:03.44 (32.65)                                        
  4 Akerfelds, Dana              Clark                1:03.35    1:03.91  
                  30.56     1:03.91 (33.35)                                        
  5 Goettsche, Molly             Conn                 1:06.62    1:05.92  
                  31.84     1:05.92 (34.08)                                        
  6 Cullen, Jessica              Clark                1:07.25    1:08.82  
                  33.48     1:08.82 (35.34)                                        
  7 Stewart, Corri               Clark                1:06.66    1:09.79  
                  33.68     1:09.79 (36.11)                                        
  8 Un, Ashley                   Wes                       NT    1:10.74  
                  34.50     1:10.74 (36.24)                                        
  9 Kuzon, Aniela                Wes                       NT    1:15.23  
                  36.29     1:15.23 (38.94)                                        
 10 Smith, Kallyn                Csc                  1:20.48    1:20.26  
                  39.07     1:20.26 (41.19)                                        
 11 Petroni, Danielle            Clark                     NT    1:21.29  
                  40.07     1:21.29 (41.22)                                        
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartro, Kyle                 Conn                   55.52      55.27  
                  26.83       55.27 (28.44)                                        
  2 Brown, Jordan                Wes                       NT      58.45  
                  27.53       58.45 (30.92)                                        
  3 Smith, Jamie                 Conn                   58.14      58.56  
                  28.48       58.56 (30.08)                                        
  4 Becker, Chris                Wes                       NT      58.79  
                  28.74       58.79 (30.05)                                        
  5 Stadnyk, Al                  Conn                   58.79      59.38  
                  28.87       59.38 (30.51)                                        
  6 Jackson, Drew                Clark                  58.44      59.47  
                  28.77       59.47 (30.70)                                        
  7 Lee, Jae                     Wes                       NT    1:00.34  
                  29.51     1:00.34 (30.83)                                        
  8 Chartier, Josh               Clark                  59.60    1:02.05  
                  29.68     1:02.05 (32.37)                                        
  9 Huyler, Chris                Csc                  1:06.70    1:04.42  
                  32.72     1:04.42 (31.70)                                        
 10 Driver, Eric                 Csc                  1:02.92    1:05.22  
                  31.49     1:05.22 (33.73)                                        
 11 Asher, Shyamal               Clark                1:07.82    1:10.99  
                  34.46     1:10.99 (36.53)                                        
 -- Morono, Taylor               Clark                     NT   X1:04.15  
                  31.66     1:04.15 (32.49)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Amanda              Wes                       NT    1:09.88  
                  32.92     1:09.88 (36.96)                                        
  2 Brochu, Katie                Conn                 1:11.09    1:10.23  
                  33.27     1:10.23 (36.96)                                        
  3 Munns, Caitlin               Conn                 1:11.79    1:13.55  
                  34.65     1:13.55 (38.90)                                        
  4 Heier, Julie                 Conn                 1:14.28    1:14.24  
                  35.24     1:14.24 (39.00)                                        
  5 Moise, Jessica               Clark                1:18.63    1:17.95  
                  36.97     1:17.95 (40.98)                                        
  6 Roman, Alicia                Clark                1:17.15    1:18.59  
                  36.18     1:18.59 (42.41)                                        
  7 Hawkins, Cailee              Csc                  1:19.28    1:18.72  
                  36.52     1:18.72 (42.20)                                        
  8 Lied, Kate                   Clark                1:22.68    1:23.00  
                  38.49     1:23.00 (44.51)                                        
  9 Kast, Catherine              Wes                       NT    1:23.60  
                  39.42     1:23.60 (44.18)                                        
 10 Dulmage, Kyra                Csc                  1:26.48    1:28.85  
                  41.79     1:28.85 (47.06)                                        
 11 Crowley, Abby             21 Clark                1:28.62    1:29.30  
                  42.14     1:29.30 (47.16)                                        
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Ian                  Conn                 1:02.41    1:02.71  
                  29.29     1:02.71 (33.42)                                        
  2 Perley, Sam                  Conn                 1:03.72    1:02.73  
                  29.20     1:02.73 (33.53)                                        
  3 McVeety, Brian               Conn                 1:06.02    1:06.59  
                  30.47     1:06.59 (36.12)                                        
  4 Smith, Mike                  Clark                1:07.94    1:08.38  
                  31.86     1:08.38 (36.52)                                        
  5 Lamas, Zac                   Csc                  1:06.43    1:08.56  
                  32.21     1:08.56 (36.35)                                        
  6 Altneu, Eric                 Wes                       NT    1:10.81  
                  33.55     1:10.81 (37.26)                                        
  7 Lovett, Tom                  Wes                       NT    1:11.86  
