Licensed to Amherst College / N. Nichols
                                      Hy-Tek's Meet Manager 11/22/2004 09:23 PM
                             Amherst vs. Wesleyan                              
                               November 22, 2004                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Chiang, Liz               SR Amherst                   NT      28.27    9  
  2 Columbus, Mikki           SR Wesleyan                  NT      29.25    4  
  3 Dyer, Natalie             SO Amherst                   NT      30.33    3  
  4 Stockbridge, Hilary       SR Amherst                   NT      31.60    2  
  5 Cluck, Alyson             SO Wesleyan                  NT      32.36    1  
  6 Lebeinhaut, Amanda        FR Wesleyan                  NT      32.71  
 
Event 3  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Amanda           FR Wesleyan                  NT      31.39    9  
  2 Wyrick, Jill              SR Amherst                   NT      31.62    4  
  3 Sasser, Brittany          FR Amherst                   NT      32.58    3  
  4 Luft, Suzie               FR Amherst                   NT      33.83    2  
  5 Gordon, Amanda            SO Wesleyan                  NT      34.74    1  
 
Event 5  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettersen, Piper          SO Amherst                   NT      27.10    9  
  2 Ramsey, Margaret          SO Amherst                   NT      27.14    4  
  3 Krems, Kate               FR Wesleyan                  NT      27.67    3  
  4 Kuzon, Aniela             FR Wesleyan                  NT      27.97    2  
  5 Canals, Giselle           FR Wesleyan                  NT      29.89    1  
  6 Rubinger, Lisa            SO Amherst                   NT      29.95  
 
Event 7  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McCreary, Michelle        SR Amherst                   NT   10:58.78    9  
  2 Johnston, Alexis          SR Amherst                   NT   11:11.72    4  
  3 Chen, Diane               FR Wesleyan                  NT   11:39.28    3  
  4 Lasby, Stephanie          JR Wesleyan                  NT   11:46.88    2  
  5 Myksin, Sarah             JR Wesleyan                  NT   12:05.63    1  
 
Event 9  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lewkowitz, Jennifer       FR Amherst                   NT    1:59.21    9  
  2 Columbus, Mikki           SR Wesleyan                  NT    2:00.38    4  
  3 Jones, Eliza              SO Wesleyan                  NT    2:01.78    3  
  4 Dyer, Natalie             SO Amherst                   NT    2:02.54    2  
  5 Pritchard, Lisa           FR Amherst                   NT    2:02.96    1  
  6 Cluck, Alyson             SO Wesleyan                  NT    2:07.64  
 
Event 11  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tice, Joanna              SO Wesleyan                  NT      25.38    9  
  2 Chiang, Liz               SR Amherst                   NT      25.39    4  
  3 Goldman, Lauren           FR Wesleyan                  NT      25.95    3  
  4 Kuzon, Aniela             FR Wesleyan                  NT      26.74    2  
  5 Gaines, Alexis            SO Amherst                   NT      27.00    1  
  6 Sisson, Gretchen          JR Amherst                   NT      27.46  
 
Event 13  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Amanda           FR Wesleyan                  NT    4:37.56    9  
  2 Cheung-Lau, Jasmina       SO Amherst                   NT    4:44.56    4  
  3 Kim, Julie                FR Amherst                   NT    4:47.27    3  
  4 Krems, Kate               FR Wesleyan                  NT    4:52.00    2  
  5 Massopust, Katie          SR Amherst                   NT    4:57.88    1  
  6 Canals, Giselle           FR Wesleyan                  NT    5:10.19  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaw, Kate                SR Amherst                   NT     257.93    9  
  2 Boyd, Kristin             SR Amherst                   NT     204.83    4  
  3 Morrison, Suzy            SO Wesleyan                  NT     172.73    3  
  4 Houghton, Jessica         FR Wesleyan                  NT     159.98    2  
 
Event 17  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pettersen, Piper          SO Amherst                   NT      58.95    9  
  2 Krems, Kate               FR Wesleyan                  NT    1:01.22    4  
  3 Stockbridge, Hilary       SR Amherst                   NT    1:03.42    3  
  4 Jones, Eliza              SO Wesleyan                  NT    1:04.24    2  
  5 Rubinger, Lisa            SO Amherst                   NT    1:05.41    1  
 
Event 19  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ramsey, Margaret          SO Amherst                   NT      54.69    9  
  2 Tice, Joanna              SO Wesleyan                  NT      55.36    4  
  3 Lewkowitz, Jennifer       FR Amherst                   NT      56.01    3  
  4 Pritchard, Lisa           FR Amherst                   NT      57.23    2  
  5 Goldman, Lauren           FR Wesleyan                  NT      57.48    1  
  6 Gordon, Amanda            SO Wesleyan                  NT    1:02.00  
 
Event 21  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sasser, Brittany          FR Amherst                   NT    1:01.11    9  
  2 Dyer, Natalie             SO Amherst                   NT    1:02.91    4  
  3 Columbus, Mikki           SR Wesleyan                  NT    1:03.35    3  
  4 McCreary, Michelle        SR Amherst                   NT    1:03.78    2  
  5 Cluck, Alyson             SO Wesleyan                  NT    1:08.06    1  
  6 Chapman, Becca            SR Wesleyan                  NT    1:13.30  
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stein, Becca              SR Amherst                   NT    5:18.23    9  
  2 Cheung-Lau, Jasmina       SO Amherst                   NT    5:24.24    4  
  3 Chen, Diane               FR Wesleyan                  NT    5:40.13    3  
  4 Lasby, Stephanie          JR Wesleyan                  NT    5:45.57    2  
  5 Myksin, Sarah             JR Wesleyan                  NT    5:55.96    1  
 
Event 25  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shaw, Kate                SR Amherst                   NT     264.30    9  
  2 Boyd, Kristin             SR Amherst                   NT     220.50    4  
  3 Morrison, Suzy            SO Wesleyan                  NT     198.97    3  
  4 Houghton, Jessica         FR Wesleyan                  NT     123.45    2  
 
Event 27  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Amanda           FR Wesleyan                  NT    1:07.12    9  
  2 Gordon, Amanda            SO Wesleyan                  NT    1:13.75    4  
 -- Pettersen, Piper          SO Amherst                   NT   X1:07.98  
 -- Stockbridge, Hilary       SR Amherst                   NT   X1:12.18  
 -- Luft, Suzie               FR Amherst                   NT   X1:13.43  
 
Event 29  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'A'                               NT    1:42.13   11  
     1) Jones, Eliza SO                 2) Kuzon, Aniela FR               
     3) Goldman, Lauren FR              4) Tice, Joanna SO                
  2 Wesleyan University  'B'                               NT    1:51.07    4  
     1) Lasby, Stephanie JR             2) Lebeinhaut, Amanda FR          
     3) Chen, Diane FR                  4) Myksin, Sarah JR               
 -- Amherst College  'A'                                   NT   X1:39.49  
     1) Chiang, Liz SR                  2) Wyrick, Jill SR                
     3) Ramsey, Margaret SO             4) Stein, Becca SR                
 -- Amherst College  'B'                                   NT   X1:50.16  
     1) Sisson, Gretchen JR             2) Rubinger, Lisa SO              
     3) Pritchard, Lisa FR              4) Gaines, Alexis SO              
 -- Wesleyan University  'C'                               NT   X1:52.56  
     1) Krems, Kate FR                  2) Cluck, Alyson SO               
     3) Canals, Giselle FR              4) Chapman, Becca SR