Licensed to Bowdoin College            HY-TEK's Meet Manager 1/31/2009 03:08 PM
                      Trinity Wesleyan Colby - 1/31/2009                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowdoin College  'A'                              1:52.29    1:52.78  
     1) McAuliffe, Erin                 2) Callahan, Caitlin              
     3) Chiappetta, Emma                4) Palmer, Allison                
       29.53    59.98  1:28.33  1:52.78                                    
  2 Colby College  'A'                                     NT    1:54.48  
     1) Potdevin, Kelsey                2) Ramrath, Maria                 
     3) Carlson, Danielle               4) Chilcote, Courtney             
       27.64    59.85  1:29.01  1:54.48                                    
  3 Wesleyan  'A'                                          NT    1:55.51  
     1) Madden, Cara                    2) Bollinger, Carly               
     3) Gillig, Becky                   4) Koczo, Agnes                   
       29.61  1:02.13  1:29.81  1:55.51                                    
  4 Colby College  'B'                                     NT    1:57.14  
     1) Blais, Jess                     2) Evans, Alice                   
     3) Haver, Hana                     4) Burns, Laura                   
       30.50  1:03.11  1:32.05  1:57.14                                    
  5 Bowdoin College  'B'                                   NT    1:59.56  
     1) Harran, Zoe                     2) Dann, Liz                      
     3) Homoki, Molly                   4) Engel, Kathryn                 
       31.66  1:04.35  1:33.37  1:59.56                                    
  6 Wesleyan  'B'                                          NT    2:01.46  
     1) Toledo, Rhyan                   2) Fram, Julia                    
     3) Holtzman, Niki                  4) Kodis, Emily                   
       31.69  1:07.39  1:35.71  2:01.46                                    
  7 Trinity College  'A'                                   NT    2:02.82  
     1) Helies, Madison                 2) Conroy, Shana                  
     3) Ramadei, Alicia                 4) Carroll, Jenna                 
       31.75  1:06.92  1:36.77  2:02.82                                    
  8 Trinity College  'B'                                   NT    2:11.77  
     1) Berteletti, Katie               2) Alderman, Abby                 
     3) Flanagan, Theresa               4) Curtis, Ann Waller             
       31.36  1:13.61  1:43.26  2:11.77                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowdoin College  'A'                              1:38.07    1:38.17  
     1) Routh, Mac                      2) Mecray, Nathan                 
     3) Finelli, Dominic                4) Swanson, David                 
       25.86    52.27  1:16.61  1:38.17                                    
  2 Wesleyan  'A'                                          NT    1:40.48  
     1) Bailey, Michael                 2) Huang, Kuan                    
     3) Storms, Dan                     4) Becker, Chris                  
       26.50    54.57  1:18.65  1:40.48                                    
  3 Colby College  'A'                                     NT    1:40.52  
     1) Townsend, Travis                2) Zevin, Craig                   
     3) Williams, Peter                 4) Wampler, Sam                   
       27.22    54.72  1:18.83  1:40.52                                    
  4 Trinity College  'A'                                   NT    1:41.38  
     1) Boynton, Andrew                 2) Remigino, Dan                  
     3) Tricarico, Parker               4) Gerli, Brooks                  
       26.23    53.79  1:19.02  1:41.38                                    
  5 Bowdoin College  'B'                                   NT    1:41.52  
     1) Kimball, Josh                   2) Perez, Zach                    
     3) Kwan, Matt                      4) Wheale, Blake                  
       26.36    54.48  1:18.61  1:41.52                                    
  6 Colby College  'B'                                     NT    1:44.88  
     1) Gilligan, Brian                 2) Roberts, Mason                 
     3) Trafton, Ryan                   4) McCulloch, Evan                
       28.02    56.65  1:21.96  1:44.88                                    
  7 Wesleyan  'B'                                          NT    1:46.06  
     1) Courville, Jared                2) Ginsberg, Max                  
     3) Williams, Travis                4) Brody, Alex                    
       27.66    57.48  1:22.90  1:46.06                                    
  8 Trinity College  'B'                                   NT    1:46.11  
     1) Keery, Barton                   2) Castelluccio, Brian            
     3) Bhamla, Ayaas                   4) Bloom, Stephen                 
       26.62    56.84  1:22.48  1:46.11                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heneghan, Chelsea            Colby                     NT   10:47.92  
       29.57  1:01.73  1:34.70  2:07.78  2:40.59  3:13.63  3:46.65  4:19.50
     4:52.42  5:24.97  5:57.69  6:30.23  7:02.88  7:35.45  8:08.10  8:39.72
     9:11.65  9:43.87 10:16.42 10:47.92                                    
  2 Bethlahmy, Caitlin           WES                       NT   11:07.87  
       29.89  1:02.40  1:35.44  2:08.86  2:42.28  3:15.84  3:49.54  4:23.16
     4:56.79  5:30.92  6:04.90  6:38.71  7:12.73  7:46.85  8:20.86  8:54.89
     9:28.90 10:02.83 10:35.70 11:07.87                                    
  3 Small, Jessie                Bowdoin             11:15.15   11:10.45  
       30.74  1:03.94  1:38.03  2:11.63  2:45.28  3:18.97  3:52.90  4:26.60
     5:00.61  5:34.56  6:08.61  6:42.45  7:16.33  7:50.35  8:24.08  8:57.83
     9:31.65 10:04.81 10:37.59 11:10.45                                    
  4 Warren-Shriner, Lindsey      Bowdoin             11:24.16   11:15.92  
       31.61  1:05.63  1:40.00  2:14.51  2:48.47  3:22.63  3:56.73  4:30.99
     5:04.93  5:38.57  6:11.98  6:45.51  7:19.49  7:53.50  8:26.76  9:00.80
     9:34.53 10:08.73 10:42.79 11:15.92                                    
  5 Carey, Leigh                 Colby                     NT   11:31.99  
       31.31  1:05.76  1:40.68  2:15.72  2:50.50  3:25.75  4:00.86  4:35.53
     5:10.45  5:45.26  6:19.94  6:54.97  7:29.65  8:04.81  8:39.69  9:14.81
     9:49.29 10:23.82 10:58.17 11:31.99                                    
  6 Meltzoff, Katherine          TRIN                      NT   11:48.07  
       33.35  1:08.41  1:43.91  2:19.54  2:55.02  3:30.51  4:06.21  4:41.79
     5:17.50  5:53.24  6:28.87  7:04.76  7:40.63  8:16.63  8:52.37  9:28.15
    10:03.79 10:39.16 11:14.19 11:48.07                                    
  7 Robinson, Hannah             WES                       NT   11:48.66  
       31.90  1:06.30  1:41.60  2:17.22  2:53.20  3:28.96  4:04.93  4:40.60
     5:16.80  5:52.50  6:28.13  7:03.86  7:39.51  8:15.11  8:51.12  9:27.03
    10:02.92 10:38.64 11:14.23 11:48.66                                    
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eramo, Adam                  TRIN                      NT   10:17.36  
       26.81    56.02  1:25.80  1:56.56  2:27.62  2:58.50  3:29.37  4:00.31
     4:32.02  5:03.56  5:35.25  6:07.24  6:39.20  7:10.50  7:41.66  8:12.68
     8:44.27  9:15.46  9:47.70 10:17.36                                    
  2 Saleh, Momo                  WES                       NT   10:26.15  
       28.05    58.10  1:29.25  2:00.77  2:32.44  3:04.24  3:35.97  4:07.87
     4:39.71  5:11.06  5:42.52  6:14.24  6:45.81  7:17.60  7:49.18  8:21.12
     8:53.24  9:24.72  9:55.75 10:26.15                                    
  3 Fischer, Ryan                Colby                     NT   10:30.43  
       28.11    58.58  1:29.91  2:01.54  2:33.53  3:06.03  3:38.02  4:09.98
     4:42.52  5:15.21  5:48.36  6:21.35  6:54.49  7:27.24  7:57.88  8:28.66
     9:00.09  9:30.11  9:59.86 10:30.43                                    
  4 Wells, David                 Bowdoin             10:50.36   10:32.27  
