Wesleyan University 
                           Coast Guard 05 - 2/5/2005                           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'A'                               NT    1:52.75   11  
     1) Columbus, Mikki                 2) Shapiro, Amanda                
     3) Krems, Kate                     4) Tice, Joanna                   
      29.66   31.21   27.02   24.86                                
  2 Wesleyan University  'B'                               NT    1:59.80    4  
     1) Goldman, Lauren                 2) Gordon, Amanda                 
     3) Kuzon, Aniela                   4) Cluck, Alyson                  
      30.29   33.36   20.40   35.75                                
  3 CoastGuard Academy  'A'                                NT    2:02.39    2  
     1) Lefebvre, Lindsey SR            2) Bustin, Erin JR                
     3) Dubinsky, Jayme JR              4) Shults, Rebecca SR             
      31.67   35.36   29.54   25.82                                
  4 CoastGuard Academy  'C'                                NT    2:09.26  
     1) Ito, Jamie SO                   2) Haupt, Kelly SO                
     3) Gustafson, Ginny SR             4) Guarino, Amanda FR             
      34.11   37.43   28.83   28.89                                
 -- CoastGuard Academy  'B'                                NT         DQ  
     1) Hetrick, Libby SR               2) Flick, Bonnin FR               
     3) Fields, Jenny FR                4) Smith, Katie SO                
      33.80   35.67   30.79   28.04                                
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'A'                               NT    1:38.00   11  
     1) Hasty, Will                     2) Devine, Dan                    
     3) Tanz, Josh                      4) Cleveland, Tom                 
      25.70   27.41   23.14   21.75                                
  2 CoastGuard Academy  'A'                                NT    1:40.31    4  
     1) Teeven, Casey SO                2) Caple, Ryan SO                 
     3) Mikalainis, Paulius SR          4) Shadwick, Jack FR              
      27.47   26.30   23.81   22.73                                
  3 Wesleyan University  'B'                               NT    1:42.25    2  
     1) Webster, Zach                   2) Stein, Jeff                    
     3) Heynen, Dominik                 4) Pepi, Mike                     
      26.96   28.30   24.58   22.41                                
  4 CoastGuard Academy  'B'                                NT    1:43.43  
     1) Sanborn, Tom SR                 2) Saviano, Jameson JR            
     3) Reily, James FR                 4) Berry, Christian FR            
      27.83   27.96   24.45   23.19                                
  5 Wesleyan University  'C'                               NT   x1:45.09  
     1) Mitchell, Rob                   2) Altneu, Eric                   
     3) Donne, Matt                     4) Haley, John                    
      27.88   29.36   25.11   22.74                                
  6 CoastGuard Academy  'C'                                NT   x1:46.25  
     1) Murphy, Kevin SO                2) Stepler, Paul JR               
     3) Adams, Ryan SR                  4) Becker, William FR             
      27.49   28.92   26.57   23.27                                
  7 CoastGuard Academy  'D'                                NT   x1:52.30  
     1) Parker, Dan FR                  2) Stepler, Dan FR                
     3) Eyer, Dan SR                    4) Valentino, Justin FR           
      29.01   31.40   28.26   23.63                                
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasby, Stephanie             Wesleyan                  NT   11:05.36    9  
      29.45   32.33   34.38   34.31   34.12   34.43   34.27   33.53
      33.38   33.53   33.50   33.74   33.41   33.16   32.96   33.25
      33.54   33.53   32.59   31.95                                
  2 Chen, Diane                  Wesleyan                  NT   11:28.75    4  
      30.88   34.23   34.80   34.69   34.68   34.60   34.51   34.72
      34.85   34.72   34.88   34.33   34.67   34.63   34.86   34.51
      34.49   34.69   34.96   34.05                                
  3 Kelly, Caitlin               Wesleyan                  NT   11:35.53    3  
      30.89   34.31   34.91   34.98   35.46   34.93   34.84   35.28
      34.73   35.24   34.59   35.28   35.04   35.86   34.41   35.32
      35.72   35.37   34.94   33.43                                
  4 Myksin, Sarah                Wesleyan                  NT  x11:45.65  
      32.85   35.10   35.38   35.38   35.52   35.90   36.00   35.45
      36.03   35.88   36.15   35.89   35.30   35.34   34.99   35.33
      35.14   34.98   34.90   34.14                                
  5 Schendorf, Tara           FR CGA                       NT   11:47.36    2  
