Licensed to Wesleyan University        Hy-Tek's Meet Manager 1/26/2008 04:53 PM
             Wesleyan vs. Conn. College & Colby-Sawyer - 1/26/2008             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wesleyan University  'A'                               NT    1:51.90  
     1) Madden, Cara FR                 2) Shapiro, Amanda SR             
     3) Krems, Kate SR                  4) Zaltsman, Janine FR            
       28.69    30.96    27.22    25.03                                    
  2 Connecticut College  'A'                               NT    1:55.12  
     1) Watson, Mallory SR              2) Brochu, Katie SR               
     3) Costello, Maureen SO            4) Lindberg, Catherine JR         
       30.05    31.86    27.58    25.63                                    
  3 Connecticut College  'B'                               NT    1:58.29  
     1) Donnelly, Meghan FR             2) Jensen, Fiona FR               
     3) Zarba, Kristen SR               4) Weymouth, Leigh FR             
       30.22    33.32    28.58    26.17                                    
  4 Wesleyan University  'B'                               NT    1:59.82  
     1) Bethlahmy, Caitlin JR           2) Bollinger, Carly JR            
     3) Kodis, Emily FR                 4) Koczo, Agnes JR                
       31.80    34.19    27.97    25.86                                    
  5 Wesleyan University  'C'                               NT    2:05.89  
     1) Horvath, Dede SO                2) Kast, Catherine JR             
     3) Kuzon, Aniela SR                4) Blume, Amy FR                  
       33.37    35.56    28.92    28.04                                    
  6 Colby-Sawyer College  'A'                         2:06.38    2:08.37  
     1) Bowen, Danielle                 2) Gross, Liz                     
     3) Smith, Stephanie                4) Bourne, Rachel                 
       32.14    37.31    30.85    28.07                                    
  7 Colby-Sawyer College  'B'                              NT    2:22.58  
     1) Bertelletti, Krissy             2) Migliaccio, Katie              
     3) Walker, Kara                    4) Hadayia, Jill                  
       35.38    40.86    32.65    33.69                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connecticut College  'A'                               NT    1:38.35  
     1) Bartro, Kyle SR                 2) Perley, Sam SO                 
     3) Troy, Pat SO                    4) Meszaros, Austin FR            
       26.16    27.63    22.85    21.71                                    
  2 Wesleyan University  'A'                               NT    1:40.21  
     1) Becker, Chris JR                2) Bailey, Michael FR             
     3) McKeown, Kevin FR               4) Pepi, Mike SR                  
       26.08    28.38    24.31    21.44                                    
  3 Connecticut College  'B'                               NT    1:42.13  
     1) Smith, Jamie JR                 2) Barnes, Ian JR                 
     3) Finnerty, Brian SO              4) Rode, John JR                  
       26.83    27.61    24.48    23.21                                    
  4 Wesleyan University  'B'                               NT    1:42.46  
     1) Lee, Jae SO                     2) Stein, Jeff SR                 
     3) Storms, Dan SO                  4) Beck, Ryan SO                  
       27.79    27.71    24.82    22.14                                    
  5 Colby-Sawyer College  'A'                         1:46.15    1:54.56  
     1) Driver, Eric                    2) Lyons, Billy                   
     3) Martin, Ryan                    4) Poulin, DJ                     
       31.15    31.75    27.74    23.92                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zarba, Kristen            SR CONN                      NT   10:56.19  
      29.42   31.99   32.39   32.60   32.61   32.81   32.80   32.94
      33.00   33.24   33.05   33.06   33.35   33.32   33.48   33.30
      33.42   33.46   33.42   32.53                                
  2 MacDonald, Erica          JR CONN                      NT   11:11.55  
      30.33   33.10   33.53   33.73   34.22   33.97   34.39   34.07
      34.19   33.99   33.65   33.39   33.41   33.38   33.40   33.28
      33.68   33.62   34.27   33.95                                
  3 Bethlahmy, Caitlin        JR Wesleyan                  NT   11:13.15  
      30.02   32.22   33.03   33.67   33.45   33.59   34.11   34.14
      34.02   34.16   34.21   34.10   34.34   34.48   34.18   34.33
      34.22   34.16   34.26   32.46                                
  4 Dickinson, Isabel         FR Wesleyan                  NT   11:13.40  
      30.94   33.48   33.57   33.66   33.69   34.01   34.01   33.98