       27.80    58.10  1:29.42  2:01.01  2:32.57  3:04.43  3:36.38  4:08.36
     4:40.22  5:11.86  5:43.68  6:15.58  6:47.73  7:20.04  7:52.59  8:24.58
     8:56.72  9:29.10 10:01.42 10:32.27                                    
  5 Beck, Ryan                   WES                       NT   10:39.50  
       27.79    57.80  1:28.07  1:58.92  2:30.03  3:01.53  3:33.13  4:04.98
     4:37.39  5:09.80  5:42.33  6:15.12  6:47.76  7:20.89  7:54.39  8:27.80
     9:00.89  9:33.86 10:07.24 10:39.50                                    
  6 Seward, Matt                 Bowdoin             10:48.64   10:58.81  
       29.20  1:00.64  1:33.36  2:05.81  2:38.72  3:11.73  3:44.74  4:18.55
     4:51.80  5:24.57  5:57.74  6:31.03  7:04.94  7:38.93  8:12.05  8:45.35
     9:18.89  9:52.01 10:25.67 10:58.81                                    
  7 Wulff, Charlie               Colby                     NT   11:27.43  
       29.36  1:02.02  1:36.35  2:10.83  2:45.62  3:20.60  3:55.83  4:30.89
     5:06.23  5:41.76  6:16.86  6:51.70  7:26.06  8:01.10  8:35.96  9:10.98
     9:45.37 10:19.53 10:54.15 11:27.43                                    
  8 Freedman, Drew               TRIN                      NT   11:44.19  
       29.41  1:02.47  1:36.72  2:11.89  2:47.14  3:23.05  3:59.31  4:35.68
     5:11.87  5:48.37  6:24.47  7:00.85  7:36.93  8:13.31  8:49.29  9:25.09
    10:00.96 10:36.73 11:11.86 11:44.19                                    
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Megan              Bowdoin              1:58.43    1:58.27  
       27.44    57.37  1:27.87  1:58.27                                    
  2 Garner, Allen                Bowdoin              1:59.09    1:59.13  
       28.36    58.80  1:29.19  1:59.13                                    
  3 Ferguson, Mandy              Colby                     NT    1:59.63  
       27.38    57.09  1:28.31  1:59.63                                    
  4 Carlson, Danielle            Colby                     NT    2:01.67  
       28.64    59.34  1:30.71  2:01.67                                    
  5 Lea, Regina                  TRIN                      NT    2:03.64  
       28.67  1:00.12  1:31.95  2:03.64                                    
  6 Gang, Rachel                 Bowdoin              2:06.76    2:04.93  
       29.46  1:01.41  1:33.22  2:04.93                                    
  7 Goettsche, Emily             WES                       NT    2:05.76  
       28.57  1:00.19  1:32.76  2:05.76                                    
  8 Veazie, Charlotte            Colby                     NT    2:05.93  
       29.52  1:01.69  1:34.03  2:05.93                                    
  9 Horvath, Dede                WES                       NT    2:06.01  
       29.94  1:02.17  1:34.52  2:06.01                                    
 10 Albino, Niki                 TRIN                      NT    2:06.60  
       29.83  1:01.95  1:34.50  2:06.60                                    
 11 Reiner, Jenny                Colby                     NT   x2:07.05  
       29.43  1:02.05  1:34.71  2:07.05                                    
 12 Sander, Taylor               WES                       NT    2:08.74  
       28.89  1:01.18  1:34.91  2:08.74                                    
 13 Sholl, Caroline              Bowdoin              2:14.36   x2:09.18  
       30.06  1:03.12  1:36.40  2:09.18                                    
 14 Cohen, Rachel                WES                       NT   x2:12.84  
       31.02  1:04.20  1:38.54  2:12.84                                    
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Storms, Dan                  WES                       NT    1:46.91  
       25.05    52.70  1:19.86  1:46.91                                    
  2 Murdoch, C. J.               TRIN                      NT    1:49.84  
       25.12    53.29  1:21.71  1:49.84                                    
  3 Arace, Jeff                  WES                       NT    1:49.88  
       25.32    53.18  1:21.55  1:49.88                                    
  4 Finelli, Dominic             Bowdoin              1:52.19    1:51.01  
       25.39    53.32  1:21.93  1:51.01                                    
  5 Rieling, Raymond             Colby                     NT    1:52.16  
       25.68    54.06  1:23.10  1:52.16                                    
  6 Kimball, Josh                Bowdoin              1:53.36    1:52.50  
       26.10    54.34  1:23.49  1:52.50                                    
  7 Hirsch, David                Colby                     NT    1:52.94  
       26.37    54.52  1:23.86  1:52.94                                    
  8 Gross, Ben                   Colby                     NT    1:53.94  
       25.42    54.04  1:23.45  1:53.94                                    
  9 Tricarico, Parker            TRIN                      NT    1:54.56  
       26.48    55.11  1:24.71  1:54.56                                    
 10 Villars, Jordan              Bowdoin              1:56.32    1:55.41  
       25.92    54.70  1:24.85  1:55.41                                    
 11 McCulloch, Evan              Colby                     NT   x1:56.59  
       26.44    55.42  1:25.47  1:56.59                                    
 12 Brody, Hartley               Bowdoin              1:58.85   x1:57.95  
       26.60    56.49  1:27.27  1:57.95                                    
 13 Bain, Crosby                 TRIN                      NT    2:00.63  
       27.01    57.15  1:28.74  2:00.63                                    
 14 Fragoso, Chris               WES                       NT    2:01.23  
       27.46    57.73  1:28.97  2:01.23                                    
 15 Ramos, Mark                  WES                       NT   x2:03.22  
       27.96    59.02  1:31.23  2:03.22                                    
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potdevin, Kelsey             Colby                     NT      58.88  
       28.97    58.88                                                      
  2 Madden, Cara                 WES                       NT    1:01.92  
       30.02  1:01.92                                                      
  3 McAuliffe, Erin              Bowdoin              1:01.98    1:02.64  
       30.26  1:02.64                                                      
  4 Pyle, Emma                   Bowdoin              1:04.16    1:03.64  
       31.15  1:03.64                                                      
  5 Blais, Jess                  Colby                     NT    1:04.79  
       31.28  1:04.79                                                      
  6 Engel, Kathryn               Bowdoin              1:05.61    1:05.28  
       31.98  1:05.28                                                      
  7 Rockey, Hillary              Colby                     NT    1:06.82  
       32.53  1:06.82                                                      
  8 Helies, Madison              TRIN                      NT    1:06.90  
       32.82  1:06.90                                                      
  9 Harran, Zoe                  Bowdoin                   NT   x1:07.26  
       33.35  1:07.26                                                      
 10 Toledo, Rhyan                WES                       NT    1:07.39  
       32.57  1:07.39                                                      
 11 Weitzman, Sarah              TRIN                      NT    1:07.51  
       33.02  1:07.51                                                      
 12 Schnettler, Erin             Colby                     NT   x1:07.52  
       32.34  1:07.52                                                      
 13 Berteletti, Katie            TRIN                      NT    1:07.94  
       33.25  1:07.94                                                      
 14 Un, Ashley                   WES                       NT    1:12.36  
       35.43  1:12.36                                                      
 15 Savage, Becky                TRIN                      NT   x1:14.25  