      31.89   34.51   35.15   35.84   35.80   35.52   35.62   35.65
      35.66   36.35   35.69   35.83   35.87   35.95   35.56   35.30
      35.32   36.11   35.86   33.88                                
  6 Godden, Molly             FR CGA                       NT   11:51.70    1  
      31.68   35.72   35.63   35.45   35.61   35.83   35.71   36.03
      36.28   35.69   35.81   35.86   35.68   35.76   35.62   36.08
      35.95   36.22   36.05   35.04                                
  7 Anderson, Lina            FR CGA                       NT   12:19.48  
      34.18   36.57   37.13   37.85   37.68   37.49   37.37   37.87
      37.24   37.84   37.90   37.05   37.32   37.27   37.24   36.61
      36.65   36.97   36.65   34.60                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Ben                   Wesleyan                  NT    9:45.12    9  
      26.35   29.32   29.17   29.24   29.59   29.92   29.81   30.23
      30.16   29.85   29.53   29.31   29.78   29.71   29.38   29.09
      28.52   28.73   29.08   28.35                                
  2 Mitchell, Rob                Wesleyan                  NT    9:55.38    4  
      26.55   28.38   29.22   29.84   29.74   29.83   29.94   30.02
      30.10   29.94   30.21   30.24   30.25   30.36   30.33   30.27
      30.25   30.15   30.30   29.46                                
  3 Bare, Charlie             JR CGA                       NT   10:32.26    3  
      27.42   30.01   31.02   31.16   31.59   31.63   32.15   32.34
      32.31   32.38   32.08   32.19   32.54   32.73   32.87   32.58
      32.50   32.56   30.42   29.78                                
  4 McClellan, Sean              Wesleyan                  NT   10:34.45    2  
      28.34   30.93   31.30   31.90   31.70   32.36   31.73   31.98
      31.51   31.94   31.69   31.65   31.89   32.08   32.04   32.22
      32.17   32.27   32.51   32.24                                
  5 Berry, Christian          FR CGA                       NT   10:48.44    1  
      27.64   30.00   31.03   31.66   31.66   32.60   32.50   33.31
      33.32   33.68   31.52   32.32   32.87   33.86   33.74   32.79
      33.90   32.99   33.73   33.32                                
  6 Haynsworth, Joe           SO CGA                       NT   11:08.36  
      28.96   33.01   33.34   33.65   34.05   34.19   33.69   34.13
      33.88   33.94   33.94   34.39   34.05   33.55   33.76   33.24
      33.98   33.75   32.98   31.88                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Eliza                 Wesleyan                  NT    2:02.68    9  
      29.38   31.59   31.09   30.62                                
  2 Daen, Laurel                 Wesleyan                  NT    2:05.11    4  
      29.73   32.20   32.04   31.14                                
  3 Cluck, Alyson                Wesleyan                  NT    2:05.16    3  
      29.69   31.69   31.79   31.99                                
  4 Kim, Helen                SR CGA                       NT    2:08.93    2  
      29.96   32.21   33.24   33.52                                
  5 Miller, Kate              SO CGA                       NT    2:10.25    1  
      31.06   33.24   33.14   32.81                                
  6 Kraemer, Kristen          JR CGA                       NT    2:18.77  
      32.86   35.01   35.94   34.96                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlaht, Colby            SO CGA                       NT    1:47.34    9  
      25.13   27.04   27.46   27.71                                
  2 Brown, Robert             FR CGA                       NT    1:48.19    4  
      24.54   27.16   28.11   28.38                                
  3 Cressman, Dale            FR CGA                       NT    1:50.10    3  
      25.18   27.60   28.47   28.85                                
  4 Heynen, Dominik              Wesleyan                  NT    1:50.29    2  
      25.04   27.43   28.97   28.85                                
  5 Walsh, Jack               SO CGA                       NT   x1:52.69  
      25.85   28.43   29.63   28.78                                
  6 Zebrowski, Alec              Wesleyan                  NT    1:52.89    1  
      25.41   28.01   29.37   30.10                                
  7 Chamberlain, Adam            Wesleyan                  NT    1:54.78  
      25.71   28.58   30.46   30.03                                
  8 Devine, Dan                  Wesleyan                  NT   x1:57.36  
      24.47   29.44   31.70   31.75                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Columbus, Mikki              Wesleyan                  NT    1:03.70    9  
      31.05   32.65                                                
  2 Leibenhaut, Amanda           Wesleyan                  NT    1:07.38    4  
      32.83   34.55                                                