      34.02   33.74   33.74   33.70   33.65   34.36   34.11   34.11
      34.29   34.46   33.68   32.20                                
  5 Hunter, Leah              FR CONN                      NT   11:23.16  
      31.26   32.85   33.90   34.09   33.87   34.03   34.26   34.28
      34.23   34.58   34.17   34.54   34.45   34.68   34.75   34.65
      34.64   34.74   35.00   34.19                                
  6 Robinson, Hannah          FR Wesleyan                  NT   11:23.77  
      31.06   33.52   34.35   34.79   34.69   34.55   34.52   34.68
      34.71   34.56   34.39   34.67   34.65   34.23   34.31   34.46
      34.23   34.20   34.05   33.15                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wood, Alex                SR CONN                      NT   10:04.88  
      26.99   29.72   30.04   30.16   30.36   30.23   30.26   30.20
      30.39   30.53   30.70   30.61   30.63   31.00   30.65   30.84
      30.64   31.00   30.15   29.78                                
  2 Fleming, Kris             FR CONN                      NT   10:18.41  
      27.56   30.38   31.26   31.08   31.29   30.94   31.13   31.05
      31.08   31.14   30.95   31.03   31.36   31.43   31.47   31.32
      31.38   31.48   31.32   29.76                                
  3 Squires, Harry            FR CONN                      NT   10:38.41  
      26.91   29.95   31.06   30.79   31.35   31.84   32.00   32.24
      32.14   32.57   32.80   32.71   32.65   32.94   32.75   33.10
      32.90   33.13   31.79   32.79                                
  4 Lovett, Tom               SR Wesleyan                  NT   10:47.46  
      28.96   31.82   32.28   32.34   31.83   32.18   32.73   32.16
      32.39   32.68   32.80   32.58   32.53   32.88   33.16   32.69
      33.30   33.14   32.90   32.11                                
  5 DeGray, John                 CSC                 11:00.76   10:50.92  
      29.16   31.83   32.68   32.72   32.63   32.46   32.59   33.03
      33.02   33.12   33.20   33.08   33.24   33.34   33.48   32.80
      32.86   32.73   32.10   30.85                                
  6 Martin, Ryan                 CSC                 11:19.67   10:52.54  
      28.24   31.57   32.34   32.76   32.66   32.88   33.03   33.18
      33.22   33.46   33.21   33.54   33.50   33.27   33.50   33.15
      32.60   32.60   32.50   31.33                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Palmer, Alyssa            SO CONN                      NT    1:58.92  
      27.84   29.68   31.05   30.35                                
  2 Munns, Caitlin            SO CONN                      NT    1:59.13  
      27.71   30.21   30.73   30.48                                
  3 Murphy, Sarah             FR CONN                      NT    1:59.21  
      27.57   29.77   30.73   31.14                                
  4 Zaltsman, Janine          FR Wesleyan                  NT    1:59.66  
      27.22   30.50   30.85   31.09                                
  5 Haring, Cate              SO Wesleyan                  NT    2:03.67  
      28.28   31.12   32.29   31.98                                
  6 Rubinger, Amy             SO CONN                      NT    2:07.53  
      29.81   32.59   32.71   32.42                                
  7 Horvath, Dede             SO Wesleyan                  NT    2:10.57  
      30.14   33.29   33.97   33.17                                
  8 Blume, Amy                FR Wesleyan                  NT    2:13.88  
      30.39   34.02   34.99   34.48                                
  9 Whaley, Natalie              CSC                  2:15.28    2:18.78  
      30.15   33.43   36.97   38.23                                
 10 Bertelletti, Krissy          CSC                  2:23.75    2:21.65  
      32.31   36.37   36.58   36.39                                
 11 McCusker, Amanda             CSC                       NT    2:27.00  
      34.11   37.65   37.71   37.53                                
 -- Burtis, Molly             FR CONN                      NT   X2:13.38  
      31.57   33.99   34.27   33.55                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moryan, Grant             SO CONN                      NT    1:45.35  
      23.87   26.24   27.46   27.78                                
  2 Storms, Dan               SO Wesleyan                  NT    1:47.48  
      24.49   27.36   27.81   27.82                                
  3 Beck, Ryan                SO Wesleyan                  NT    1:48.66  
      25.18   27.29   27.66   28.53                                
  4 Squires, Harry            FR CONN                      NT    1:49.44  
      25.53   27.69   28.13   28.09                                
  5 Stein, Jeff               SR Wesleyan                  NT    1:50.40  
      24.57   27.39   28.70   29.74                                