       36.25  1:14.25                                                      
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Boynton, Andrew              TRIN                      NT      55.80  
       27.31    55.80                                                      
  2 Bailey, Michael              WES                       NT      56.17  
       27.54    56.17                                                      
  3 Routh, Mac                   Bowdoin                56.30      56.43  
       27.14    56.43                                                      
  4 Keery, Barton                TRIN                      NT      58.16  
       28.28    58.16                                                      
  5 Townsend, Travis             Colby                     NT      58.52  
       28.03    58.52                                                      
  6 Kwan, Matt                   Bowdoin                58.46      59.36  
       28.98    59.36                                                      
  7 Brothers, Roger              Bowdoin                58.88      59.61  
       29.44    59.61                                                      
  8 Kates, Stephen               TRIN                      NT    1:01.04  
       29.15  1:01.04                                                      
  9 Bloom, Stephen               TRIN                      NT   x1:01.69  
       29.49  1:01.69                                                      
 10 Kennedy, Colin               Bowdoin                   NT   x1:03.53  
       31.24  1:03.53                                                      
 11 Andler, Sam                  Colby                     NT    1:05.09  
       31.90  1:05.09                                                      
 12 Williams, Travis             WES                       NT    1:10.68  
       33.58  1:10.68                                                      
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Caitlin            Bowdoin              1:09.41    1:08.81  
       31.92  1:08.81                                                      
  2 Dann, Liz                    Bowdoin              1:11.72    1:11.20  
       33.72  1:11.20                                                      
  3 Ramrath, Maria               Colby                     NT    1:12.08  
       33.73  1:12.08                                                      
  4 Bollinger, Carly             WES                       NT    1:12.22  
       33.82  1:12.22                                                      
  5 Evans, Alice                 Colby                     NT    1:13.55  
       35.05  1:13.55                                                      
  6 Izzo, Franny                 Colby                     NT    1:13.80  
       35.23  1:13.80                                                      
  7 Conroy, Shana                TRIN                      NT    1:15.81  
       35.81  1:15.81                                                      
  8 Kast, Catherine              WES                       NT    1:18.36  
       36.86  1:18.36                                                      
  9 Ervin, Rian                  Colby                     NT   x1:18.45  
       38.02  1:18.45                                                      
 10 Johnston, Catherine          Bowdoin                   NT    1:18.66  
       36.28  1:18.66                                                      
 11 Alderman, Abby               TRIN                      NT    1:32.49  
       44.29  1:32.49                                                      
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huang, Kuan                  WES                       NT    1:01.55  
       29.12  1:01.55                                                      
  2 Perez, Zach                  Bowdoin              1:03.11    1:02.12  
       29.44  1:02.12                                                      
  3 Remigino, Dan                TRIN                      NT    1:02.29  
       28.58  1:02.29                                                      
  4 Zevin, Craig                 Colby                     NT    1:02.89  
       30.05  1:02.89                                                      
  5 Latka, Alex                  TRIN                      NT    1:03.70  
       29.41  1:03.70                                                      
  6 Swafford, Andrew             Bowdoin              1:03.45    1:03.75  
       30.56  1:03.75                                                      
  7 Ginsberg, Max                WES                       NT    1:04.85  
       30.30  1:04.85                                                      
  8 McKeown, Kevin               WES                       NT    1:05.27  
       29.84  1:05.27                                                      
  9 Roberts, Mason               Colby                     NT    1:06.22  
       30.45  1:06.22                                                      
 10 Thomason, Darren             WES                       NT   x1:06.46  
       31.42  1:06.46                                                      
 11 Castelluccio, Brian          TRIN                      NT    1:08.35  
       31.70  1:08.35                                                      
 12 Jacob, Chris                 Bowdoin              1:10.21    1:10.90  
       32.73  1:10.90                                                      
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fram, Julia                  WES                       NT    2:14.88  
       30.32  1:04.19  1:39.40  2:14.88                                    
  2 Chiappetta, Emma             Bowdoin              2:15.31    2:16.82  
       30.22  1:04.00  1:39.17  2:16.82                                    
  3 Haynes, Brooke               TRIN                      NT    2:16.94  
       30.90  1:05.76  1:41.46  2:16.94                                    
  4 Lupinetti, Amelia            WES                       NT    2:17.75  
       30.92  1:05.41  1:40.98  2:17.75                                    
  5 Homoki, Molly                Bowdoin              2:20.47    2:22.82  
       31.05  1:06.36  1:43.56  2:22.82                                    
  6 Enriquez, Nicolyna           Colby                     NT    2:23.20  
       31.91  1:07.32  1:44.73  2:23.20                                    
  7 Sheppard, Aimee              Colby                     NT    2:25.91  
       32.98  1:09.36  1:48.11  2:25.91                                    
  8 Haver, Hana                  Colby                     NT    2:25.98  
       31.91  1:08.31  1:46.86  2:25.98                                    
  9 Robinson, Hannah             WES                       NT    2:27.06  
       33.22  1:10.56  1:48.42  2:27.06                                    
 10 Lindsay, Saya                TRIN                      NT    2:27.22  
       32.50  1:09.96  1:47.96  2:27.22                                    
 11 Ramadei, Alicia              TRIN                      NT    2:32.53  
       31.96  1:11.00  1:52.02  2:32.53                                    
 12 Palmer, Eileen               Bowdoin              2:40.76    2:44.58  
       34.17  1:14.38  1:59.17  2:44.58                                    
 -- Palffy, Amanda               Colby                     NT         DQ  
       33.23  1:12.41  1:53.04       DQ                                    
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldstein, Max               Bowdoin              2:03.13    2:01.16  
       26.86    57.30  1:28.97  2:01.16                                    
  2 Hurst, Christian             Bowdoin              2:04.14    2:03.06  
       27.28    58.26  1:30.64  2:03.06                                    
  3 Saleh, Momo                  WES                       NT    2:05.72  
       26.80    58.14  1:31.99  2:05.72                                    
  4 Courville, Jared             WES                       NT    2:07.82  
       27.63    59.57  1:33.07  2:07.82                                    
  5 Williams, Peter              Colby                     NT    2:09.22  