                  33.63     1:11.86 (38.23)                                        
  8 Lyons, Billy                 Csc                  1:09.23    1:12.65  
                  34.00     1:12.65 (38.65)                                        
  9 Penney, Jon                  Clark                1:10.08    1:13.09  
                  33.74     1:13.09 (39.35)                                        
 10 Blanchard, Sam               Clark                1:15.61    1:15.45  
                  34.66     1:15.45 (40.79)                                        
 11 O'Neil, Brian                Csc                  1:16.69    1:15.90  
                  35.47     1:15.90 (40.43)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zarba, Kristen               Conn                 2:12.06    2:09.53  
                  29.30     1:01.86 (32.56)     1:35.74 (33.88)     2:09.53 (33.79)
  2 Lingo, Liz                   Conn                 2:18.58    2:18.47  
                  30.78     1:06.10 (35.32)     1:42.39 (36.29)     2:18.47 (36.08)
  3 Bollinger, Carly             Wes                       NT    2:19.93  
                  30.40     1:05.30 (34.90)     1:42.15 (36.85)     2:19.93 (37.78)
  4 Levengood, Alexis            Conn                 2:30.84    2:28.08  
                  32.91     1:10.24 (37.33)     1:49.19 (38.95)     2:28.08 (38.89)
  5 Lagasse, Kayleigh            Clark                2:25.80    2:31.13  
                  32.99     1:11.22 (38.23)     1:51.14 (39.92)     2:31.13 (39.99)
  6 Stephenson, Sara             Clark                2:49.52    2:39.57  
                  34.95     1:15.45 (40.50)     1:57.54 (42.09)     2:39.57 (42.03)
  7 Hyatt, Chelsea               Clark                2:40.00    2:42.55  
                  33.98     1:13.60 (39.62)     1:57.28 (43.68)     2:42.55 (45.27)
  8 O'Leary, Heather             Csc                  2:47.28    2:43.35  
                  34.51     1:15.95 (41.44)     1:59.44 (43.49)     2:43.35 (43.91)
  9 Smith, Stephanie             Csc                  2:47.45    2:49.80  
                  34.93     1:17.21 (42.28)     2:03.54 (46.33)     2:49.80 (46.26)
 10 Whalen, Marjorie             Clark                3:22.17    3:14.71  
                  43.80     1:33.38 (49.58)     2:24.51 (51.13)     3:14.71 (50.20)
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troy, Pat                    Conn                 1:58.02    1:56.79  
                  25.37       54.73 (29.36)     1:24.85 (30.12)     1:56.79 (31.94)
  2 McCarthy, Wil                Csc                  2:08.88    2:05.69  
                  26.86       57.41 (30.55)     1:30.46 (33.05)     2:05.69 (35.23)
  3 Murphy, Seth                 Wes                       NT    2:12.92  
                  28.30     1:00.60 (32.30)     1:36.20 (35.60)     2:12.92 (36.72)
  4 Ranta, Brian                 Conn                      NT    2:13.06  
                  29.52     1:03.09 (33.57)     1:37.56 (34.47)     2:13.06 (35.50)
  5 Walker, Andrew               Wes                       NT    2:15.84  
                  30.01     1:04.22 (34.21)     1:40.07 (35.85)     2:15.84 (35.77)
  6 Schleusener, Luke            Wes                       NT    2:16.81  
                  28.98     1:03.71 (34.73)     1:39.25 (35.54)     2:16.81 (37.56)
  7 Donne, Matt                  Wes                       NT    2:17.21  
                  29.70     1:04.03 (34.33)     1:39.89 (35.86)     2:17.21 (37.32)
  8 O'Keefe, Tim                 Clark                2:17.44    2:20.86  
                  30.60     1:06.27 (35.67)     1:43.49 (37.22)     2:20.86 (37.37)
  9 Page, Joe                    Clark                2:57.64    2:53.73  
                  35.66     1:20.40 (44.74)     2:07.44 (47.04)     2:53.73 (46.29)
 10 Asher, Shyamal               Clark                2:56.64    2:57.25  
                  38.88     1:23.39 (44.51)     2:09.80 (46.41)     2:57.25 (47.45)
 -- Morono, Taylor               Clark                     NT   X2:39.37  
                  31.99     1:10.74 (38.75)     1:53.82 (43.08)     2:39.37 (45.55)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lindberg, Catherine          Conn                   25.21      25.10  
  2 Franczyk, Kata               Conn                   25.25      25.19  
  3 Smith, Lacie                 Conn                   25.90      26.03  
  4 Koczo, Agnes                 Wes                       NT      26.14  
  5 Stone, Lindsey               Clark                  26.92      26.84  
  6 Milton, Breien               Csc                    26.26      27.03  
  7 Jones, Eliza                 Wes                       NT      27.74  
  8 Broad, Maggie                Clark                  27.66      28.43  
  9 Banulski, Laura              Clark                  27.25      28.63  
 10 Kast, Catherine              Wes                       NT      29.04  
 11 Bourne, Rachel               Csc                    28.00      29.58  
 12 Rogers, Nicole               Clark                  29.85      30.84  
 13 Smith, Kallyn                Csc                    31.15      32.12  
 14 Lamas, Marianne              Csc                    32.87      32.61  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moryan, Grant                Conn                   22.01      21.89  
  2 Pepi, Mike                   Wes                       NT      22.31  
  3 Finnerty, Brian              Conn                   22.78      22.71  
  4 Storms, Dan                  Wes                       NT      23.23  
  5 Haley, John                  Wes                       NT      24.38  
  6 Huyler, Chris                Csc                    25.24      25.01  
  7 Walsh, Brian                 Clark                  24.79      25.33  
  8 Jayakody, Chatura            Clark                  25.46      25.35  
  9 Chartier, Josh               Clark                  24.67      25.43  
 10 Messier, Jamie               Csc                       NT      26.80  
 11 Laurence, Nick               Csc                    27.60      27.79  