  6 Rode, John                JR CONN                      NT    1:55.92  
      27.07   29.27   30.25   29.33                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madden, Cara              FR Wesleyan                  NT    1:01.29  
      30.11   31.18                                                
  2 Donnelly, Meghan          FR CONN                      NT    1:02.66  
      30.51   32.15                                                
  3 Watson, Mallory           SR CONN                      NT    1:03.83  
      30.98   32.85                                                
  4 Koczo, Agnes              JR Wesleyan                  NT    1:06.69  
      32.76   33.93                                                
  5 Bowen, Danielle              CSC                  1:08.15    1:10.08  
      34.04   36.04                                                
  6 Bowker, Louise               CSC                       NT    1:13.54  
      35.34   38.20                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartro, Kyle              SR CONN                      NT      55.53  
      26.92   28.61                                                
  2 Smith, Jamie              JR CONN                      NT      58.23  
      28.57   29.66                                                
  3 Stadnyk, Al               SO CONN                      NT      59.62  
      28.68   30.94                                                
  4 Lee, Jae                  SO Wesleyan                  NT      59.63  
      28.73   30.90                                                
  5 Lovett, Tom               SR Wesleyan                  NT    1:03.27  
      31.19   32.08                                                
  6 Driver, Eric                 CSC                  1:06.46    1:04.89  
      31.39   33.50                                                
  7 Marc-Aurele, Jeff            CSC                  1:15.40    1:16.99  
      36.48   40.51                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Amanda           SR Wesleyan                  NT    1:09.64  
      32.40   37.24                                                
  2 Brochu, Katie             SR CONN                      NT    1:10.63  
      33.14   37.49                                                
  3 Jensen, Fiona             FR CONN                      NT    1:13.41  
      34.43   38.98                                                
  4 Bollinger, Carly          JR Wesleyan                  NT    1:14.11  
      35.12   38.99                                                
  5 Thompson, Jane            FR CONN                      NT    1:14.29  
      35.01   39.28                                                
  6 Dufek, Claire             SO CONN                      NT    1:16.64  
      35.76   40.88                                                
  7 Kast, Catherine           JR Wesleyan                  NT    1:18.21  
      36.52   41.69                                                
  8 Gross, Liz                   CSC                  1:19.93    1:21.71  
      38.73   42.98                                                
  9 Bourne, Rachel               CSC                  1:23.09    1:24.70  
      38.72   45.98                                                
 10 Migliaccio, Katie            CSC                  1:26.12    1:24.91  
      39.67   45.24                                                
 -- Weymouth, Kate            FR CONN                      NT   X1:15.64  
      34.51   41.13                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McKeown, Kevin            FR Wesleyan                  NT    1:00.91  
      28.79   32.12                                                
  2 Barnes, Ian               JR CONN                      NT    1:00.95  
      28.52   32.43                                                
  3 Perley, Sam               SO CONN                      NT    1:02.20  
      29.01   33.19                                                
  4 Bailey, Michael           FR Wesleyan                  NT    1:03.40  
      29.53   33.87                                                
  5 Thomason, Darren          FR Wesleyan                  NT    1:05.77  
      30.80   34.97                                                
  6 Oumarbaev, Aleks          FR Wesleyan                  NT    1:08.36  
      31.83   36.53                                                
  7 Lyons, Billy                 CSC                  1:09.73    1:09.70  
      31.85   37.85                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zarba, Kristen            SR CONN                      NT    2:11.50  
      29.50   33.00   34.25   34.75                                
  2 Murphy, Sarah             FR CONN                      NT    2:12.55  