       26.84    59.28  1:34.23  2:09.22                                    
  6 Bhamla, Ayaas                TRIN                      NT    2:10.21  
       27.58    58.83  1:32.64  2:10.21                                    
  7 Gavin, Tripp                 TRIN                      NT    2:11.53  
       27.46    58.66  1:33.53  2:11.53                                    
  8 Trafton, Ryan                Colby                     NT    2:14.52  
       28.29  1:01.42  1:37.48  2:14.52                                    
  9 Heyde, Keith                 Bowdoin                   NT    2:16.28  
       29.58  1:02.75  1:38.46  2:16.28                                    
 10 Wandner, Ian                 Bowdoin              2:09.57   x2:20.83  
       29.67  1:04.63  1:42.12  2:20.83                                    
 -- Gilligan, Brian              Colby                     NT         DQ  
       29.16  1:03.49  1:40.19       DQ                                    
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palmer, Allison              Bowdoin                24.95      24.94  
  2 Potdevin, Kelsey             Colby                     NT      25.05  
  3 Zaltsman, Janine             WES                       NT      25.24  
  4 Sullivan, Megan              Bowdoin                25.80      25.36  
  5 Chilcote, Courtney           Colby                     NT      25.85  
  6 Koczo, Agnes                 WES                       NT      26.02  
  7 Burns, Laura                 Colby                     NT      26.31  
  8 Kodis, Emily                 WES                       NT      26.33  
  9 Hansen, Sarah                Colby                     NT     x26.37  
 10 Miller, Sydney               Bowdoin                26.32      26.56  
 11 Carroll, Jenna               TRIN                      NT      26.69  
 12 Gillig, Becky                WES                       NT     x27.11  
 13 Flanagan, Theresa            TRIN                      NT      27.19  
 14 Light, Maddy                 TRIN                      NT      27.48  
 14 Kurland, Aurora              Bowdoin                27.48     x27.48  
 16 Alderman, Abby               TRIN                      NT     x30.56  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mecray, Nathan               Bowdoin                21.57      21.70  
  2 Becker, Chris                WES                       NT      21.95  
  3 Wampler, Sam                 Colby                     NT      22.01  
  4 Swanson, David               Bowdoin                22.00      22.17  
  5 Gross, Ben                   Colby                     NT      22.65  
  6 Gerli, Brooks                TRIN                      NT      22.78  
  7 Brody, Alex                  WES                       NT      22.84  
  8 Arace, Jeff                  WES                       NT      23.16  
  9 Keery, Barton                TRIN                      NT      23.47  
 10 Wheale, Blake                Bowdoin                23.73      23.72  
 11 Metcalf, David               Colby                     NT      23.86  
 12 Bloom, Stephen               TRIN                      NT      23.94  
 13 Hurley, Tom                  Colby                     NT     x24.14  
 14 Ziemann, Marcus              Bowdoin                24.98     x24.51  
 15 Kates, Stephen               TRIN                      NT     x24.72  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bress, Kate                  TRIN                      NT     200.75  
  2 Ford, Naima                  WES                       NT     186.40  
  3 Krebs, Roynan                WES                       NT     173.95  
  4 Ballard, Lindsay             WES                       NT     171.70  
  5 Langton, Ruth                Colby                     NT     146.45  
  6 Smith, Elsie                 WES                       NT    x141.80  
  7 Bainbridge-Donner, Chels     TRIN                      NT     136.40  
  8 Cruz, Lauren                 WES                       NT    x134.70  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkinson, Dave              WES                       NT     262.35  
  2 Beek, Kyle                   TRIN                      NT     244.80  
  3 Galluzzo, G                  WES                       NT     223.00  
  4 Jardim, Ben                  TRIN                      NT     181.45  
  5 Wandner, Ian                 Bowdoin               141.20     159.05  
  6 Hall, J. J.                  TRIN                      NT     144.00  
  7 Valette, J.P.                WES                       NT     129.15  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heneghan, Chelsea            Colby                     NT      54.77  
       26.74    54.77                                                      
  2 Zaltsman, Janine             WES                       NT      54.97  
       26.47    54.97                                                      
  3 Palmer, Allison              Bowdoin                54.52      55.34  
       26.99    55.34                                                      
  4 Garner, Allen                Bowdoin                56.26      56.07  
       27.68    56.07                                                      
  5 Chilcote, Courtney           Colby                     NT      57.09  
       27.82    57.09                                                      
  6 Koczo, Agnes                 WES                       NT      57.12  
       27.55    57.12                                                      
  7 Small, Jessie                Bowdoin                57.30      57.14  
       27.33    57.14                                                      
  8 Reiner, Jenny                Colby                     NT      57.63  
       27.73    57.63                                                      
  9 Izzo, Franny                 Colby                     NT     x57.73  
       27.83    57.73                                                      
 10 Carroll, Jenna               TRIN                      NT      57.82  
       27.71    57.82                                                      
 11 Lea, Regina                  TRIN                      NT      58.03  
       27.89    58.03                                                      
 12 Miller, Sydney               Bowdoin                58.17     x58.28  
       28.32    58.28                                                      
 13 Albino, Niki                 TRIN                      NT      58.70  
       28.56    58.70                                                      
 14 Holtzman, Niki               WES                       NT      58.75  
       28.06    58.75                                                      
 15 Sander, Taylor               WES                       NT     x59.20  
       28.75    59.20                                                      
 16 Light, Maddy                 TRIN                      NT   x1:00.39  
       28.96  1:00.39                                                      
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Becker, Chris                WES                       NT      48.03  
       23.23    48.03                                                      
  2 Mecray, Nathan               Bowdoin                47.94      48.05  
       23.66    48.05                                                      
  3 Storms, Dan                  WES                       NT      48.74  
       23.50    48.74                                                      
  4 Beck, Ryan                   WES                       NT      49.49  
       23.78    49.49                                                      
  5 Swanson, David               Bowdoin                48.99      49.53  
       23.66    49.53                                                      
  6 Murdoch, C. J.               TRIN                      NT      49.83  
       23.90    49.83                                                      
  7 Wampler, Sam                 Colby                     NT      49.92  
       24.20    49.92                                                      