  3 Lefebvre, Lindsey         SR CGA                       NT    1:07.77    3  
      33.14   34.63                                                
  4 Hetrick, Libby            SR CGA                       NT    1:11.03    2  
      34.29   36.74                                                
  5 Ito, Jamie                SO CGA                       NT    1:12.00    1  
      34.83   37.17                                                
  6 Chapman, Rebecca             Wesleyan                  NT    1:14.66  
      35.68   38.98                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hasty, Will                  Wesleyan                  NT      56.08    9  
      27.16   28.92                                                
  2 Webster, Zach                Wesleyan                  NT      56.29    4  
      27.17   29.12                                                
  3 Murphy, Kevin             SO CGA                       NT      58.54    3  
      28.27   30.27                                                
  4 Sanborn, Tom              SR CGA                       NT      58.86    2  
      28.59   30.27                                                
  5 Parker, Dan               FR CGA                       NT    1:01.05    1  
      30.53   30.52                                                
  6 Teeven, Casey             SO CGA                       NT   x1:03.32  
      27.84   35.48                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Amanda              Wesleyan                  NT    1:07.55    9  
      31.84   35.71                                                
  2 Gordon, Amanda               Wesleyan                  NT    1:12.45    4  
      33.93   38.52                                                
  3 Bustin, Erin              JR CGA                       NT    1:18.42    3  
      36.36   42.06                                                
  4 Millici, Erin             FR CGA                       NT    1:19.37    2  
      38.86   40.51                                                
  5 Flick, Bonnin             FR CGA                       NT    1:20.31    1  
      37.45   42.86                                                
  6 Haupt, Kelly              SO CGA                       NT   x1:21.91  
      38.84   43.07                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Caple, Ryan               SO CGA                       NT      58.67    9  
      27.05   31.62                                                
  2 Stein, Jeff                  Wesleyan                  NT    1:02.83    4  
      29.55   33.28                                                
  3 Saviano, Jameson          JR CGA                       NT    1:03.11    3  
      29.74   33.37                                                
  4 Brickey, Steve            JR CGA                       NT    1:03.35    2  
      29.27   34.08                                                
  5 Brownstein, Matt             Wesleyan                  NT    1:06.31    1  
      31.54   34.77                                                
  6 Way, Morgan               SO CGA                       NT   x1:08.07  
      32.01   36.06                                                
  7 Altneu, Eric                 Wesleyan                  NT    1:09.12  
      31.57   37.55                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krems, Kate                  Wesleyan                  NT    2:13.13    9  
      29.27   33.16   34.64   36.06                                
  2 Canals, Giselle              Wesleyan                  NT    2:22.70    4  
      31.33   36.46   37.81   37.10                                
  3 Hart, Aimee               SO CGA                       NT    2:23.25    3  
      30.98   35.66   37.23   39.38                                
  4 Myksin, Sarah                Wesleyan                  NT    2:24.00    2  
      32.76   36.18   37.54   37.52                                
  5 Dubinsky, Jayme           JR CGA                       NT    2:33.46    1  
      31.94   37.25   42.60   41.67                                
  6 DePace, Lisa              FR CGA                       NT    2:33.61  
      33.84   38.67   40.65   40.45                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fallon, Doug              FR CGA                       NT    1:56.88    9  
      26.34   30.15   29.97   30.42                                
  2 Tanz, Josh                   Wesleyan                  NT    1:58.52    4  
      25.71   29.82   30.67   32.32                                
  3 Schleusener, Luke            Wesleyan                  NT    2:12.26    3  
      28.29   32.32   35.38   36.27                                
  4 Donne, Matt                  Wesleyan                  NT    2:14.31    2  