      30.00   32.96   34.62   34.97                                
  3 Lupinetti, Amelia         FR Wesleyan                  NT    2:15.36  
      30.08   33.61   34.77   36.90                                
  4 Robinson, Hannah          FR Wesleyan                  NT    2:23.16  
      31.88   35.91   36.63   38.74                                
  5 Levengood, Alexis         SO CONN                      NT    2:25.79  
      32.37   36.74   38.44   38.24                                
  6 Winerip, Michelle         SO Wesleyan                  NT    2:34.35  
      33.36   38.69   40.69   41.61                                
  7 Smith, Stephanie             CSC                  2:39.20    2:44.47  
      34.47   40.58   43.94   45.48                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troy, Pat                 SO CONN                      NT    1:55.68  
      26.06   30.20   29.86   29.56                                
  2 Drost, Dana               FR Wesleyan                  NT    2:03.44  
      25.89   30.39   32.36   34.80                                
  3 Wood, Alex                SR CONN                      NT    2:06.79  
      28.25   31.80   33.10   33.64                                
  4 Clinton, Marc             FR CONN                      NT    2:15.82  
      29.15   34.78   35.35   36.54                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zaltsman, Janine          FR Wesleyan                  NT      25.62  
  2 Lindberg, Catherine       JR CONN                      NT      25.89  
  3 Palmer, Alyssa            SO CONN                      NT      25.99  
  4 Koczo, Agnes              JR Wesleyan                  NT      26.08  
  5 Weymouth, Leigh           FR CONN                      NT      26.10  
  6 Holtzman, Niki            SO Wesleyan                  NT      26.27  
  7 Kodis, Emily              FR Wesleyan                  NT      26.29  
  8 Walker, Kara                 CSC                    29.62      29.61  
  9 Auger, Arin                  CSC                    29.16      29.65  
 10 Bertelletti, Krissy          CSC                    29.89      29.79  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moryan, Grant             SO CONN                      NT      21.37  
  2 Pepi, Mike                SR Wesleyan                  NT      21.58  
  3 Becker, Chris             JR Wesleyan                  NT      22.14  
  4 Meszaros, Austin          FR CONN                      NT      22.37  
  5 Finnerty, Brian           SO CONN                      NT      22.63  
  6 Stein, Jeff               SR Wesleyan                  NT      22.80  
  7 Courville, Jared          FR Wesleyan                  NT      23.47  
  8 Poulin, DJ                   CSC                    24.23      24.11  
  9 Gaughan, Max                 CSC                    25.73      25.60  
 10 Laurence, Nick               CSC                    27.92      27.15  
 11 Marc-Aurele, Jeff            CSC                       NT      28.73  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bruggeman, Emma           FR CONN                      NT     217.88  
  2 Ford, Naima                  Wesleyan                  NT     214.28  
  3 Houghton, Jessica         SR Wesleyan                  NT     201.83  
  4 Arnao, Kat                SO CONN                      NT     168.88  
  5 Hadayia, Jill                CSC                   260.23     160.43  
  6 Cruz, Lauren              JR Wesleyan                  NT     160.05  
  7 Smith, Elsie              FR Wesleyan                  NT     144.08  
  8 Flynn, Kalen              SO Wesleyan                  NT     123.37  
  9 Preston, Jackie              CSC                    96.25     105.68  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Valette, J.P.             SO Wesleyan                  NT     238.65  
  2 Wilkinson, David          JR Wesleyan                  NT     231.90  
  3 Messier, Jamie               CSC                   350.32     224.25  
  4 Scott, Chris              FR Wesleyan                  NT     222.15  
  5 Mikita, Dave                 CSC                   243.08     152.25  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shapiro, Amanda           SR Wesleyan                  NT      54.65  
      26.44   28.21                                                
  2 Palmer, Alyssa            SO CONN                      NT      54.69  
      26.57   28.12                                                
  3 Munns, Caitlin            SO CONN                      NT      56.09  
      27.06   29.03                                                
  4 Holtzman, Niki            SO Wesleyan                  NT      56.58  
      26.95   29.63                                                
  5 Lindberg, Catherine       JR CONN                      NT      56.59  