  8 Remigino, Dan                TRIN                      NT      49.96  
       24.20    49.96                                                      
  9 Brody, Alex                  WES                       NT     x50.18  
       24.13    50.18                                                      
 10 Gross, Ben                   Colby                     NT      50.33  
       23.96    50.33                                                      
 11 Gerli, Brooks                TRIN                      NT      50.41  
       24.06    50.41                                                      
 12 Wheale, Blake                Bowdoin                51.82      51.51  
       24.28    51.51                                                      
 13 Bhamla, Ayaas                TRIN                      NT     x51.78  
       25.05    51.78                                                      
 14 Rieling, Raymond             Colby                     NT      52.56  
       24.66    52.56                                                      
 15 Metcalf, David               Colby                     NT     x52.69  
       25.36    52.69                                                      
 16 Villars, Jordan              Bowdoin                52.57     x52.87  
       24.96    52.87                                                      
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Potdevin, Kelsey             Colby                     NT    2:10.72  
     1:37.97  2:10.72  2:32.77  2:10.72                                    
  2 Madden, Cara                 WES                       NT    2:14.27  
     1:40.07  2:14.27  3:08.59  2:14.27                                    
  3 McAuliffe, Erin              Bowdoin              2:13.48    2:15.62  
     1:40.32  2:15.62  3:09.96  2:15.62                                    
  4 Pyle, Emma                   Bowdoin              2:17.61    2:17.03  
       32.94  1:07.72  1:42.35  2:17.03                                    
  5 Veazie, Charlotte            Colby                     NT    2:18.15  
     1:42.64  2:18.15  3:04.78  2:18.15                                    
  6 Homoki, Molly                Bowdoin              2:20.08    2:19.36  
       34.29  1:09.23  1:45.01  2:19.36                                    
  7 Blais, Jess                  Colby                     NT    2:19.47  
       33.59  1:09.63  1:44.96  2:19.47                                    
  8 Schnettler, Erin             Colby                     NT   x2:22.60  
       32.96  1:08.72  1:45.84  2:22.60                                    
  9 Lindsay, Saya                TRIN                      NT    2:22.76  
     5:04.82  2:22.76                                                      
 10 Helies, Madison              TRIN                      NT    2:23.30  
     5:06.02  2:23.30                                                      
 11 Engel, Kathryn               Bowdoin              2:23.23   x2:25.47  
     1:11.51  1:48.11  2:25.47  2:25.47                                    
 12 Horvath, Dede                WES                       NT    2:28.39  
     1:13.54  1:51.35  2:28.39  2:28.39                                    
 13 Weitzman, Sarah              TRIN                      NT    2:28.82  
       35.64  1:13.22  1:51.43  2:28.82                                    
 14 Un, Ashley                   WES                       NT    2:32.56  
       35.59  1:13.99  1:53.07  2:32.56                                    
 15 Savage, Becky                TRIN                      NT   x2:37.04  
       36.72  1:16.41  1:56.99  2:37.04                                    
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Michael              WES                       NT    2:01.99  
       28.20    58.22  1:29.99  2:01.99                                    
  2 Boynton, Andrew              TRIN                      NT    2:03.39  
       28.80    59.50  1:32.08  2:03.39                                    
  3 Kimball, Josh                Bowdoin              2:07.65    2:06.05  
       29.26  1:01.04  1:33.65  2:06.05                                    
  4 Kwan, Matt                   Bowdoin              2:05.83    2:08.04  
       30.59  1:02.94  1:35.58  2:08.04                                    
  5 Brothers, Roger              Bowdoin              2:07.47    2:08.96  
       31.17  1:03.79  1:36.59  2:08.96                                    
  6 Townsend, Travis             Colby                     NT    2:09.16  
       30.09  1:02.72  1:36.21  2:09.16                                    
  7 Keery, Barton                TRIN                      NT    2:09.58  
       30.72  1:04.05  1:38.10  2:09.58                                    
  8 McKeown, Kevin               WES                       NT    2:12.00  
       30.30  1:03.43  1:37.74  2:12.00                                    
  9 Heyde, Keith                 Bowdoin                   NT   x2:12.08  
       31.10  1:03.51  1:37.34  2:12.08                                    
 10 Gilligan, Brian              Colby                     NT    2:12.24  
       30.57  1:03.93  1:38.28  2:12.24                                    
 11 Kates, Stephen               TRIN                      NT    2:14.24  
       31.45  1:05.59  1:39.99  2:14.24                                    
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bollinger, Carly             WES                       NT    2:33.25  
       34.48  1:13.10  1:52.77  2:33.25                                    
  2 Dann, Liz                    Bowdoin              2:35.24    2:33.88  
       35.07  1:13.82  1:53.07  2:33.88                                    
  3 Callahan, Caitlin            Bowdoin              2:34.43    2:34.10  
       35.47  1:15.22  1:55.15  2:34.10                                    
  4 Enriquez, Nicolyna           Colby                     NT    2:36.54  
       36.50  1:16.62  1:56.71  2:36.54                                    
  5 Ramrath, Maria               Colby                     NT    2:37.83  
       35.93  1:16.29  1:56.77  2:37.83                                    
  6 Fram, Julia                  WES                       NT    2:40.87  
       36.94  1:17.43  1:58.83  2:40.87                                    
  7 Evans, Alice                 Colby                     NT    2:42.52  
       36.56  1:17.40  2:00.24  2:42.52                                    
  8 Conroy, Shana                TRIN                      NT    2:44.68  
       37.02  1:18.49  2:01.82  2:44.68                                    
  9 Perreault, Tamara            Bowdoin              2:47.40    2:46.83  
       37.79  1:20.44  2:02.98  2:46.83                                    
 10 Ervin, Rian                  Colby                     NT   x2:49.46  
       39.04  1:21.02  2:06.38  2:49.46                                    
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Huang, Kuan                  WES                       NT    2:14.97  
       30.67  1:05.10  1:40.69  2:14.97                                    
  2 Goldstein, Max               Bowdoin              2:19.01    2:15.38  
       31.15  1:05.76  1:40.82  2:15.38                                    
  3 Perez, Zach                  Bowdoin              2:19.26    2:19.37  
       31.60  1:07.32  1:43.19  2:19.37                                    
  4 Ginsberg, Max                WES                       NT    2:20.02  
       30.89  1:06.05  1:42.68  2:20.02                                    
  5 Zevin, Craig                 Colby                     NT    2:21.15  
       31.55  1:08.30  1:45.37  2:21.15                                    
  6 Fischer, Ryan                Colby                     NT    2:21.84  
       32.21  1:08.33  1:45.24  2:21.84                                    
  7 Latka, Alex                  TRIN                      NT    2:22.70  
       31.65  1:07.69  1:44.01  2:22.70                                    
  8 Swafford, Andrew             Bowdoin              2:21.35    2:23.30  
       31.55  1:08.00  1:46.03  2:23.30                                    