 12 Bristol, John                Csc                    27.50      28.23  
 -- Morono, Taylor               Clark                  24.40     X25.69  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Temkin, Lexi                 Conn                  185.95     208.15  
  2 Houghton, Jessica            Wes                   191.25     190.10  
  3 Morrison, Susanna            Wes                   180.75     182.75  
  4 Pine, Jen                    Csc                   309.45     176.40  
  5 Gesner, Lauren               Clark                 166.55     165.55  
  6 Arnao, Kat                   Conn                  153.90     160.80  
  7 Baker, Jessica               Clark                 178.30     156.60  
  8 Cruz, Lauren                 Wes                   137.18     152.00  
  9 Hadayia, Jill                Csc                   258.05     143.05  
 10 Perlmutter, Hannah           Clark                 153.45     137.60  
 11 Berkenbush, Betsy            Csc                       NT     107.75  
 12 Flynn, Kalen                 Wes                    91.05      86.10  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkinson, Dave              Wes                   261.25     237.75  
  2 Pezzella, Sal                Clark                 192.45     200.15  
  3 Messier, Jamie               Csc                   372.05     192.30  
  4 Louro Larino, Brais          Conn                  167.65     182.75  
  5 McVeety, Brian               Conn                      NT     141.10  
  6 Laurence, Nick               Csc                   136.40     137.35  
  7 Mikita, Dave                 Csc                   198.15     132.25  
  8 Parison, Adam                Clark                 123.20     121.55  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Franczyk, Kata               Conn                   55.55      55.15  
                  26.09       55.15 (29.06)                                        
  2 Lindberg, Catherine          Conn                   56.34      55.24  
                  26.41       55.24 (28.83)                                        
  3 Palmer, Alyssa               Conn                   56.27      55.63  
                  26.68       55.63 (28.95)                                        
  4 Shapiro, Amanda              Wes                       NT      55.69  
                  26.82       55.69 (28.87)                                        
  5 Smith, Lacie                 Conn                   57.46      57.40  
                  27.78       57.40 (29.62)                                        
  6 Haring, Cate                 Wes                       NT      57.80  
                  27.76       57.80 (30.04)                                        
  7 Stone, Lindsey               Clark                  58.38      59.62  
                  28.48       59.62 (31.14)                                        
  8 Milton, Breien               Csc                       NT    1:00.49  
                  28.44     1:00.49 (32.05)                                        
  9 Hawkins, Cailee              Csc                  1:00.19    1:00.98  
                  29.07     1:00.98 (31.91)                                        
 10 Jones, Eliza                 Wes                       NT    1:00.99  
                  29.02     1:00.99 (31.97)                                        
 11 Broad, Maggie                Clark                1:00.66    1:01.65  
                  29.88     1:01.65 (31.77)                                        
 12 Banulski, Laura              Clark                1:02.45    1:02.53  
                  28.97     1:02.53 (33.56)                                        
 13 Bourne, Rachel               Csc                  1:03.19    1:04.96  
                  31.11     1:04.96 (33.85)                                        
 14 MacDowell, Katie             Clark                1:02.03    1:05.09  
                  31.13     1:05.09 (33.96)                                        
 15 Lamas, Marianne              Csc                  1:14.16    1:14.95  
                  36.21     1:14.95 (38.74)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troy, Pat                    Conn                   48.25      48.57  
                  22.83       48.57 (25.74)                                        
  2 Becker, Chris                Wes                       NT      49.09  
                  23.77       49.09 (25.32)                                        
  3 Pepi, Mike                   Wes                       NT      49.20  
                  23.51       49.20 (25.69)                                        
  4 Gundry, Alex                 Conn                   50.72      49.31  
                  23.95       49.31 (25.36)                                        
  5 Finnerty, Brian              Conn                   50.87      49.67  
                  23.99       49.67 (25.68)                                        
  6 Storms, Dan                  Wes                       NT      50.74  
                  24.64       50.74 (26.10)                                        
  7 Beck, Ryan                   Wes                       NT      52.15  
                  24.72       52.15 (27.43)                                        
  8 Walsh, Brian                 Clark                  53.84      54.82  
                  26.73       54.82 (28.09)                                        
  9 Jayakody, Chatura            Clark                  57.20      58.79  
                  28.34       58.79 (30.45)                                        
 10 Reeves, Clarke               Clark                1:02.69    1:01.87  
                  29.71     1:01.87 (32.16)                                        
 11 O'Neil, Brian                Csc                       NT    1:06.93  
                  31.66     1:06.93 (35.27)                                        
 -- Morono, Taylor               Clark                  54.07     X57.55  