      27.69   33.65   36.99   35.98                                
  5 Adams, Ryan               SR CGA                       NT    2:19.46    1  
      29.54   34.91   36.54   38.47                                
  6 Eyer, Dan                 SR CGA                       NT    2:23.35  
      30.19   36.76   38.78   37.62                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hunter, Joan              FR CGA                       NT      25.35    9  
  2 Tice, Joanna                 Wesleyan                  NT      25.55    4  
  3 Jones, Eliza                 Wesleyan                  NT      25.73    3  
  4 Goldman, Lauren              Wesleyan                  NT      25.75    2  
  5 Shults, Rebecca           SR CGA                       NT      26.14    1  
  6 Gustafson, Ginny          SR CGA                       NT      27.32  
  7 Kuzon, Aniela                Wesleyan                  NT     x27.48  
  8 Fields, Jenny             FR CGA                       NT     x27.79  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mikalainis, Paulius       SR CGA                       NT      21.76    9  
  2 Cleveland, Tom               Wesleyan                  NT      22.38    4  
  3 Pepi, Mike                   Wesleyan                  NT      22.62    3  
  4 Heynen, Dominik              Wesleyan                  NT      22.71    2  
  5 Shadwick, Jack            FR CGA                       NT      22.88    1  
  6 Chamberlain, Adam            Wesleyan                  NT     x22.90  
  7 Becker, William           FR CGA                       NT      23.29  
  8 Jasnoch, Chris            SR CGA                       NT     x25.87  
 -- Haley, John                  Wesleyan                  NT     X22.90  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Susanna            Wesleyan                  NT     196.35    9  
  2 Uzuaru, Allisa            SO CGA                       NT     191.32    4  
  3 Houghton, Jessica            Wesleyan                  NT     182.10    3  
  4 lord, kay                    CGA                       NT     124.43    2  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cloonan, Dan              FR CGA                       NT     234.52    9  
  2 Vicks, Andrew             JR CGA                       NT     166.05    4  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Amanda              Wesleyan                  NT      54.29    9  
      26.20   28.09                                                
  2 Hunter, Joan              FR CGA                       NT      54.53    4  
      25.96   28.57                                                
  3 Tice, Joanna                 Wesleyan                  NT      56.68    3  
      26.19   30.49                                                
  4 Goldman, Lauren              Wesleyan                  NT      57.02    2  
      27.22   29.80                                                
  5 Daen, Laurel                 Wesleyan                  NT     x57.23  
      27.23   30.00                                                
  6 Shults, Rebecca           SR CGA                       NT      58.35    1  
      27.73   30.62                                                
  7 Kim, Helen                SR CGA                       NT    1:01.74  
      29.39   32.35                                                
  8 Miller, Kate              SO CGA                       NT   x1:02.46  
      29.69   32.77                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valentino, Justin         FR CGA                       NT      48.55    9  
      23.06   25.49                                                
  2 Pepi, Mike                   Wesleyan                  NT      50.19    4  
      24.15   26.04                                                
  3 Caple, Ryan               SO CGA                       NT      50.49    3  
      24.51   25.98                                                
  4 McCue, Will                  Wesleyan                  NT      50.66    2  
      24.56   26.10                                                
  5 Haley, John                  Wesleyan                  NT      50.70    1  
      24.48   26.22                                                
  6 Devine, Dan                  Wesleyan                  NT     x52.22  
      23.31   28.91                                                
  7 Cressman, Dale            FR CGA                       NT      53.89  
      25.85   28.04                                                
  8 Miller, Mike              FR CGA                       NT     x53.93  
      25.47   28.46                                                
 -- Zebrowski, Alec              Wesleyan                  NT     X52.16  
      24.71   27.45                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Columbus, Mikki              Wesleyan                  NT    2:19.09    9  