  9 Gavin, Tripp                 TRIN                      NT    2:24.43  
       32.23  1:08.05  1:46.02  2:24.43                                    
 10 Thomason, Darren             WES                       NT    2:25.43  
       31.94  1:08.28  1:46.51  2:25.43                                    
 11 Roberts, Mason               Colby                     NT    2:27.25  
       32.42  1:09.45  1:47.81  2:27.25                                    
 12 Castelluccio, Brian          TRIN                      NT    2:32.15  
       33.67  1:12.41  1:52.39  2:32.15                                    
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Mandy              Colby                     NT    5:19.48  
       29.34  1:00.99  1:32.05  2:03.91  2:35.72  3:08.15  3:40.94  4:14.00
     4:47.14  5:19.48                                                      
  2 Garner, Allen                Bowdoin              5:21.07    5:22.19  
       29.55  1:01.71  1:34.44  2:07.55  2:40.68  3:13.98  3:46.89  4:18.66
     4:50.14  5:22.19                                                      
  3 Bethlahmy, Caitlin           WES                       NT    5:26.84  
       29.35  1:01.42  1:34.34  2:07.25  2:40.62  3:14.01  3:47.11  4:20.23
     4:53.90  5:26.84                                                      
  4 Carlson, Danielle            Colby                     NT    5:27.08  
       29.35  1:01.25  1:34.11  2:07.23  2:40.95  3:14.65  3:48.11  4:21.61
     4:54.96  5:27.08                                                      
  5 Warren-Shriner, Lindsey      Bowdoin              5:34.90    5:30.71  
       30.21  1:02.99  1:36.74  2:10.57  2:44.09  3:17.73  3:51.78  4:25.84
     4:58.89  5:30.71                                                      
  6 Lupinetti, Amelia            WES                       NT    5:31.55  
       30.83  1:03.75  1:36.83  2:10.20  2:43.91  3:17.59  3:51.06  4:24.71
     4:58.54  5:31.55                                                      
  7 Gang, Rachel                 Bowdoin              5:30.32    5:32.49  
       30.66  1:04.00  1:37.82  2:11.84  2:45.97  3:19.42  3:53.04  4:26.47
     4:59.43  5:32.49                                                      
  8 Goettsche, Emily             WES                       NT    5:32.66  
       29.34  1:02.22  1:35.89  2:09.86  2:43.88  3:17.49  3:51.76  4:25.85
     4:59.55  5:32.66                                                      
  9 Small, Jessie                Bowdoin              5:25.22   x5:33.48  
       30.78  1:04.18  1:38.30  2:12.29  2:46.32  3:20.46  3:54.27  4:27.84
     5:01.10  5:33.48                                                      
 10 Carey, Leigh                 Colby                     NT    5:35.44  
       30.67  1:04.36  1:38.26  2:12.41  2:46.63  3:20.43  3:54.47  4:28.14
     5:02.02  5:35.44                                                      
 11 Albino, Niki                 TRIN                      NT    5:37.70  
       30.16  1:03.32  1:37.45  2:11.89  2:46.54  3:21.19  3:56.01  4:30.70
     5:04.91  5:37.70                                                      
 12 Lindsay, Saya                TRIN                      NT    5:42.24  
       30.84  1:04.54  1:38.96  2:13.77  2:48.54  3:23.36  3:58.10  4:32.70
     5:07.70  5:42.24                                                      
 13 Mullin, Catherine            Colby                     NT   x5:47.75  
       32.35  1:07.18  1:42.91  2:18.36  2:54.06  3:29.51  4:05.19  4:40.59
     5:14.97  5:47.75                                                      
 14 Meltzoff, Katherine          TRIN                      NT    5:49.09  
       32.64  1:07.12  1:42.25  2:17.79  2:53.02  3:28.55  4:03.98  4:39.29
     5:14.38  5:49.09                                                      
 15 Cohen, Rachel                WES                       NT   x5:52.54  
       32.53  1:07.26  1:42.57  2:18.04  2:53.70  3:29.32  4:04.96  4:41.22
     5:17.25  5:52.54                                                      
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eramo, Adam                  TRIN                      NT    4:57.75  
       26.15    54.91  1:25.08  1:56.03  2:26.13  2:56.86  3:27.54  3:58.73
     4:29.14  4:57.75                                                      
  2 Fischer, Ryan                Colby                     NT    4:58.21  
       26.84    56.12  1:25.94  1:55.70  2:26.04  2:56.63  3:27.36  3:58.42
     4:29.05  4:58.21                                                      
  3 Murdoch, C. J.               TRIN                      NT    5:00.73  
       26.48    56.36  1:26.97  1:58.05  2:29.03  3:00.34  3:31.36  4:02.13
     4:32.72  5:00.73                                                      
  4 Wells, David                 Bowdoin              5:05.51    5:01.92  
       27.29    57.26  1:28.28  1:59.46  2:30.76  3:01.42  3:31.64  4:02.18
     4:32.73  5:01.92                                                      
  5 Arace, Jeff                  WES                       NT    5:01.94  
       26.65    55.70  1:25.68  1:56.75  2:28.45  3:00.05  3:31.77  4:03.19
     4:33.55  5:01.94                                                      
  6 Beck, Ryan                   WES                       NT    5:02.55  
       27.36    57.07  1:27.78  1:58.71  2:29.92  3:01.07  3:32.25  4:03.73
     4:34.15  5:02.55                                                      
  7 Hirsch, David                Colby                     NT    5:10.16  
       27.20    56.82  1:27.48  1:58.91  2:30.54  3:02.49  3:34.57  4:06.85
     4:39.19  5:10.16                                                      
  8 Carpenter, Jeff              Colby                     NT    5:10.86  
       27.90    59.07  1:30.18  2:01.68  2:33.18  3:04.53  3:36.29  4:08.35
     4:40.09  5:10.86                                                      
  9 Seward, Matt                 Bowdoin              5:11.58    5:15.36  
       27.57    57.57  1:28.29  1:59.59  2:31.09  3:02.90  3:35.66  4:09.02
     4:42.33  5:15.36                                                      
 10 Ramos, Mark                  WES                       NT    5:17.33  
       28.43    59.64  1:31.35  2:03.51  2:35.58  3:08.07  3:40.62  4:13.07
     4:45.50  5:17.33                                                      
 11 Berghoff, Henry              Bowdoin              5:21.56    5:24.70  
       29.86  1:02.91  1:36.79  2:10.72  2:44.52  3:17.64  3:50.26  4:22.44
     4:54.19  5:24.70                                                      
 12 Brody, Hartley               Bowdoin              5:28.10   x5:27.74  
       27.74    58.55  1:30.97  2:04.03  2:37.13  3:10.96  3:44.84  4:19.58
     4:54.26  5:27.74                                                      
 13 Freedman, Drew               TRIN                      NT    5:38.77  
       28.43  1:00.64  1:34.51  2:09.10  2:43.73  3:18.83  3:54.31  4:30.18
     5:05.44  5:38.77                                                      
 14 Bain, Crosby                 TRIN                      NT   x5:42.74  
       29.55  1:03.20  1:37.90  2:12.70  2:47.70  3:23.11  3:58.17  4:33.50
     5:08.51  5:42.74                                                      
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Megan              Bowdoin              1:01.93    1:01.72  
       28.72  1:01.72                                                      
  1 Heneghan, Chelsea            Colby                     NT    1:01.72  
       28.95  1:01.72                                                      
  3 Zaltsman, Janine             WES                       NT    1:02.10  
       28.57  1:02.10                                                      
  4 Kodis, Emily                 WES                       NT    1:02.52  
       28.92  1:02.52                                                      
  5 Gillig, Becky                WES                       NT    1:02.80  
       29.18  1:02.80                                                      
  6 Haynes, Brooke               TRIN                      NT    1:03.03  
       29.91  1:03.03                                                      