      26.90   29.69                                                
  6 Haring, Cate              SO Wesleyan                  NT      58.78  
      28.08   30.70                                                
  7 Bowen, Danielle              CSC                       NT    1:01.25  
      28.89   32.36                                                
  8 Kuzon, Aniela             SR Wesleyan                  NT    1:02.11  
      29.05   33.06                                                
  9 Whaley, Natalie              CSC                       NT    1:02.26  
      29.32   32.94                                                
 10 Bertelletti, Krissy          CSC                  1:06.45    1:05.95  
      31.74   34.21                                                
 11 Walker, Kara                 CSC                  1:07.85    1:09.87  
      32.67   37.20                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Moryan, Grant             SO CONN                      NT      46.90  
      22.41   24.49                                                
  2 Pepi, Mike                SR Wesleyan                  NT      48.44  
      23.64   24.80                                                
  3 Becker, Chris             JR Wesleyan                  NT      48.92  
      23.35   25.57                                                
  4 Meszaros, Austin          FR CONN                      NT      49.10  
      23.67   25.43                                                
  5 Storms, Dan               SO Wesleyan                  NT      49.83  
      23.81   26.02                                                
  6 Oumarbaev, Aleks          FR Wesleyan                  NT      51.98  
      24.81   27.17                                                
  7 Poulin, DJ                   CSC                    53.43      54.38  
      25.79   28.59                                                
  8 Gaughan, Max                 CSC                    58.70      58.81  
      28.46   30.35                                                
  9 Marc-Aurele, Jeff            CSC                       NT    1:04.93  
      30.83   34.10                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Madden, Cara              FR Wesleyan                  NT    2:11.11  
      31.06   33.38   33.44   33.23                                
  2 Donnelly, Meghan          FR CONN                      NT    2:13.00  
      31.44   33.21   34.12   34.23                                
  3 Costello, Maureen         SO CONN                      NT    2:15.87  
      32.39   34.03   35.05   34.40                                
  4 Watson, Mallory           SR CONN                      NT    2:16.45  
      32.27   34.64   34.89   34.65                                
  5 MacDonald, Erica          JR CONN                      NT    2:25.00  
      34.30   35.66   37.62   37.42                                
  6 Dickinson, Isabel         FR Wesleyan                  NT    2:28.71  
      36.19   37.34   37.75   37.43                                
  7 Horvath, Dede             SO Wesleyan                  NT    2:31.43  
      36.50   38.17   38.86   37.90                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Drost, Dana               FR Wesleyan                  NT    2:02.33  
      28.29   31.18   31.65   31.21                                
  2 Wood, Alex                SR CONN                      NT    2:04.42  
      29.58   31.52   31.74   31.58                                
  3 Stadnyk, Al               SO CONN                      NT    2:07.63  
      29.70   32.07   33.13   32.73                                
  4 Clinton, Marc             FR CONN                      NT    2:07.71  
      30.23   32.08   32.76   32.64                                
  5 Smith, Jamie              JR CONN                      NT    2:09.81  
      29.61   33.88   33.72   32.60                                
  6 Driver, Eric                 CSC                  2:22.76    2:22.41  
      33.39   36.12   36.95   35.95                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brochu, Katie             SR CONN                      NT    2:33.15  
      34.75   39.48   39.45   39.47                                
  2 Shapiro, Amanda           SR Wesleyan                  NT    2:37.10  
      33.78   39.19   41.12   43.01                                
  3 Thompson, Jane            FR CONN                      NT    2:38.63  
      36.43   40.79   40.40   41.01                                
  4 Bollinger, Carly          JR Wesleyan                  NT    2:39.05  
      35.79   40.67   41.47   41.12                                
  5 Dufek, Claire             SO CONN                      NT    2:43.57  
      37.03   41.16   42.30   43.08                                