                  28.08       57.55 (29.47)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Costello, Maureen            Conn                 2:13.71    2:13.04  
                  32.15     1:05.79 (33.64)     1:39.40 (33.61)     2:13.04 (33.64)
  2 Watson, Mallory              Conn                 2:16.62    2:17.02  
                  32.36     1:07.00 (34.64)     1:41.94 (34.94)     2:17.02 (35.08)
  3 MacDonald, Erica             Conn                 2:22.20    2:19.95  
                  33.01     1:07.93 (34.92)     1:43.83 (35.90)     2:19.95 (36.12)
  4 Bethlahmy, Caitlin           Wes                       NT    2:20.34  
                  33.29     1:08.57 (35.28)     1:44.44 (35.87)     2:20.34 (35.90)
  5 Goettsche, Molly             Conn                 2:25.41    2:24.07  
                  32.97     1:09.00 (36.03)     1:46.46 (37.46)     2:24.07 (37.61)
  6 Cullen, Jessica              Clark                2:25.04    2:25.64  
                  33.48     1:10.07 (36.59)     1:47.99 (37.92)     2:25.64 (37.65)
  7 Koczo, Agnes                 Wes                       NT    2:26.67  
                  34.21     1:11.67 (37.46)     1:49.32 (37.65)     2:26.67 (37.35)
  8 Un, Ashley                   Wes                       NT    2:28.73  
                  35.38     1:12.73 (37.35)     1:50.94 (38.21)     2:28.73 (37.79)
  9 Stewart, Corri               Clark                2:30.94    2:32.73  
                  34.78     1:13.67 (38.89)     1:53.86 (40.19)     2:32.73 (38.87)
 10 Bowen, Danielle              Csc                       NT    2:34.05  
                  35.74     1:14.66 (38.92)     1:54.54 (39.88)     2:34.05 (39.51)
 11 Hanson, Caitlin              Clark                2:35.56    2:34.21  
                  36.44     1:15.31 (38.87)     1:55.34 (40.03)     2:34.21 (38.87)
 12 Kamm, Mackenzie           21 Clark                2:34.78    2:36.02  
                  37.69     1:16.77 (39.08)     1:56.83 (40.06)     2:36.02 (39.19)
 13 Smith, Kallyn                Csc                  2:59.35    2:56.56  
                  41.80     1:26.30 (44.50)     2:12.36 (46.06)     2:56.56 (44.20)
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Alex                   Conn                 2:03.82    2:03.36  
                  28.18       58.50 (30.32)     1:30.42 (31.92)     2:03.36 (32.94)
  2 Ranta, Brian                 Conn                 2:08.68    2:09.14  
                  31.36     1:04.51 (33.15)     1:37.60 (33.09)     2:09.14 (31.54)
  3 Smith, Jamie                 Conn                 2:10.29    2:11.52  
                  29.40     1:02.97 (33.57)     1:37.71 (34.74)     2:11.52 (33.81)
  4 Stadnyk, Al                  Conn                 2:10.12    2:12.01  
                  31.80     1:05.39 (33.59)     1:39.46 (34.07)     2:12.01 (32.55)
  5 Walker, Andrew               Wes                       NT    2:12.13  
                  31.52     1:04.85 (33.33)     1:38.74 (33.89)     2:12.13 (33.39)
  6 Brown, Jordan                Wes                       NT    2:14.20  
                  30.59     1:04.33 (33.74)     1:39.60 (35.27)     2:14.20 (34.60)
  7 Chartier, Josh               Clark                2:16.36    2:17.34  
                  31.69     1:06.66 (34.97)     1:43.11 (36.45)     2:17.34 (34.23)
  8 Driver, Eric                 Csc                  2:18.15    2:18.28  
                  33.10     1:08.29 (35.19)     1:43.99 (35.70)     2:18.28 (34.29)
  9 Reid, Curtis                 Clark                     NT    2:26.43  
                  32.64     1:09.11 (36.47)     1:47.91 (38.80)     2:26.43 (38.52)
 10 Asher, Shyamal               Clark                2:40.06    2:42.77  
                  38.63     1:20.27 (41.64)     2:02.31 (42.04)     2:42.77 (40.46)
 -- Morono, Taylor               Clark                2:23.59   X2:24.65  
                  34.15     1:11.13 (36.98)     1:47.77 (36.64)     2:24.65 (36.88)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brochu, Katie                Conn                 2:37.95    2:33.82  
                  34.61     1:13.83 (39.22)     1:53.18 (39.35)     2:33.82 (40.64)
  2 Heier, Julie                 Conn                 2:35.70    2:37.72  
                  35.86     1:15.35 (39.49)     1:55.93 (40.58)     2:37.72 (41.79)
  3 Bollinger, Carly             Wes                       NT    2:38.83  
                  35.96     1:16.62 (40.66)     1:57.45 (40.83)     2:38.83 (41.38)
  4 Dufek, Claire                Conn                      NT    2:40.31  
                  36.56     1:17.55 (40.99)     1:58.06 (40.51)     2:40.31 (42.25)
  5 Moise, Jessica               Clark                2:49.46    2:47.18  
                  38.84     1:21.58 (42.74)     2:04.40 (42.82)     2:47.18 (42.78)
  6 Stephenson, Sara             Clark                2:58.24    2:55.65  
                  39.59     1:24.13 (44.54)     2:10.13 (46.00)     2:55.65 (45.52)
  7 Lied, Kate                   Clark                2:59.00    3:00.42  
                  40.73     1:26.43 (45.70)     2:13.04 (46.61)     3:00.42 (47.38)
  8 Whalen, Marjorie             Clark                3:06.26    3:08.04  
                  43.45     1:31.55 (48.10)     2:20.24 (48.69)     3:08.04 (47.80)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Ian                  Conn                 2:17.54    2:17.69  
                  30.75     1:05.61 (34.86)     1:41.31 (35.70)     2:17.69 (36.38)
  2 Perley, Sam                  Conn                 2:24.85    2:22.06  
                  30.90     1:06.81 (35.91)     1:44.15 (37.34)     2:22.06 (37.91)
  3 McVeety, Brian               Conn                 2:24.18    2:27.93  
                  32.82     1:11.13 (38.31)     1:50.21 (39.08)     2:27.93 (37.72)
  4 Smith, Mike                  Clark                2:32.60    2:28.84  
                  32.74     1:10.88 (38.14)     1:50.57 (39.69)     2:28.84 (38.27)
  5 Lamas, Zac                   Csc                  2:29.11    2:31.47  
                  34.63     1:13.22 (38.59)     1:53.08 (39.86)     2:31.47 (38.39)
  6 Penney, Jon                  Clark                2:34.85    2:39.37  