  7 Chiappetta, Emma             Bowdoin              1:02.58    1:03.38  
       30.01  1:03.38                                                      
  8 Ferguson, Mandy              Colby                     NT    1:03.50  
       29.90  1:03.50                                                      
  9 Haver, Hana                  Colby                     NT    1:04.84  
       30.60  1:04.84                                                      
 10 Ramadei, Alicia              TRIN                      NT    1:04.91  
       30.06  1:04.91                                                      
 11 Perreault, Tamara            Bowdoin              1:07.21    1:06.62  
       31.03  1:06.62                                                      
 12 Palffy, Amanda               Colby                     NT   x1:06.65  
       31.66  1:06.65                                                      
 13 Flanagan, Theresa            TRIN                      NT    1:08.55  
       31.18  1:08.55                                                      
 14 Palmer, Eileen               Bowdoin              1:10.83   x1:10.19  
       32.66  1:10.19                                                      
 15 Haring, Cate                 WES                       NT   x1:12.75  
       33.21  1:12.75                                                      
 16 Savage, Becky                TRIN                      NT   x1:17.06  
       35.29  1:17.06                                                      
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Routh, Mac                   Bowdoin                53.37      53.23  
       24.76    53.23                                                      
  2 Williams, Peter              Colby                     NT      54.63  
       25.79    54.63                                                      
  3 Boynton, Andrew              TRIN                      NT      54.88  
       25.23    54.88                                                      
  4 Trafton, Ryan                Colby                     NT      55.57  
       25.89    55.57                                                      
  5 Hurst, Christian             Bowdoin                56.56      55.98  
       26.33    55.98                                                      
  6 Saleh, Momo                  WES                       NT      56.64  
       26.15    56.64                                                      
  7 Tricarico, Parker            TRIN                      NT      56.98  
       26.29    56.98                                                      
  8 Finelli, Dominic             Bowdoin                56.25      56.99  
       26.27    56.99                                                      
  9 Courville, Jared             WES                       NT      57.20  
       26.33    57.20                                                      
 10 Latka, Alex                  TRIN                      NT      57.50  
       26.27    57.50                                                      
 11 Williams, Travis             WES                       NT      57.66  
       26.33    57.66                                                      
 12 Kennedy, Colin               Bowdoin                59.38     x58.78  
       27.12    58.78                                                      
 13 Zoller, Andrew               TRIN                      NT   x1:00.72  
       27.51  1:00.72                                                      
 14 Metcalf, David               Colby                     NT    1:01.37  
       27.86  1:01.37                                                      
 15 Fragoso, Chris               WES                       NT   x1:02.89  
       27.97  1:02.89                                                      
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bress, Kate                  TRIN                      NT     205.10  
  2 Krebs, Roynan                WES                       NT     202.45  
  3 Ford, Naima                  WES                       NT     200.15  
  4 Langton, Ruth                Colby                     NT     137.05  
  5 Smith, Elsie                 WES                       NT     116.45  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkinson, Dave              WES                       NT     248.35  
  2 Beek, Kyle                   TRIN                      NT     222.05  
  3 Galluzzo, G                  WES                       NT     188.25  
  4 Jardim, Ben                  TRIN                      NT     169.00  
  5 Wandner, Ian                 Bowdoin                   NT     156.10  
  6 Hall, J. J.                  TRIN                      NT     154.00  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lupinetti, Amelia            WES                       NT    2:17.67  
       30.35  1:06.42  1:46.61  2:17.67                                    
  2 Bollinger, Carly             WES                       NT    2:17.77  
       29.64  1:05.65  1:44.66  2:17.77                                    
  3 Fram, Julia                  WES                       NT    2:18.11  
       29.85  1:05.89  1:46.29  2:18.11                                    
  4 Dann, Liz                    Bowdoin              2:23.10    2:18.28  
       29.92  1:07.44  1:46.41  2:18.28                                    
  5 Carlson, Danielle            Colby                     NT    2:19.31  
       30.42  1:06.86  1:47.67  2:19.31                                    
  6 Homoki, Molly                Bowdoin              2:20.56    2:19.99  
       30.31  1:05.67  1:45.90  2:19.99                                    
  7 Haynes, Brooke               TRIN                      NT    2:20.00  
       30.50  1:06.64  1:48.87  2:20.00                                    
  8 Enriquez, Nicolyna           Colby                     NT    2:20.16  
       30.44  1:08.38  1:48.41  2:20.16                                    
  9 Goettsche, Emily             WES                       NT   x2:24.26  
       30.87  1:07.77  1:51.82  2:24.26                                    
 10 Izzo, Franny                 Colby                     NT    2:24.52  
       30.67  1:10.67  1:52.24  2:24.52                                    
 11 Perreault, Tamara            Bowdoin              2:23.79    2:24.55  
       31.05  1:09.43  1:52.51  2:24.55                                    
 12 Schnettler, Erin             Colby                     NT   x2:24.59  
       30.80  1:06.43  1:52.67  2:24.59                                    
 13 Chiappetta, Emma             Bowdoin                   NT   x2:26.48  
       30.63  1:08.51  1:54.08  2:26.48                                    
 14 Conroy, Shana                TRIN                      NT    2:26.63  
       32.68  1:10.94  1:52.66  2:26.63                                    
 15 Ramadei, Alicia              TRIN                      NT    2:32.25  
       30.92  1:11.17  1:57.63  2:32.25                                    
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldstein, Max               Bowdoin              2:00.84    1:59.31  
       25.76    58.32  1:31.49  1:59.31                                    
  2 Bailey, Michael              WES                       NT    2:03.08  
       26.54    57.38  1:33.39  2:03.08                                    
  3 Hurst, Christian             Bowdoin              2:08.07    2:05.73  
       27.12    59.94  1:36.58  2:05.73                                    
  4 Perez, Zach                  Bowdoin              2:05.39    2:06.06  
       27.39  1:02.03  1:36.87  2:06.06                                    
  5 McKeown, Kevin               WES                       NT    2:06.55  
       25.92    59.49  1:37.15  2:06.55                                    
  6 Ginsberg, Max                WES                       NT    2:06.80  
       28.50  1:01.73  1:38.56  2:06.80                                    
  7 Williams, Peter              Colby                     NT    2:07.00  
       26.58    58.55  1:37.89  2:07.00                                    
  8 Gavin, Tripp                 TRIN                      NT    2:08.25  