      32.53   34.79   36.15   35.62                                
  2 Lefebvre, Lindsey         SR CGA                       NT    2:22.01    4  
      33.85   36.29   36.40   35.47                                
  3 Cluck, Alyson                Wesleyan                  NT    2:22.35    3  
      34.05   36.15   36.39   35.76                                
  4 Leibenhaut, Amanda           Wesleyan                  NT    2:24.77    2  
      33.66   35.82   37.98   37.31                                
  5 Hetrick, Libby            SR CGA                       NT    2:34.30    1  
      35.53   38.92   39.63   40.22                                
  6 Flick, Bonnin             FR CGA                       NT    2:38.61  
      36.25   39.81   41.31   41.24                                
  7 Ito, Jamie                SO CGA                       NT   x2:39.55  
      37.79   40.23   41.98   39.55                                
  8 Chapman, Rebecca             Wesleyan                  NT   x2:45.92  
      37.46   41.66   43.83   42.97                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hasty, Will                  Wesleyan                  NT    2:01.77    9  
      28.82   30.63   30.92   31.40                                
  2 Webster, Zach                Wesleyan                  NT    2:02.37    4  
      28.12   30.67   32.02   31.56                                
  3 Sanborn, Tom              SR CGA                       NT    2:02.56    3  
      29.11   31.25   31.86   30.34                                
  4 Berry, Michael            JR CGA                       NT    2:09.37    2  
      29.92   31.92   33.51   34.02                                
  5 Parker, Dan               FR CGA                       NT    2:13.77    1  
      31.22   32.53   34.83   35.19                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gordon, Amanda               Wesleyan                  NT    2:36.94    9  
      35.40   39.42   41.39   40.73                                
  2 Lasby, Stephanie             Wesleyan                  NT    2:40.22    4  
      36.79   39.84   41.45   42.14                                
  3 Millici, Erin             FR CGA                       NT    2:49.93    3  
      39.15   42.80   43.96   44.02                                
  4 Bustin, Erin              JR CGA                       NT    2:49.94    2  
      37.56   41.64   44.08   46.66                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schlaht, Colby            SO CGA                       NT    2:12.54    9  
      29.66   33.43   34.36   35.09                                
  2 Stein, Jeff                  Wesleyan                  NT    2:18.07    4  
      31.21   35.14   35.46   36.26                                
  3 Brickey, Steve            JR CGA                       NT    2:20.31    3  
      31.35   35.81   36.39   36.76                                
  4 Brownstein, Matt             Wesleyan                  NT    2:25.29    2  
      32.35   36.62   37.94   38.38                                
  5 Saviano, Jameson          JR CGA                       NT    2:28.58    1  
      31.27   37.00   39.07   41.24                                
  6 Stepler, Paul             JR CGA                       NT   x2:31.66  
      33.55   39.07   40.01   39.03                                
  7 Stepler, Dan              FR CGA                       NT   x2:34.15  
      34.88   39.46   40.02   39.79                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chen, Diane                  Wesleyan                  NT    5:34.69    9  
      30.16   33.27   33.77   34.19   34.17   34.31   34.43   34.13
      33.59   32.67                                                
  2 Kelly, Caitlin               Wesleyan                  NT    5:39.24    4  
      29.92   34.20   34.74   34.64   34.58   35.10   34.82   34.96
      34.18   32.10                                                
  3 Schendorf, Tara           FR CGA                       NT    5:44.11    3  
      31.84   34.24   35.19   34.97   35.34   35.31   34.74   34.65
      34.69   33.14                                                
  4 Myksin, Sarah                Wesleyan                  NT    5:50.51    2  
      32.73   34.99   35.08   35.36   35.73   35.76   35.44   35.62
      35.50   34.30                                                
  5 Godden, Molly             FR CGA                       NT    5:53.16    1  
      32.09   35.31   35.63   35.61   35.53   36.07   35.89   36.32
      36.16   34.55                                                
  6 Anderson, Lina            FR CGA                       NT    5:56.46  
      33.65   35.72   36.66   36.83   36.32   35.99   36.47   36.23
      35.26   33.33                                                
  7 Kraemer, Kristen          JR CGA                       NT   x6:03.41  