                  35.81     1:16.32 (40.51)     1:57.55 (41.23)     2:39.37 (41.82)
  7 Schleusener, Luke            Wes                       NT    2:40.10  
                  36.88     1:18.49 (41.61)     2:00.00 (41.51)     2:40.10 (40.10)
  8 Altneu, Eric                 Wes                       NT    2:41.35  
                  34.87     1:16.62 (41.75)     1:59.77 (43.15)     2:41.35 (41.58)
  9 Lyons, Billy                 Csc                       NT    2:41.57  
                  35.88     1:16.58 (40.70)     1:59.08 (42.50)     2:41.57 (42.49)
 10 Blanchard, Sam               Clark                2:45.24    2:45.80  
                  36.55     1:18.52 (41.97)     2:02.47 (43.95)     2:45.80 (43.33)
 11 O'Neil, Brian                Csc                  2:50.68    2:51.01  
                  37.77     1:20.57 (42.80)     2:05.87 (45.30)     2:51.01 (45.14)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilson, Ali                  Conn                 5:21.89    5:21.28  
                  29.41     1:00.98 (31.57)     1:33.39 (32.41)     2:05.83 (32.44)
        2:38.21 (32.38)     3:10.65 (32.44)     3:43.38 (32.73)     4:16.31 (32.93)
        4:48.93 (32.62)     5:21.28 (32.35)                                        
  2 Munns, Caitlin               Conn                 5:21.58    5:25.54  
                  29.70     1:02.36 (32.66)     1:35.36 (33.00)     2:08.73 (33.37)
        2:41.88 (33.15)     3:15.27 (33.39)     3:48.71 (33.44)     4:22.14 (33.43)
        4:55.20 (33.06)     5:25.54 (30.34)                                        
  3 Bethlahmy, Caitlin           Wes                       NT    5:25.56  
                  30.15     1:02.72 (32.57)     1:35.94 (33.22)     2:08.91 (32.97)
        2:41.95 (33.04)     3:14.96 (33.01)     3:48.11 (33.15)     4:21.05 (32.94)
        4:53.92 (32.87)     5:25.56 (31.64)                                        
  4 Haring, Cate                 Wes                       NT    5:30.39  
                  29.31     1:01.72 (32.41)     1:34.79 (33.07)     2:08.49 (33.70)
        2:41.98 (33.49)     3:15.73 (33.75)     3:49.68 (33.95)     4:24.22 (34.54)
        4:58.37 (34.15)     5:30.39 (32.02)                                        
  5 Akerfelds, Dana              Clark                5:37.60    5:31.88  
                  29.84     1:01.77 (31.93)     1:34.66 (32.89)     2:07.89 (33.23)
        2:40.96 (33.07)     3:15.39 (34.43)     3:49.98 (34.59)     4:24.49 (34.51)
        4:58.28 (33.79)     5:31.88 (33.60)                                        
  6 Rubinger, Amy                Conn                 5:38.49    5:34.19  
                  30.99     1:03.97 (32.98)     1:37.83 (33.86)     2:11.93 (34.10)
        2:46.09 (34.16)     3:20.45 (34.36)     3:54.14 (33.69)     4:27.78 (33.64)
        5:01.49 (33.71)     5:34.19 (32.70)                                        
  7 Landry, Paige                Conn                 5:39.58    5:38.96  
                  30.49     1:03.07 (32.58)     1:36.64 (33.57)     2:10.72 (34.08)
        2:45.54 (34.82)     3:20.31 (34.77)     3:55.09 (34.78)     4:30.16 (35.07)
        5:05.20 (35.04)     5:38.96 (33.76)                                        
  8 Horvath, Dede                Wes                       NT    5:54.62  
                  31.94     1:06.81 (34.87)     1:43.21 (36.40)     2:19.60 (36.39)
        2:55.84 (36.24)     3:31.98 (36.14)   4:45.08 (1:13.10)                    
            5:20.24 ( )     5:54.62 (34.38)                                        
  9 Foley, Chelsea               Clark                5:52.98    6:02.81  
                  30.54     1:05.24 (34.70)     1:42.10 (36.86)     2:18.68 (36.58)
        2:56.25 (37.57)     3:34.03 (37.78)     4:11.19 (37.16)     4:49.22 (38.03)
        5:26.21 (36.99)     6:02.81 (36.60)                                        
 10 Danchise-Curtis, Korin       Clark                6:05.80    6:09.72  
                  32.61     1:09.27 (36.66)     1:47.17 (37.90)     2:25.30 (38.13)
        3:03.24 (37.94)     3:41.08 (37.84)     4:18.94 (37.86)     4:56.19 (37.25)
        5:33.06 (36.87)     6:09.72 (36.66)                                        
 11 Buonanno, Jillian            Csc                  6:10.62    6:17.67  
                  33.72     1:11.45 (37.73)     1:50.10 (38.65)     2:28.34 (38.24)
        3:06.68 (38.34)     3:45.34 (38.66)     4:24.22 (38.88)     5:02.77 (38.55)
        5:41.38 (38.61)     6:17.67 (36.29)                                        
 12 Dulmage, Kyra                Csc                  6:31.43    6:36.11  
                  33.73     1:11.57 (37.84)     1:51.01 (39.44)     2:30.99 (39.98)
        3:11.77 (40.78)     3:52.12 (40.35)     4:33.66 (41.54)     5:15.05 (41.39)
        5:56.08 (41.03)     6:36.11 (40.03)                                        
 13 Rogers, Nicole               Clark                6:42.82    6:38.79  
                  33.73     1:11.86 (38.13)     1:52.23 (40.37)     2:33.98 (41.75)
        3:15.67 (41.69)     3:57.18 (41.51)     4:38.73 (41.55)     5:20.24 (41.51)
        6:00.66 (40.42)     6:38.79 (38.13)                                        
 14 Auger, Arin                  Csc                       NT    6:39.09  
                  35.99     1:14.93 (38.94)     1:55.17 (40.24)     2:36.13 (40.96)
        3:16.76 (40.63)     3:58.17 (41.41)     4:38.56 (40.39)     5:19.55 (40.99)
        5:59.97 (40.42)     6:39.09 (39.12)                                        
 15 Migliaccio, Katie            Csc                  6:45.60    6:51.65  
                  36.38     1:15.93 (39.55)     1:55.92 (39.99)     2:37.29 (41.37)
        3:19.30 (42.01)     4:01.51 (42.21)     4:43.93 (42.42)     5:27.59 (43.66)
        6:10.22 (42.63)     6:51.65 (41.43)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Ben                   Wes                       NT    4:46.82  
                  25.79       53.84 (28.05)     1:22.69 (28.85)     1:51.56 (28.87)
        2:20.67 (29.11)     2:50.15 (29.48)     3:19.69 (29.54)     3:49.34 (29.65)