  6 Jensen, Fiona             FR CONN                      NT    2:46.11  
      38.40   42.68   43.10   41.93                                
  7 Bowker, Louise               CSC                  2:57.84    2:54.51  
      37.54   44.05   46.21   46.71                                
  8 Migliaccio, Katie            CSC                  3:07.39    3:03.19  
      40.43   46.50   48.39   47.87                                
 -- Weymouth, Kate            FR CONN                      NT   X3:02.31  
      39.48   48.81   48.50   45.52                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnes, Ian               JR CONN                      NT    2:13.08  
      29.45   33.97   34.75   34.91                                
  2 McKeown, Kevin            FR Wesleyan                  NT    2:13.53  
      29.90   34.44   34.36   34.83                                
  3 Bailey, Michael           FR Wesleyan                  NT    2:16.35  
      30.78   34.80   35.73   35.04                                
  4 Perley, Sam               SO CONN                      NT    2:16.60  
      30.49   34.84   35.79   35.48                                
  5 Rode, John                JR CONN                      NT    2:25.33  
      32.34   36.43   37.92   38.64                                
  6 Thomason, Darren          FR Wesleyan                  NT    2:29.25  
      33.18   37.30   39.16   39.61                                
  7 Lyons, Billy                 CSC                  2:37.79    2:40.96  
      34.87   40.72   42.57   42.80                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Sarah             FR CONN                      NT    5:20.32  
      28.64   30.51   31.82   31.93   32.31   33.06   33.37   33.42
      32.89   32.37                                                
  2 Lupinetti, Amelia         FR Wesleyan                  NT    5:24.21  
      29.87   32.25   32.77   32.57   32.88   32.77   32.78   33.02
      33.18   32.12                                                
  3 Bethlahmy, Caitlin        JR Wesleyan                  NT    5:29.40  
      30.28   32.89   33.19   33.56   33.36   34.21   33.77   34.46
      33.40   30.28                                                
  4 Munns, Caitlin            SO CONN                      NT    5:29.53  
      29.98   32.81   33.55   34.01   34.10   34.26   34.26   34.06
      32.84   29.66                                                
  5 Rubinger, Amy             SO CONN                      NT    5:33.73  
      30.36   32.71   33.66   33.99   33.97   34.35   34.16   34.29
      33.78   32.46                                                
  6 Hunter, Leah              FR CONN                      NT    5:33.86  
      30.61   32.84   33.52   33.72   33.81   33.98   34.16   34.15
      34.21   32.86                                                
  7 Robinson, Hannah          FR Wesleyan                  NT    5:38.18  
      30.87   33.52   34.08   34.57   34.36   34.23   34.27   34.38
      34.20   33.70                                                
  8 Auger, Arin                  CSC                  6:29.13    6:35.96  
      33.31   37.62   39.03   39.89   40.74   41.11   42.15   41.14
      41.20   39.77                                                
 -- Burtis, Molly             FR CONN                      NT   X5:46.19  
      31.52   33.81   34.44   34.97   34.93   35.12   35.67   35.30
      35.41   35.02                                                
 -- Levengood, Alexis         SO CONN                      NT   X5:55.30  
      32.64   36.33   36.49   36.54   35.76   35.81   36.06   35.60
      35.60   34.47                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Squries, Harry            FR CONN                      NT    4:58.14  
      28.08   30.47   30.83   30.85   29.58   29.92   29.91   30.02
      29.41   29.07                                                
  2 Clinton, Marc             FR CONN                      NT    4:59.89  
      27.98   30.46   30.47   30.43   30.45   30.45   30.74   30.52
      30.03   28.36                                                
  3 Fleming, Kris             FR CONN                      NT    5:00.79  
      27.33   30.13   30.37   30.80   30.47   30.65   30.89   30.54
      30.30   29.31                                                
  4 Beck, Ryan                SO Wesleyan                  NT    5:00.86  
      27.70   30.52   30.82   30.58   30.71   30.07   30.25   30.00
      30.31   29.90                                                
  5 Ranta, Brian              JR CONN                      NT    5:09.82  
      28.01   31.32   31.87   31.55   31.66   31.33   31.32   31.16
      31.11   30.49                                                
  6 Lovett, Tom               SR Wesleyan                  NT    5:12.83  