      33.32   35.80   36.43   36.87   36.37   36.89   36.90   37.17
      37.11   36.55                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Byers, Ben                   Wesleyan                  NT    4:47.65    9  
      26.53   29.11   29.07   28.98   29.09   29.07   29.31   29.04
      28.94   28.51                                                
  2 Mitchell, Rob                Wesleyan                  NT    4:49.25    4  
      26.38   28.33   28.65   29.17   29.45   29.29   29.56   29.66
      29.79   28.97                                                
  3 Berry, Christian          FR CGA                       NT    5:04.03    3  
      27.29   29.86   30.32   30.91   30.67   31.56   31.52   31.69
      31.03   29.18                                                
  4 Walsh, Jack               SO CGA                       NT    5:04.26    2  
      26.95   29.69   30.84   31.14   31.17   31.26   31.02   31.30
      31.04   29.85                                                
  5 Bare, Charlie             JR CGA                       NT    5:09.10    1  
      27.40   29.65   30.90   31.58   31.37   31.19   31.78   32.32
      32.02   30.89                                                
  6 McClellan, Sean              Wesleyan                  NT    5:12.67  
      28.42   30.77   31.37   31.83   31.25   31.84   31.47   32.22
      31.83   31.67                                                
  7 Miller, Mike              FR CGA                       NT   x5:39.30  
      28.15   32.54   33.55   34.55   35.23   35.16   35.40   35.76
      35.05   33.91                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Krems, Kate                  Wesleyan                  NT      59.54    9  
      27.83   31.71                                                
  2 Lasby, Stephanie             Wesleyan                  NT    1:03.16    4  
      30.14   33.02                                                
  3 Dubinsky, Jayme           JR CGA                       NT    1:05.09    3  
      30.23   34.86                                                
  4 Jones, Eliza                 Wesleyan                  NT    1:05.36    2  
      30.98   34.38                                                
  5 Hart, Aimee               SO CGA                       NT    1:06.48    1  
      30.92   35.56                                                
  6 Smith, Katie              SO CGA                       NT    1:10.13  
      32.42   37.71                                                
  7 Guarino, Amanda           FR CGA                       NT   x1:10.88  
      31.90   38.98                                                
  8 Fields, Jenny             FR CGA                       NT   x1:16.52  
      35.63   40.89                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tanz, Josh                   Wesleyan                  NT      53.18    9  
      24.59   28.59                                                
  2 Mikalainis, Paulius       SR CGA                       NT      54.70    4  
      25.69   29.01                                                
  3 Fallon, Doug              FR CGA                       NT      55.36    3  
      26.26   29.10                                                
  4 Cleveland, Tom               Wesleyan                  NT      55.97    2  
      25.99   29.98                                                
  5 Donne, Matt                  Wesleyan                  NT      57.30    1  
      26.52   30.78                                                
  6 Schleusener, Luke            Wesleyan                  NT     x57.48  
      26.76   30.72                                                
  7 Teeven, Casey             SO CGA                       NT      57.63  
      26.65   30.98                                                
  8 Reily, James              FR CGA                       NT     x57.95  
      27.15   30.80                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Uzuaru, Allisa            SO CGA                       NT     196.57    9  
  2 Morrison, Susanna            Wesleyan                  NT     182.77    4  
  3 Houghton, Jessica            Wesleyan                  NT     176.77    3  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cloonan, Dan              FR CGA                       NT     225.67    9  
  2 Vicks, Andrew             JR CGA                       NT     142.28    4  
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DePace, Lisa              FR CGA                       NT    5:29.61    9  
      33.92   38.19   46.10   44.31   45.04   46.25   38.83   36.97
 -- Shapiro, Amanda              Wesleyan                  NT   X4:42.34  
      29.11   33.56   39.00   36.93   39.98   40.62   33.03   30.11
 -- Chen, Diane                  Wesleyan                  NT   X4:58.11  