        4:18.85 (29.51)     4:46.82 (27.97)                                        
  2 Garner, Sam                  Conn                 4:51.71    4:55.94  
                  27.58       57.28 (29.70)     1:27.50 (30.22)     1:57.74 (30.24)
        2:28.06 (30.32)     2:58.04 (29.98)     3:28.05 (30.01)     3:58.08 (30.03)
        4:27.83 (29.75)     4:55.94 (28.11)                                        
  3 Wood, Alex                   Conn                 4:56.97    4:56.32  
                  27.09       56.68 (29.59)     1:26.30 (29.62)     1:56.47 (30.17)
        2:26.81 (30.34)     2:57.01 (30.20)     3:26.90 (29.89)     3:57.02 (30.12)
        4:27.36 (30.34)     4:56.32 (28.96)                                        
  4 Gundry, Alex                 Conn                 5:04.39    4:58.40  
                  27.14       57.55 (30.41)     1:28.39 (30.84)     1:59.20 (30.81)
        2:30.14 (30.94)     3:00.92 (30.78)     3:31.34 (30.42)     4:01.31 (29.97)
        4:30.29 (28.98)     4:58.40 (28.11)                                        
  5 Jackson, Drew                Clark                5:25.94    5:07.10  
                  26.71       57.15 (30.44)     1:28.11 (30.96)     1:59.75 (31.64)
        2:31.19 (31.44)     3:02.81 (31.62)     3:35.00 (32.19)     4:06.74 (31.74)
        4:37.92 (31.18)     5:07.10 (29.18)                                        
  6 Beck, Ryan                   Wes                       NT    5:09.57  
                  28.18       59.07 (30.89)     1:30.45 (31.38)     2:02.28 (31.83)
        2:34.20 (31.92)     3:06.12 (31.92)     3:38.42 (32.30)     4:10.86 (32.44)
        4:41.12 (30.26)     5:09.57 (28.45)                                        
  7 Rode, John                   Conn                 5:20.74    5:12.54  
                  28.57     1:00.31 (31.74)     1:32.30 (31.99)     2:04.18 (31.88)
        2:36.04 (31.86)     3:07.70 (31.66)     3:39.50 (31.80)     4:11.15 (31.65)
        4:42.39 (31.24)     5:12.54 (30.15)                                        
  8 Lovett, Tom                  Wes                       NT    5:15.18  
                  28.28       59.24 (30.96)     1:30.43 (31.19)     2:02.37 (31.94)
        2:34.30 (31.93)     3:06.45 (32.15)     3:38.57 (32.12)     4:11.07 (32.50)
        4:43.41 (32.34)     5:15.18 (31.77)                                        
  9 Martin, Ryan                 Csc                  5:14.48    5:22.23  
                  28.55     1:00.41 (31.86)     1:33.28 (32.87)     2:06.22 (32.94)
        2:39.28 (33.06)     3:12.34 (33.06)     3:44.96 (32.62)     4:17.59 (32.63)
        4:50.25 (32.66)     5:22.23 (31.98)                                        
 10 DeGray, John                 Csc                  5:25.23    5:25.26  
                  30.65     1:02.89 (32.24)     1:35.46 (32.57)     2:08.33 (32.87)
        2:41.43 (33.10)     3:14.83 (33.40)     3:48.31 (33.48)     4:21.70 (33.39)
        4:54.47 (32.77)     5:25.26 (30.79)                                        
 11 O'Keefe, Tim                 Clark                5:26.96    5:25.28  
                  30.13     1:02.62 (32.49)     1:35.79 (33.17)     2:09.13 (33.34)
        2:42.55 (33.42)     3:16.01 (33.46)     3:49.20 (33.19)     4:22.44 (33.24)
        4:54.98 (32.54)     5:25.28 (30.30)                                        
 12 Reid, Curtis                 Clark                     NT    5:49.53  
                  30.35     1:04.09 (33.74)     1:39.32 (35.23)     2:15.15 (35.83)
        2:50.90 (35.75)     3:27.08 (36.18)     4:03.27 (36.19)     4:39.56 (36.29)
        5:15.95 (36.39)     5:49.53 (33.58)                                        
 -- Morono, Taylor               Clark                     NT   X5:45.31  
                  30.29     1:04.52 (34.23)     1:40.18 (35.66)     2:16.01 (35.83)
        2:51.64 (35.63)     3:27.92 (36.28)     4:04.06 (36.14)     4:40.31 (36.25)
        5:13.58 (33.27)     5:45.31 (31.73)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krems, Kate                  Wes                       NT    1:00.01  
                  28.21     1:00.01 (31.80)                                        
  2 Roman, Alicia                Clark                1:06.53    1:07.42  
                  31.28     1:07.42 (36.14)                                        
  2 Lagasse, Kayleigh            Clark                1:05.55    1:07.42  
                  31.54     1:07.42 (35.88)                                        
  4 Smith, Stephanie             Csc                  1:12.92    1:10.29  
                  33.14     1:10.29 (37.15)                                        
  5 Kuzon, Aniela                Wes                       NT    1:10.43  
                  31.62     1:10.43 (38.81)                                        
  6 Bowen, Danielle              Csc                  1:09.58    1:11.91  
                  33.27     1:11.91 (38.64)                                        
  7 Hyatt, Chelsea               Clark                     NT    1:12.17  
                  33.85     1:12.17 (38.32)                                        
  8 O'Leary, Heather             Csc                  1:12.52    1:12.81  
                  33.99     1:12.81 (38.82)                                        
  9 Crowley, Abby             21 Clark                1:17.05    1:15.45  
                  36.00     1:15.45 (39.45)                                        
 10 Clement, Lauren           22 Clark                     NT    1:24.96  
                  38.28     1:24.96 (46.68)                                        
 -- Zarba, Kristen               Conn                 1:00.76   X1:00.38  
                  28.64     1:00.38 (31.74)                                        
 -- Lingo, Liz                   Conn                 1:04.23   X1:05.00  
                  30.01     1:05.00 (34.99)                                        
 -- Smith, Lacie                 Conn                 1:06.73   X1:05.10  
                  30.15     1:05.10 (34.95)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troy, Pat                    Conn                   51.56      51.72  