      27.89   31.01   31.22   31.45   31.47   31.57   32.07   32.23
      32.21   31.71                                                
  7 DeGray, John                 CSC                  5:18.75    5:13.93  
      28.75   30.95   31.53   32.01   32.02   31.97   32.24   32.01
      31.91   30.54                                                
  8 Martin, Ryan                 CSC                  5:24.27    5:14.28  
      28.32   30.94   31.49   31.76   31.91   31.98   32.22   32.63
      32.08   30.95                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zarba, Kristen            SR CONN                      NT    1:00.88  
      28.73   32.15                                                
  2 Costello, Maureen         SO CONN                      NT    1:01.57  
      29.03   32.54                                                
  3 Krems, Kate               SR Wesleyan                  NT    1:02.68  
      28.87   33.81                                                
  4 Holtzman, Niki            SO Wesleyan                  NT    1:02.72  
      29.44   33.28                                                
  5 Kodis, Emily              FR Wesleyan                  NT    1:02.76  
      29.29   33.47                                                
  6 Weymouth, Leigh           FR CONN                      NT    1:05.34  
      30.68   34.66                                                
  7 Whaley, Natalie              CSC                  1:08.03    1:09.04  
      32.69   36.35                                                
  8 Winerip, Michelle         SO Wesleyan                  NT    1:09.87  
      33.15   36.72                                                
  9 Smith, Stephanie             CSC                  1:07.81    1:12.59  
      33.05   39.54                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Troy, Pat                 SO CONN                      NT      50.97  
      23.59   27.38                                                
  2 Drost, Dana               FR Wesleyan                  NT      54.56  
      24.89   29.67                                                
  3 Finnerty, Brian           SO CONN                      NT      55.28  
      25.68   29.60                                                
  4 Lee, Jae                  SO Wesleyan                  NT      56.88  
      25.62   31.26                                                
  5 Courville, Jared          FR Wesleyan                  NT      58.27  
      26.37   31.90                                                
  6 Driver, Eric                 CSC                       NT    1:11.23  
      31.25   39.98                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Houghton, Jessica         SR Wesleyan                  NT     214.65  
  2 Ford, Naima                  Wesleyan                  NT     214.50  
  3 Bruggeman, Emma           FR CONN                      NT     212.10  
  4 Arnao, Kat                SO CONN                      NT     174.25  
  5 Hadayia, Jill                CSC                   143.97     140.70  
  6 Cruz, Lauren              JR Wesleyan                  NT     138.00  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wilkinson, David          JR Wesleyan                  NT     257.10  
  2 Valette, J.P.             SO Wesleyan                  NT     243.75  
  3 Scott, Chris              FR Wesleyan                  NT     211.88  
  4 Messier, Jamie               CSC                   313.55     208.50  
  5 Mikita, Dave                 CSC                       NT     162.68  
 -- Laurence, Nick               CSC                    60.90    X138.00  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lupinetti, Amelia         FR Wesleyan                  NT    2:15.70  
      29.67   36.48   39.43   30.12                                
  2 Donnelly, Meghan          FR CONN                      NT    2:16.37  
      29.69   33.91   41.96   30.81                                
  3 Costello, Maureen         SO CONN                      NT    2:16.59  
      28.96   34.47   41.85   31.31                                
  4 Dufek, Claire             SO CONN                      NT    2:24.12  
      32.36   36.77   41.05   33.94                                
  5 Bollinger, Carly          JR Wesleyan                  NT    2:25.69  
      30.62   38.19   41.67   35.21                                
  6 Brookes, Catharine           CONN                      NT    2:30.06  
      31.60   40.62   43.55   34.29                                
  7 Bowen, Danielle              CSC                  2:28.09    2:31.11  
      33.09   37.32   44.51   36.19                                
  8 Dickinson, Isabel         FR Wesleyan                  NT    2:32.28  
      32.91   38.11   47.35   33.91                                