       27.21    59.35  1:37.22  2:08.25                                    
  9 Brothers, Roger              Bowdoin                   NT   x2:09.23  
       28.77  1:02.65  1:39.84  2:09.23                                    
 10 Huang, Kuan                  WES                       NT   x2:09.78  
       27.92  1:04.27  1:39.56  2:09.78                                    
 11 Gilligan, Brian              Colby                     NT    2:11.20  
       27.32  1:00.17  1:39.11  2:11.20                                    
 12 Trafton, Ryan                Colby                     NT    2:13.65  
       26.85  1:01.83  1:41.63  2:13.65                                    
 13 Castelluccio, Brian          TRIN                      NT    2:14.56  
       29.21  1:03.89  1:44.21  2:14.56                                    
 14 Zoller, Andrew               TRIN                      NT    2:15.78  
       27.57  1:02.38  1:42.04  2:15.78                                    
 15 Townsend, Travis             Colby                     NT   x2:18.11  
       28.36  1:02.64  1:45.42  2:18.11                                    
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan  'A'                                          NT    1:41.36  
     1) Madden, Cara                    2) Koczo, Agnes                   
     3) Kodis, Emily                    4) Zaltsman, Janine               
       25.67    50.91  1:16.49  1:41.36                                    
  2 Bowdoin College  'A'                              1:42.54    1:41.63  
     1) Sullivan, Megan                 2) Engel, Kathryn                 
     3) Garner, Allen                   4) Palmer, Allison                
       25.57    51.82  1:17.57  1:41.63                                    
  3 Colby College  'A'                                     NT    1:43.00  
     1) Heneghan, Chelsea               2) Burns, Laura                   
     3) Izzo, Franny                    4) Chilcote, Courtney             
       26.04    51.81  1:17.45  1:43.00                                    
  4 Colby College  'B'                                     NT    1:43.66  
     1) Reiner, Jenny                   2) Hansen, Sarah                  
     3) Veazie, Charlotte               4) Ferguson, Mandy                
       26.65    52.42  1:17.96  1:43.66                                    
  5 Bowdoin College  'B'                                   NT    1:46.68  
     1) Harran, Zoe                     2) Kurland, Aurora                
     3) Perreault, Tamara               4) Small, Jessie                  
       27.29    54.29  1:20.62  1:46.68                                    
  6 Trinity College  'A'                                   NT    1:47.16  
     1) Albino, Niki                    2) Light, Maddy                   
     3) Carroll, Jenna                  4) Lea, Regina                    
       27.63    54.59  1:20.87  1:47.16                                    
  7 Wesleyan  'B'                                          NT    1:48.61  
     1) Gillig, Becky                   2) Holtzman, Niki                 
     3) Toledo, Rhyan                   4) Sander, Taylor                 
       26.87    53.67  1:21.11  1:48.61                                    
  8 Trinity College  'B'                                   NT    1:52.99  
     1) Curtis, Ann Waller              2) Weitzman, Sarah                
     3) Lindsay, Saya                   4) Flanagan, Theresa              
       29.26    57.73  1:25.92  1:52.99                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bowdoin College  'A'                              1:28.29    1:27.67  
     1) Mecray, Nathan                  2) Wheale, Blake                  
     3) Routh, Mac                      4) Swanson, David                 
       21.56    44.16  1:06.39  1:27.67                                    
  2 Wesleyan  'A'                                          NT    1:27.99  
     1) Storms, Dan                     2) Beck, Ryan                     
     3) Arace, Jeff                     4) Becker, Chris                  
       22.32    44.66  1:06.91  1:27.99                                    
  3 Colby College  'A'                                     NT    1:30.38  
     1) Gross, Ben                      2) Rieling, Raymond               
     3) McCulloch, Evan                 4) Wampler, Sam                   
       22.78    45.77  1:08.51  1:30.38                                    
  4 Trinity College  'A'                                   NT    1:30.83  
     1) Gerli, Brooks                   2) Latka, Alex                    
     3) Murdoch, C. J.                  4) Remigino, Dan                  
       23.26    46.43  1:09.05  1:30.83                                    
  5 Wesleyan  'B'                                          NT    1:32.28  
     1) Courville, Jared                2) Saleh, Momo                    
     3) McKeown, Kevin                  4) Brody, Alex                    
       23.47    46.94  1:09.89  1:32.28                                    
  6 Bowdoin College  'B'                                   NT    1:33.00  
     1) Wells, David                    2) Jacob, Chris                   
     3) Finelli, Dominic                4) Kwan, Matt                     
       23.73    47.33  1:10.02  1:33.00                                    
  7 Trinity College  'B'                                   NT    1:34.18  
     1) Bloom, Stephen                  2) Eramo, Adam                    
     3) Tricarico, Parker               4) Bhamla, Ayaas                  
       23.80    47.26  1:10.48  1:34.18                                    
  8 Colby College  'B'                                     NT    1:35.37  
     1) Zevin, Craig                    2) Roberts, Mason                 
     3) Fischer, Ryan                   4) Metcalf, David                 
       23.82    47.63  1:11.93  1:35.37                                    
 
Event 33  Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zoller, Andrew               TRIN                      NT      27.00  
  2 Johnson, Jaclyn              Colby                     NT      31.82  
  3 Kast, Catherine              WES                       NT      31.99  
  4 Haring, Cate                 WES                       NT      32.32  
 
Event 34  Mixed 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jacob, Chris                 Bowdoin                   NT      56.26  
       26.58    56.26                                                      
  2 Curtis, Ann Waller           TRIN                      NT    1:03.01  
       29.67  1:03.01                                                      
  3 Berghoff, Henry              Bowdoin                   NT    1:04.94  
       31.97  1:04.94                                                      
 
Event 35  Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurley, Tom                  Colby                     NT      23.87  
  2 Hirsch, David                Colby                     NT      26.89  
  3 Bloom, Stephen               TRIN                      NT      28.48  
  4 Curtis, Ann Waller           TRIN                      NT      28.79  
  5 Rockey, Hillary              Colby                     NT      31.11  
  6 Kast, Catherine              WES                       NT      36.57  
 
Event 36  Mixed 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholl, Caroline              Bowdoin                   NT    1:00.11  
       28.97  1:00.11                                                      
  2 Johnston, Catherine          Bowdoin                   NT    1:00.24  
       28.95  1:00.24                                                      
  3 Carpenter, Jeff              Colby                     NT    1:02.40  
       29.99  1:02.40                                                      
  4 Burns, Laura                 Colby                     NT    1:18.76  
       37.76  1:18.76                                                      
  5 Johnson, Jaclyn              Colby                     NT    1:19.84  
       38.36  1:19.84