                  24.03       51.72 (27.69)                                        
  2 Bartro, Kyle                 Conn                   53.10      52.69  
                  24.92       52.69 (27.77)                                        
  3 McCarthy, Wil                Csc                    53.58      53.88  
                  25.00       53.88 (28.88)                                        
  4 Lee, Jae                     Wes                       NT      55.76  
                  25.46       55.76 (30.30)                                        
  5 Pepi, Mike                   Wes                       NT      56.94  
                  26.33       56.94 (30.61)                                        
  6 Donne, Matt                  Wes                       NT      58.12  
                  26.84       58.12 (31.28)                                        
  7 Smith, Jamie                 Conn                 1:01.01      59.61  
                  27.67       59.61 (31.94)                                        
  8 French, Timmy                Clark                1:02.15    1:02.76  
                  28.25     1:02.76 (34.51)                                        
  9 Driver, Eric                 Csc                       NT    1:06.11  
                  30.35     1:06.11 (35.76)                                        
 10 Jayakody, Chatura            Clark                1:05.24    1:08.45  
                  29.91     1:08.45 (38.54)                                        
 11 Page, Joe                    Clark                1:13.34    1:14.59  
                  33.53     1:14.59 (41.06)                                        
 -- Morono, Taylor               Clark                     NT   X1:08.72  
                  30.82     1:08.72 (37.90)                                        
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houghton, Jessica            Wes                   200.60     195.85  
  2 Baker, Jessica               Clark                 174.53     177.63  
  3 Temkin, Lexi                 Conn                  182.25     173.10  
  4 Gesner, Lauren               Clark                 160.15     166.25  
  5 Morrison, Susanna            Wes                   149.10     164.55  
  6 Pine, Jen                    Csc                   310.65     163.35  
  7 Arnao, Kat                   Conn                  146.80     128.95  
  8 Perlmutter, Hannah           Clark                 147.82     125.55  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkinson, Dave              Wes                   224.00     226.50  
  2 Pezzella, Sal                Clark                 205.70     191.40  
  3 Messier, Jamie               Csc                   306.00     169.90  
  4 Louro Larino, Brais          Conn                  169.13     162.90  
  5 Parison, Adam                Clark                     NT     130.35  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Amanda              Wes                       NT    2:19.21  
                  29.72     1:06.31 (36.59)     1:46.41 (40.10)     2:19.21 (32.80)
  2 Bollinger, Carly             Wes                       NT    2:26.89  
                  30.94     1:08.05 (37.11)     1:51.53 (43.48)     2:26.89 (35.36)
  3 Un, Ashley                   Wes                       NT    2:30.08  
                  32.49     1:09.85 (37.36)     1:56.30 (46.45)     2:30.08 (33.78)
  4 Roman, Alicia                Clark                2:29.50    2:31.84  
                  32.35     1:13.15 (40.80)     1:58.39 (45.24)     2:31.84 (33.45)
  5 Hawkins, Cailee              Csc                       NT    2:34.20  
                  33.05     1:11.85 (38.80)     1:56.98 (45.13)     2:34.20 (37.22)
  6 Stephenson, Sara             Clark                2:31.97    2:36.12  
                  34.22     1:15.79 (41.57)     2:00.36 (44.57)     2:36.12 (35.76)
  7 Moise, Jessica               Clark                2:35.49    2:38.08  
                  34.24     1:16.44 (42.20)     2:00.88 (44.44)     2:38.08 (37.20)
  8 O'Leary, Heather             Csc                       NT    2:44.02  
                  34.95     1:17.07 (42.12)     2:05.32 (48.25)     2:44.02 (38.70)
  9 Petroni, Danielle            Clark                     NT    2:54.19  
                  38.92     1:23.34 (44.42)     2:14.14 (50.80)     2:54.19 (40.05)
 -- Costello, Maureen            Conn                 2:15.84   X2:17.11  
                  29.07     1:03.54 (34.47)     1:45.66 (42.12)     2:17.11 (31.45)
 -- Dufek, Claire                Conn                 2:19.53   X2:19.68  
                  31.18     1:06.33 (35.15)     1:46.12 (39.79)     2:19.68 (33.56)
 -- Heier, Julie                 Conn                 2:22.24   X2:21.23  
                  31.52     1:08.07 (36.55)     1:48.15 (40.08)     2:21.23 (33.08)
 -- Lingo, Liz                   Conn                 2:22.56   X2:22.65  
                  30.67     1:07.45 (36.78)     1:50.41 (42.96)     2:22.65 (32.24)
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartro, Kyle                 Conn                 2:02.43    1:59.51  
                  25.27       56.00 (30.73)     1:31.62 (35.62)     1:59.51 (27.89)
  2 Barnes, Ian                  Conn                 2:05.12    2:05.80  
                  27.57     1:01.07 (33.50)     1:36.23 (35.16)     2:05.80 (29.57)
  3 Murphy, Seth                 Wes                       NT    2:11.74  
                  27.88     1:02.50 (34.62)     1:41.53 (39.03)     2:11.74 (30.21)
  4 Jackson, Drew                Clark                2:10.72    2:11.80  
                  27.39     1:00.62 (33.23)     1:43.23 (42.61)     2:11.80 (28.57)
  5 Smith, Mike                  Clark                2:14.25    2:12.12  
                  28.73     1:03.81 (35.08)     1:42.08 (38.27)     2:12.12 (30.04)
  6 McCarthy, Wil                Csc                       NT    2:15.87  
                  27.53     1:02.60 (35.07)     1:43.92 (41.32)     2:15.87 (31.95)