  9 Smith, Stephanie             CSC                  2:35.17    2:43.99  
      35.00   44.07   47.23   37.69                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bartro, Kyle              SR CONN                      NT    1:58.89  
      24.62   30.76   35.25   28.26                                
  2 Bailey, Michael           FR Wesleyan                  NT    1:59.23  
      26.09   30.30   34.72   28.12                                
  3 McKeown, Kevin            FR Wesleyan                  NT    2:01.55  
      25.60   32.28   35.72   27.95                                
  4 Barnes, Ian               JR CONN                      NT    2:04.11  
      26.99   32.71   34.61   29.80                                
  5 Stadnyk, Al               SO CONN                      NT    2:09.83  
      28.17   32.25   38.86   30.55                                
  6 DeGray, John                 CSC                  2:17.10    2:18.62  
      30.32   36.47   39.40   32.43                                
  7 Lyons, Billy                 CSC                  2:25.43    2:24.71  
      30.16   38.74   41.37   34.44                                
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connecticut College  'A'                               NT    3:40.71  
     1) Munns, Caitlin SO               2) Palmer, Alyssa SO              
     3) Murphy, Sarah FR                4) Lindberg, Catherine JR         
       26.99    56.08    15.36    54.04    26.35    54.94    26.07    55.65
  2 Wesleyan University  'A'                               NT    3:47.30  
     1) Madden, Cara FR                 2) Koczo, Agnes JR                
     3) Krems, Kate SR                  4) Zaltsman, Janine FR            
       26.27    55.51    14.52    55.82    27.44    58.14    27.11    57.83
  3 Wesleyan University  'B'                               NT    3:53.59  
     1) Kodis, Emily FR                 2) Holtzman, Niki SO              
     3) Haring, Cate SO                 4) Lupinetti, Amelia FR           
       28.25    58.35    27.09    56.34    28.02    59.13    28.37    59.77
  4 Connecticut College  'B'                               NT    3:56.79  
     1) Watson, Mallory SR              2) Brochu, Katie SR               
     3) Hunter, Leah FR                 4) Rubinger, Amy SO               
       27.64    57.42    28.15    58.45    28.91  1:00.98    28.89    59.94
  5 Wesleyan University  'C'                               NT    4:04.27  
     1) Blume, Amy FR                   2) Kast, Catherine JR             
     3) Horvath, Dede SO                4) Kuzon, Aniela SR               
       29.44  1:01.50    28.45  1:01.34    29.11  1:00.49    28.32  1:00.94
  6 Connecticut College  'C'                               NT    4:07.94  
     1) Brookes, Catharine              2) Weymouth, Leigh FR             
     3) Thompson, Jane FR               4) Levengood, Alexis SO           
       30.27  1:02.88    28.64  1:01.01    28.98  1:01.04    29.96  1:03.01
  7 Colby-Sawyer College  'A'                         4:21.39    4:17.72  
     1) Bowker, Louise                  2) Auger, Arin                    
     3) Bourne, Rachel                  4) Whaley, Natalie                
       29.62  1:03.28    31.44  1:08.30    29.63  1:03.60    28.99  1:02.54
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Connecticut College  'A'                               NT    3:13.58  
     1) Troy, Pat SO                    2) Meszaros, Austin FR            
     3) Bartro, Kyle SR                 4) Moryan, Grant SO               
       22.56    47.48    23.05    48.95    24.49    51.27    21.67    45.88
  2 Wesleyan University  'A'                               NT    3:15.16  
     1) Storms, Dan SO                  2) Stein, Jeff SR                 
     3) Becker, Chris JR                4) Pepi, Mike SR                  
       23.75    49.37    23.22    49.38    23.11    48.60    22.37    47.81
  3 Wesleyan University  'B'                               NT    3:25.52  
     1) Beck, Ryan SO                   2) Drost, Dana FR                 
     3) Oumarbaev, Aleks FR             4) Thomason, Darren FR            
       24.21    50.49    23.81    50.32    24.51    52.03    24.78    52.68
  4 Connecticut College  'B'                               NT    3:27.67  
     1) Clinton, Marc FR                2) Finnerty, Brian SO             
     3) Squries, Harry FR               4) Rode, John JR                  
       25.42    52.28    23.68    50.83    24.53    51.64    14.35    52.92
  5 Colby-Sawyer College  'A'                         3:44.81    3:47.64  
     1) Martin, Ryan                    2) Gaughan, Max                   
     3) Messier, Jamie                  4) Poulin, DJ                     
       25.63    53.29    28.52    59.39    27.39    59.23    25.90    55.73