      31.37   35.34   39.78   39.08   42.53   42.79   34.12   33.10
 -- Canals, Giselle              Wesleyan                  NT   X5:03.66  
      31.48   36.28   39.41   38.79   44.61   44.83   34.44   33.82
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fallon, Doug              FR CGA                       NT    4:10.75    9  
      26.84   30.33   32.69   31.66   34.92   35.16   30.21   28.94
  2 Byers, Ben                   Wesleyan                  NT    4:17.27    4  
      27.87   31.31   33.95   34.16   36.51   37.18   28.47   27.82
  3 Stein, Jeff                  Wesleyan                  NT    4:27.52    3  
      28.30   33.21   35.00   35.77   36.67   38.22   30.54   29.81
  4 Adams, Ryan               SR CGA                       NT    4:36.52    2  
      28.49   32.72   34.82   35.00   40.62   40.70   32.14   32.03
  5 Haynsworth, Joe           SO CGA                       NT    4:42.21    1  
      31.05   35.67   37.46   36.07   38.99   39.21   33.00   30.76
  6 Schleusener, Luke            Wesleyan                  NT    4:42.99  
      28.79   33.15   41.57   39.11   39.95   38.90   32.27   29.25
  7 Way, Morgan               SO CGA                       NT   x4:44.50  
      29.34   33.62   37.13   36.29   40.31   41.64   33.73   32.44
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CoastGuard Academy  'A'                                NT    3:51.05   11  
     1) Shults, Rebecca SR              2) Gustafson, Ginny SR            
     3) Schendorf, Tara FR              4) Hunter, Joan FR                
      28.02   30.32   27.86   31.15   28.18   30.99   25.43   29.10
  2 CoastGuard Academy  'B'                                NT    4:14.81    4  
     1) Miller, Kate SO                 2) Anderson, Lina FR              
     3) Smith, Katie SO                 4) Fields, Jenny FR               
      30.59   33.26   30.98   33.73   30.04   34.60   29.41   32.20
  3 CoastGuard Academy  'C'                                NT   x4:27.60  
     1) Guarino, Amanda FR              2) Haupt, Kelly SO                
     3) Kraemer, Kristen JR             4) Godden, Molly FR               
      30.51   34.12   30.78   33.80   33.37   38.27   30.47   36.28
 -- Wesleyan University  'A'                               NT   X3:46.94  
     1) Jones, Eliza                    2) Columbus, Mikki                
     3) Goldman, Lauren                 4) Tice, Joanna                   
      27.63   29.52   26.74   29.14   26.74   30.99   26.08   30.10
 -- Wesleyan University  'B'                               NT   X3:53.21  
     1) Cluck, Alyson                   2) Lasby, Stephanie               
     3) Krems, Kate                     4) Kuzon, Aniela                  
      28.21   30.48   28.47   31.86   26.92   28.97   27.20   31.10
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 CoastGuard Academy  'A'                                NT    3:14.28   11  
     1) Schlaht, Colby SO               2) Mikalainis, Paulius SR         
     3) Shadwick, Jack FR               4) Caple, Ryan SO                 
      23.48   25.17   22.75   25.30   22.74   26.69   22.22   25.93
  2 Wesleyan University  'A'                               NT    3:16.44    4  
     1) Tanz, Josh                      2) Pepi, Mike                     
     3) Webster, Zach                   4) Cleveland, Tom                 
      23.51   25.15   23.22   26.16   22.80   26.40   22.90   26.30
  3 Wesleyan University  'B'                               NT    3:22.18    2  
     1) Heynen, Dominik                 2) Chamberlain, Adam              
     3) McCue, Will                     4) Haley, John                    
      23.73   25.81   23.54   25.99   24.20   27.76   23.75   27.40
  4 CoastGuard Academy  'C'                                NT    3:23.08  
     1) Murphy, Kevin SO                2) Walsh, Jack SO                 
     3) Cressman, Dale FR               4) Becker, William FR             
      24.70   27.40   24.02   26.93   23.52   26.17   23.75   26.59
  5 Wesleyan University  'C'                               NT   x3:26.38  
     1) Mitchell, Rob                   2) Zebrowski, Alec                
     3) Brownstein, Matt                4) Hasty, Will                    
      25.01   26.87   23.38   26.74   24.24   27.99   24.36   27.79
  6 CoastGuard Academy  'B'                                NT   x3:35.99  
     1) Miller, Mike FR                 2) Parker, Dan FR                 
     3) Saviano, Jameson JR             4) Berry, Christian FR            
      26.02   28.31   25.43   27.48   25.56   29.20   25.36   28.63
  7 CoastGuard Academy  'D'                                NT   x3:52.73  
     1) Eyer, Dan SR                    2) Jasnoch, Chris SR              
     3) Valentino, Justin FR            4) Stepler, Dan FR                
      27.66   30.45   27.14   31.11   25.48   30.01   29.39   31.49