  7 Walker, Andrew               Wes                       NT    2:16.84  
                  29.50     1:04.30 (34.80)     1:44.94 (40.64)     2:16.84 (31.90)
  8 Stadnyk, Al                  Conn                 2:10.63    2:17.56  
                  28.85     1:02.62 (33.77)     1:44.04 (41.42)     2:17.56 (33.52)
  9 DeGray, John                 Csc                       NT    2:20.18  
                  31.08     1:07.34 (36.26)     1:47.58 (40.24)     2:20.18 (32.60)
 10 Lamas, Zac                   Csc                  2:16.10    2:21.17  
                  28.45     1:07.46 (39.01)     1:47.46 (40.00)     2:21.17 (33.71)
 11 Schleusener, Luke            Wes                       NT    2:23.02  
                  29.09     1:10.45 (41.36)     1:51.97 (41.52)     2:23.02 (31.05)
 12 Reid, Curtis                 Clark                     NT    2:27.03  
                  29.71     1:07.28 (37.57)     1:52.25 (44.97)     2:27.03 (34.78)
 -- Morono, Taylor               Clark                2:24.19   X2:22.63  
                  31.19     1:08.00 (36.81)     1:53.18 (45.18)     2:22.63 (29.45)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'A'                               NT    1:46.23  
     1) Jones, Eliza                    2) Koczo, Agnes                   
     3) Krems, Kate                     4) Haring, Cate                   
                  26.78       52.71 (25.93)     1:19.28 (26.57)     1:46.23 (26.95)
  2 Clark University  'A'                             1:48.66    1:51.76  
     1) Akerfelds, Dana                 2) Broad, Maggie                  
     3) Banulski, Laura                 4) Stewart, Corri                 
                  28.03       55.90 (27.87)     1:23.48 (27.58)     1:51.76 (28.28)
  3 Clark University  'B'                                  NT    1:55.19  
     1) Stone, Lindsey                  2) MacDowell, Katie               
     3) Foley, Chelsea                  4) Kamm, Mackenzie 21             
                  27.22       56.64 (29.42)     1:26.06 (29.42)     1:55.19 (29.13)
  4 Colby-Sawyer College  'A'                         1:48.49    1:56.62  
     1) Bourne, Rachel                  2) Auger, Arin                    
     3) Buonanno, Jillian               4) Bowen, Danielle                
                  28.97       58.07 (29.10)     1:27.97 (29.90)     1:56.62 (28.65)
  5 Colby-Sawyer College  'B'                              NT    2:05.09  
     1) Smith, Kallyn                   2) Lamas, Marianne                
     3) Berkenbush, Betsy               4) Smith, Stephanie               
                  32.72     1:04.66 (31.94)     1:35.52 (30.86)     2:05.09 (29.57)
  6 Clark University  'C'                                  NT    2:10.83  
     1) Lied, Kate                      2) Clement, Lauren 22             
     3) Petroni, Danielle               4) Crowley, Abby 21               
                  32.19     1:06.44 (34.25)     1:39.72 (33.28)     2:10.83 (31.11)
 -- Connecticut College  'A'                          1:41.66   X1:40.40  
     1) Munns, Caitlin                  2) Palmer, Alyssa                 
     3) Lindberg, Catherine             4) Franczyk, Kata                 
                  25.95       51.07 (25.12)     1:15.89 (24.82)     1:40.40 (24.51)
 -- Connecticut College  'B'                               NT   X1:45.07  
     1) Dufek, Claire                   2) Brochu, Katie                  
     3) Watson, Mallory                 4) Smith, Lacie                   
                  26.41       52.92 (26.51)     1:19.45 (26.53)     1:45.07 (25.62)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'A'                          1:28.44    1:29.59  
     1) Becker, Chris                   2) Storms, Dan                    
     3) Brown, Jordan                   4) Pepi, Mike                     
                  22.42       44.87 (22.45)     1:07.78 (22.91)     1:29.59 (21.81)
  2 Wesleyan University  'B'                               NT    1:35.87  
     1) Lee, Jae                        2) Haley, John                    
     3) Beck, Ryan                      4) Byers, Ben                     
                  24.79       48.87 (24.08)     1:12.43 (23.56)     1:35.87 (23.44)
  3 Colby-Sawyer College  'A'                         1:34.20    1:41.84  
     1) Huyler, Chris                   2) DeGray, John                   
     3) Messier, Jamie                  4) Lamas, Zac                     
                  25.05       50.74 (25.69)     1:17.35 (26.61)     1:41.84 (24.49)
  4 Clark University  'A'                             1:35.02    1:42.30  
     1) Penney, Jon                     2) O'Keefe, Tim                   
     3) French, Timmy                   4) Chartier, Josh                 
                  25.69       52.67 (26.98)     1:17.55 (24.88)     1:42.30 (24.75)
  5 Clark University  'B'                                  NT    1:49.67  
     1) Jayakody, Chatura               2) Auger, Chris                   
     3) Reeves, Clarke                  4) Page, Joe                      
                  26.48       52.57 (26.09)     1:21.39 (28.82)     1:49.67 (28.28)
  6 Clark University  'C'                                  NT    1:57.27  
     1) Pezzella, Sal                   2) Blanchard, Sam                 
     3) Parison, Adam                   4) Walsh, Brian                   
                  30.77       59.68 (28.91)     1:31.98 (32.30)     1:57.27 (25.29)
 -- Connecticut College  'A'                          1:28.18   X1:27.76  
     1) Troy, Pat                       2) Finnerty, Brian                
     3) Gundry, Alex                    4) Moryan, Grant                  
                  22.34       44.58 (22.24)     1:06.73 (22.15)     1:27.76 (21.03)
 -- Connecticut College  'B'                               NT   X1:36.51  
     1) Garner, Sam                     2) Rode, John                     
     3) Ranta, Brian                    4) McVeety, Brian                 
                  24.37       48.26 (23.89)     1:12.98 (24.72)     1:36.51 (23.53)